piątek, 10 sierpnia 2018

Ocet winny na włosy

Lorraine Massey w swojej książce Curly Girl sugeruje wykorzystanie płukanki z octu jabłkowego jako środka oczyszczającego i nabłyszczającego. Mimo, iż jej zapach nie każdemu przypadnie do gustu, matowe włosy pokochają ją za jedwabistą. Naturalne kwasy zawarte w occie jabłkowym pomagają na łupież i działają kojąco na skórę głowy.


Ograniczają swędzenie i łuszczenie się skóry. Na pewno słyszałaś, że ocet winny jest stosowany do oczyszczania włosów i ich odżywiania. Jest to również bardzo popularny środek od rozjaśniania włosów domowym sposobem, więc zapomnij o drogich salonach fryzjerskich i dodaj swoim włosom jaśniejszych refleksów – zrób to sama w domu za pomocą octu winnego.

Poznaj Niesamowity Wpływ Octu Jabłkowego Na WŁOSY. W tym artykule dowiesz się, dlaczego zamieniłem mój stary szampon na OCET JABŁKOWY. Pokażę Ci się także KROK PO KROKU jak przygotować domową płukankę na włosy z tego cudownego produktu.


Aby przywrócić włosom naturalne pH, należy zastosować wcierkę z octu jabłkowego na włosy. Zamknięcie łusek włosa oznacza nie mniej nie więcej, jak to, że staną się one błyszczące, sypkie i miękkie w dotyku. Dzięki temu włosy będą w stanie utrzymać na długo swoją naturalną wilgoć. Ocet jabłkowy zamyka łuski włosowe. Ocet to również złoty środek na reumatyzm oraz bóle głowy.


Ocet winny to płyn niezwykle bogaty w potas.

Dzięki temu posiada właściwości, które pozwalają na usunięcie z naszego organizmu nadmiernej ilości wody. Poza tym, odpowiedni poziom magnezu sprawia, że nie łapią nas skurcze, nie drgają powieki i nie łzawimy nadmiernie. Efekt murowany-piekne błyszczące i miękkie włosy, bo ocet wypłukuje resztki szamponów.


I jak Ci się podoba PIĘKNA płukanka octowa na włosy? Ile razy w ciągu tygodnia stosować ocet na włosy? Optymalnie ale pamiętaj, że wszystko zależy od rodzaju włosów i tego jaki masz z nimi problem #128578; No dobra, czy stosowanie octu jabłkowego na włosy jest efektywne? Tak, jak najbardziej, ale – znowu się powtórzę. Jakiego octu używać do wykonania płukanki?


Najlepiej sprawdzi się ocet jabłkowy lub inny owocowy. Ma on najbardziej naturalny skład. Lepiej unikać octu spirytusowego, który może zbytnio wysuszać włosy. Z kolei ocet winny może mieć tendencję do delikatnego rozjaśniania ciemnych włosów.


Jak wykonać płukankę octową? Ja stosuje już od jakiegoś czasu ocet jabłkowy na włosy. Natrafiałam na ten sposób szukając jakiegoś antidotum na łupież. Na początku trochę bałam się że źle dobiorę proporcje i wcierka wyjdzie zbyt mocna lub zbyt słaba by zadziałać.


Cytryna i ocet na włosy. Właściwości octu jabłkowego na włosy. Maseczka na włosy z cytryny.

Czy cytryna rozjaśnia włosy. Jak je nosić, aby uzyskać efektowny styl na każdą okazję? Jak stosować ocet na włosy? Płukankę z octu jabłkowego przygotowuje się bardzo prosto.


Wystarczą zaledwie dwie łyżki stołowe octu na długie włosy (na krótkie jedna) oraz zwykła woda (może być mineralna lub przefiltrowana, bo nie zawiera kamienia i osadu). Ze względu na bogactwo witamin i składników mineralnych, w tym przeciwutleniaczy, ocet jabłkowy może mieć zastosowanie również w przypadku problemów skórnych lub służyć do poprawy kondycji wierzchnich warstw ciała. Skóra ma bowiem pH kwasowe, tak jak ocet. Na moich włosach – skłonnych do przetłuszczania, niestety ocet się nie sprawdził.


Naturalnie włosy mam “śliskie” i błyszczące, a po testowaniu octu niestety wbrew pozorom nie były oczyszczone, a jakby jeszcze bardziej obciążone. Dodane przez Konto usunięte w: Tylko o kuchni. Czy ktoś robił w warunkach domowych ocet z wina białego lub czerwonego? Nie ma jednak takiej konieczności, bo ocet ma właściwości konserwujące. Miękkie i błyszczące włosy – płukanka z octu.


Stosowany w formie płukanki lub wcierki przynosi wiele dobrego. Dobry ocet jest przejrzysty, jasnobrązowy, z osadem na dnie butelki. Przed zastosowaniem należy wstrząsnąć butelkę, aby pobudzić osa zwany też „matką”.


Zawiera on enzymy, mikroorganizmy i minerały, które mają dobroczynne działanie wzmacniające.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty