Ostropest i olej z ostropestu plamistego – właściwości i zastosowanie. Wątroba to jeden z najważniejszych organów w ciele człowieka. Współczesny tryb życia sprawia, że bardzo często jest mocno obciążona złą dietą, nadużywaniem alkoholu czy regularnym zażywaniem leków.
Ostropest dostępny jest na rynku w wielu postaciach: całych lub zmielonych ziaren, w tabletkach, jako składnik gotowych mieszanek a nawet jako składnik do sałatek (dolne liście rośliny). Ostropest plamisty - właściwości, przeciwwskazania, dawkowanie i opinie osób zażywających ostropest plamisty. W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu. Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena.
Jak wspomniano wcześniej, olej z ostropestu zwalcza wolne rodniki (także w komórkach mózgu), co wpływa korzystnie na koncentrację i zdolność zapamiętywania u człowieka. Sugerowana dzienna dawka ostropestu w formie ziaren lub proszku wynosi zwykle około dwóch łyżeczek. Zaleca się, aby w ciągu doby nie przekraczać dawki 3mg. Spożycie zbyt dużej ilości ostropestu może wywołać efekt przeczyszczający.
Dawkowanie Oleju z Ostropestu. Zastosowanie Oleju z Ostropestu. Kosmetyczny olej z ostropestu można kupić TUTAJ.
Najcenniejsze są owoce ostropestu (wyglądają jak małe nasionka) i w celach leczniczych lub oczyszczających najlepiej jest spożywać świeżo przez nas zmielone. Olej z ostropestu oczyszcza skutecznie organizm z toksyn występujących w powietrzu. Niektóre z wystawianych na piedestał produktów są rzeczywiście bardzo zdrowe i warto włączyć je do codziennego menu, inne są zupełnie niepotrzebne, mają niekorzystny smak i znacznie wygórowaną cenę. Ja zażywam olej z ostropestu.
Najlepiej kupić w sklepie ze zdrową żywnością, w aptekach niestety jest trudno dostępny. Sama stale kupuję w sklepie internetowym olej zielony nurt. Młode liście ostropestu dodawano do sałatek i przyrządzano podobnie jak szpinak, koszyczki kwiatowe miały przypominać minikarczochy. Olej z wiesiołka jest szczególnie polecany na skórę z problemami. Ważne aby spożywać go systematycznie, na efekty trzeba poczekać czasami nawet ok.
Jednak (uwaga!) kiedy wypiłem na czczo łyżkę, pojawił się silny ból jelitowy i nagłe osłabienie. Przy tego rodzaju chorobach należy pić olej z ostropestu 2-razy w ciągu doby, a w przypadku poważniejszych zaburzeń zaleca się częstsze dawkowanie oleju. Jak stosować ostropest plamisty?
W celach zdrowotnych olej z ostropestu plamistego można pić jak syrop. Olej ostropestowy Ol’Vita można dodawać do sałatek dla smaku i zdrowia. Warto pamiętać, że tłuszcz jest potrzebny, by przyswoić witaminy z warzyw w surówce. Chroni tkanki wątroby i nerek, regeneruje i oczyszcza organizm z toksyn. Działa przeciwzapalnie, pomaga w profilaktyce chorób układu krążenia i pokarmowego.
Dziś przedstawiamy leczniczych właściwości, dzięki którym olej z ostropestu jest tak lubiany. Tajemnicą oleju z ostropestu jest unikalnych właściwości leczniczych jest wysoka zawartość sylimaryny, która wspiera regenerację wątroby oraz chroni przed kamieniami żółciowymi i marskością wątroby. Z tego powodu zalecany jest szczególnie osobom borykającym się z problemem alkoholowym. Można kupić również czysty olej z ostropestu.
Codziennie rano, dosłownie kilka kropli oleju wmasować w lekko wilgotną skórę twarzy. Warto zadbać o to, żeby codziennie przyjąć dawkę oleju z ostropestu. Można go pić tak, jak syrop, na łyżce, choć dla wielu osób jest to nie do przyjęcia – jeśli picie oleju wywołuje u nas odruch wymiotny, możemy go dodać do sałatki, dolać do kaszy, czy posmarować nim chleb. Właściwości oleju z ostropestu - Oleum Silybum marianum. Ostropest jest to starożytne ziele pochodzące z Samarii i niektórych części Izraela.
Stosowane od tysiącleci jako lek na wątrobę. W Niemczech nasiona ostropestu i wyciągi z tej rośliny wpisano do rejestru leków na marskość wątroby. Wykazano również, że preparaty z ostropestu obniżają poziom cukru we krwi u. Można zrobić z niego winegret do sałatki, stosować go jako bazę do sosów lub pić go prosto z butelki w ilości ok trzech łyżek dziennie. Całe nasiona, ziarna ostropestu Można zjadać całe nasiona ostropestu plamistego jak słonecznik, jednak nie są wyjątkowo smaczne.
Nie zawiera on żadnych sztucznych dodatków chemicznych ani konserwantów, a wytwarzany jest w oparciu o tradycyjną, wypracowaną przez lata recepturę. Wszystkie oleje muszą być przechowywane w opakowaniach szklanych (butelki , słoiki). Tłuszcze wchodzą w reakcję z tworzywami sztucznymi, co może prowadzić do powstawania niebezpiecznych dla zdrowia związków oraz spowodować utratę cennych wartości odżywczych oleju. Można przemywać nim rany, wmasowywać go w skórę.
Można stosować go miejscowo na twarzy np. Można też stosować go wewnętrznie pijąc – łyżeczki oleju dziennie. Korzystnie wpływa na wątrobęNapar dobry dla diabetykówWsparcie dla sercaInne działaniaJak zrobić napar z ostropestu? Jak pić herbatę z ostropestu?
Lecznicze działanie ostropestu plamistego znane już było w starożytności. Regularnie picie naparu z tej rośliny wspomaga usuwanie z organizmu niebezpiecznych toksyn. Przy schorzeniach wątroby lub nerek lub w celu zapobiegania tym chorobom, dorośli powinni zażywać łyżeczkę oleju z ostropestu 2-razy dziennie przed posiłkami. Można dodawać go również do jedzenia, np sałatek czy serów. W jakiej formie można korzystać z ostropestu?
Jest na to kilka sposobów. Możemy kupić nasiona, nasiona zmielone, olej z ostropestu bądź pić go w postaci tabletek. Każdy z tych rodzajów ma swoje wady i zalety.
Jeśli zależy nam na praktyczności to z pewnością bliższe będą nam tabletki.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.