piątek, 31 sierpnia 2018

Ocet jabłkowy a zęby

Ocet jabłkowy a zęby

Aby wybielić zęby należy ocet jabłkowy rozcieńczyć wodą. Odpowiedni stosunek to ½ łyżeczki octu jabłkowego na szklankę wody. Wymieszaj składniki i przelej do szklanej butelki lub słoiczka. Rankiem, gdy wstaniesz wypłucz usta roztworem octu i wody.


Następnie wymyj zęby jak zawsze pastą do zębów. Ocet jabłkowy może uszkadzać zęby. Wspomaga proces odchudzania, obniża poziom cukru i złego cholesterolu we krwi, działa pozytywnie na układ krwionośny, ma właściwości przeciwbakeryjne. Wyczytałam na internecie że płukanie zębów octem pomaga je wybielić i po jednym tygodniu już widać bardzo duże efekt.


Może próbowaliście już tak robić? Boje się że szkliwo sobie zepsuje ale ju wszystkie chyba sposoby wypróbowałam i nie działa. Wzmacnia zęby, przeciwdziała osadzaniu się kamienia nazębnego, działa przeciwpróchniczo, zapobiega chorobom przyzębia i krwawieniom z dziąseł. Dzięki właściwościom odkażającym likwiduje bakterie bytujące w jamie ustnej i odświeża oddech.


Dwa razy w tygodniu myję zęby samym octem jabłkowym (moczę szczoteczkę w occie jabłkowym). Na co dzień używam pasty Ajone. Przez ten okres czasu pozbyłam się dużo kamienia nazębnego - co jakiś czas odpada kawalątek.


Jak wybielić zęby za pomocą octu jabłkowego: 1. Rozcieńczyć ocet jabłkowy z wodą w stosunku pół łyżeczki. Do płukania jamy ustnej użyj roztworu z łyżeczki octu i szklanki wody. Ten nawyk zapobiegnie próchnicy. Uzyskany roztwór wykorzystujemy raz dziennie, o poranku, do płukania jamy ustnej.


Po każdym zastosowaniu należy jak zwykle wyszczotkować zęby z użyciem pasty. Uwaga: ocet należy zawsze rozcieńczać - inaczej może negatywnie wpłynąć na stan szkliwa. Przed każdym użyciem warto też wstrząsnąć pojemnikiem z roztworem, bo. Prawdą jest, że ocet jabłkowy zawiera potas.


Potas pomaga w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej, a tym samym chroni przed ubytkami minerałów, co jest przyczyną powstania osteoporozy. Dodatkowo picie octu jabłkowego jest wskazane, by przywrócić równowagę kwasowo-zasadową w organizmie, polecany jest on również w różnego rodzaju infekcjach, a także na ból gardła. Lśniące zęby to podstawa ładnego uśmiechu. Wiele osób z powodzeniem stosuje ocet jabłkowy do ich wybielania.


Ocet jabłkowy a zęby

Wystarczy na rano wypłukać usta roztworem octu jabłkowego z wodą, aby usunąć brzydki nalot. Po wypłukaniu zęby można umyć tak jak zwykle. Przeczytałam wiele blogów, na których autorzy polecali pić rozcieńczony ocet jabłkowy na czczo.


Nie mogłam uwierzyć, że to może być zdrowe i skonsultowałam to ze znajomą dietetyczką, której reakcja była bardzo stanowcza: ‘’Dorota, nie rób tego sobie. Jeśli chodzi o kolor u mnie po szczotkowaniu octem jabłkowym, nierozcieńczonym zęby są wyraźnie bielsze (kiedyś miałam taki sam efekt po regularnym piciu krowiego mleka). Olu, czy, w czasie, o którym piszesz,.


Jedyne czego będziemy potrzebować to ocet jabłkowy, który przelewamy do kubeczka tak by zanurzyć w nim sam koniec szczoteczki do mycia zębów. Mocz szczoteczkę przez chwilę, a następnie umyj nią zęby. Nie używaj pasty, ale najlepiej na koniec umyć jeszcze raz zęby wykorzystując pastę do zębów. Czy ocet jabłkowy jest zdrowy?


Z łatwością można znaleźć informację, że ocet jabłkowy pomoże w redukcji masy ciała, obniży poziom cholesterolu, zmniejszy ciśnienie krwi, poprawi trawienie, pomoże w infekcjach m. Candida, problemach skórnych, bólach gardła. Co jakiś czas pojawiają się badania mające potwierdzić korzystne działanie octu jabłkowego. Czasem może się zdarzyć, że na powierzchni przygotowanego przez nas octu zrobi się biały, gęsty kożuch. Niestety, wtedy trzeba całą zawartość słoja wyrzucić. Od wielu lat w medycynie ludowej jest używany do walki z problemami ze zdrowiem.


Współcześnie doceniamy jego pozytywny wpływ na układ pokarmowy i krążenia. Jakie właściwości wykazuje ocet jabłkowy? Przebarwienia na zębach Czy wiesz, że ocet jabłkowy pomaga usunąć plamy z zębów?


Pocieraj zęby wacikiem nasączonym octem jabłkowym, a następnie wypłukaj usta wodą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty