czwartek, 18 grudnia 2014

Pu erh czerwona

Na szczególną uwagę wśród herbat czerwonych zasługuje tak zwany „zabójca tłuszczu”. Pu-Erh, herbata, bez której mało kto potrafi sobie wyobrazić dietę odchudzającą w trakcie procesu produkcji nabiera wielu właściwości przyśpieszających nasz metabolizm, a co za tym idzie zwiększa spalanie tłuszczów. Jest to ulubiona herbata Chińczyków, nazywana przez nich smoczą. Charakteryzuje się korzennym, nieco ziemistym. Krótka fermentacja, której poddawane są liście.


Bardzo dobra herbata o klasycznym smaku Pu-erh. Parzenie jej zgodnie z opisem nie powoduje utraty walorów smakowych, w związku z czym herbata jest niezwykle wydajna. To wyjątkowy gatunek herbaty – krótka fermentacja, której poddawane są liście herbaty sprawia, że napar charakteryzuje się lekko czerwoną barwą i wyrazistym posmakiem. Tak więc w Chinach Pu erh określany jest częściej jako herbata czarna, bądź ciemna (lub po prostu Pu erh). W Europie zaś mówimy o niej czerwona herbata.


Prasowana herbata pu erh w kształcie dysku. Znamy też opinie o herbacie czerwonej jako sposobie na poprawę procesów zapamiętywania. Wiesz już, że picie czerwonej herbaty może przynieść wiele korzyści dla ciała i ducha. Sprawdź, jakie jeszcze właściwości ma herbata Pu-erh, jak ją parzyć, by je w pełni wykorzystać i po które jej gatunki warto sięgać.


Radość zakupów i 1 bezpieczeństwa dla każdej transakcji. Pu-erh (chin. 普洱茶, pǔ’ěr chá) – gatunek herbaty, w Polsce zaliczany do herbat czerwonych (w Chinach zaś do czarnych, gdyż Chińczycy dzielą herbaty według koloru naparu, a nie suszu, jak Europejczycy), uprawiany w Chinach. W ofercie sklepu online Tea Club znajduje się czerwona herbata Pu-erh wysokiej jakości. Truskawki dodają czerwonej herbacie owocowego aromatu i smaku.


Ma ono 32m wysokości i ponad metr średnicy. To właśnie z jego liści wytwarza się doskonałej jakości herbaty czerwone. Obie posiadają bardzo cenne właściwości i wykazują dobroczynny wpływ na nasz organizm. Pierwotnie czerwoną herbatą mógł raczyć się wyłącznie cesarz, a jej produkcja była bardzo ograniczona. Pu-erh to herbata, której nie da się streścić jej jednym zdaniem.


Pod nazwą pu-erh kryją właściwie się dwa typy znacznie różniących się od siebie herbat. Wystarczy wziąć pod uwagę, że w Polsce herbata pu-erh jest nazywana (zupełnie błędnie!) herbatą czerwoną. Ojczyzną Pu-Erh jest region Pu’er w prowincji Junnan na południu Chin i tak się nazywały wszystkie rodzaje sypanej herbaty tam wyprodukowane.


Jeżeli Twój klient jest smakoszem herbaty i popija ją nie tylko jako dodatek do śniadania, ale również w trakcie popołudniowego relaksu, powinieneś sprawdzić, czym może go zaskoczyć herbata czerwona, zwana post-fermentowaną, oferowana przez naszą hurtownię. Herbata ta jest trochę tajemnicza. Ten rodzaj herbaty wywodzi się z Chin i. Czy drugie parzenie pu-erha trzeba zrobić zaraz po pierwszym?


Pu erh czerwona

Jak długo mogą leżeć liście po pierwszym parzeniu? Nie, nie trzeba robić drugiego parzenia zaraz po pierwszym, ale najlepiej zrobić to w krótkim odstępie czasu. Z początku może się wydawać zbyt ziemista, a zapach nie jest słodki, można jednak – i z całą pewnością warto – docenić jej zalety. Tak twierdzą francuscy lekarze, którzy postanowili przetestować jej skuteczność działania osobiście.


Czerwona Pu-Erh wspomaga pracę wątroby i nie tylko. Pili Pu-Erh po spożyciu więcej niż symbolicznej lampki szampana. Wyniki badań wykazały, że po dwu godzinach poziom alkoholu obniżył się o promila.


Pu erh czerwona

Proponowana dawka to łyżeczka na filiżankę. W Chinach Pu-erh jest czarną herbatą. Napar przygotowujemy w proporcji: jedna mała łyżeczka czerwonej herbaty na filiżankę herbaty (ok. 1ml). Temperatura parzenia wynosi 96°C.


Proces przerwanej w danym momencie fermentacji sprawia, że czerwona herbata pu erh zawiera więcej enzymów oraz polifenoli. Pu Erh czerwona herbata. Te ostatnie wpływają na regulację wydzielania żółci, ułatwiają procesy trawienne, jak i sprzyjają przemianie tłuszczów w energię. Dobra czerwona herbata ma lekko piwniczy zapach, ale nie może cuchnąć pleśnią. Zasadniczo im herbata czerwona droższa, tym lepsza.


Rzadko są odstępstwa od tej zasady.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty