Zielona herbata i jej parzenie. Parzenie zielonej herbaty nie należy do najłatwiejszych, dlatego w tym artykule chcielibyśmy podzielić się naszym doświadczeniem na ten temat. Działanie zielonej herbaty jest bardzo szerokie. Szczególnie “specjalizuje” się w oczyszczaniu.
Ale to nie wszystkie jej zalety.
Na co konkretnie wpływa zielona herbata? Kofeina zawarta w herbacie powoduje, że system nerwowy zaczyna działać na zwiększonych obrotach, co w połączeniu z lekami może skutkować zawrotami głowy, wzrostem ciśnienia krwi czy przyspieszonym rytmem serca. Obniża ryzyko wielu nowotworów, chroni serce przez obniżanie poziomu „złego” cholesterolu, zapobiega zwężaniu się naczyń krwionośnych. Prozdrowotne właściwości zielonej herbaty i jej lecznicze działanie doceniane jest od tysiącleci. Pochodzący z Chin napar największą popularność zdobył jako wykazujący wysoką skuteczność środek na odchudzanie, nie zawierający kalorii.
To zasługa antybakteryjnego działania polifenoli oraz wysokiej zawartości fluoru. Warto więc herbaciany napar nie tylko pić, ale i stosować do płukania ust. Zamień kawę na zieloną herbatę.
To, co najbardziej interesuje nas w zielonej herbacie, to jej działanie odchudzające. Wykazano bowiem, że zielona herbata przyspiesza przemianę materii i ma właściwości spalające tłuszcz, a co za tym idzie, wspomaga skuteczne odchudzanie. Oczywiście, samo picie zielonej herbaty nie wystarczy, aby odchudzanie dało efekty – należy. Chińczycy od pokoleń wiedzą, że zielona herbata ma działanie pobudzające i stymuluje mózg. Zaparzana krótko pomaga się skoncentrować, a dłużej - wyciszyć.
Z kolei osoby, które walczą z nadwagą, cenią sobie działanie moczopędne i odchudzające zielonej herbaty. Spróbuj naparu z liściastej zielonej herbaty i przekonaj się, jak działa na skórę i włosy. Jej zdrowotne właściwości wpływają na cały organizm.
Dowiedz się, jak ją prawidłowo zaparzyć, by jej działanie było najbardziej efektywne. Ułatwia pozbywanie się substancji toksycznych, co wspiera zdrowie. Wypijanie zielonej herbaty zmniejsza ryzyko zachorowania choroby układu sercowo-naczyniowego, m. Nawet herbata niesie ze sobą ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych. Nieposłodzona zielona herbata nie ma żadnej wartości energetycznej, więc nie jest źródłem kalorii.
Pomaga za to ustabilizować masę ciała i zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Odchudzające właściwości zielonej herbaty wynikają prawdopodobnie z obecności polifenoli mających wpływ na. Antyseptyczne działanie - garbniki zawarte w zielonej herbacie mogą zwalczać wirusy i bakterie - wspomaga więc leczenie chorób infekcyjnych (grypy, przeziębienia, biegunki, stanów zapalnych śluzówki jamy ustnej).
Z całą pewnością zielona herbata działa oczyszczająco na nasz organizm i pozwala pozbyć się zgromadzonych złogów. Warto więc nawadniać się naparami z zielonej herbaty, gdyż obecne w niej składniki nie tylko oczyszczają organizm z toksyn, ale także wykazują działanie przeciwnowotworowe. Jest dobrym źródłem tanin.
Herbata chroni przed rakiem. Pomaga na niedogodności menopauzy, na nadwagę, ociężałe nogi. Ale herbata działa tu dużo silniej, jeżeli wesprzemy ją (zestawimy z) innymi produktami jak np soja.
Tak jak na codzień robi się to w kuchni azjatyckiej. Dla Chińczyków picie tego cennego naparu jest rytuałem, który dociera swoimi korzeniami w głąb ich samych, pozwalając im na osiągnięcie harmonii i wyciszenia. Zaliczana jest do jednych z najmniej przetworzonych rodzajów herbaty.
Warto zauważyć, że w Chinach i Japonii jest to najpopularniejszy, klasyfikujący się zaraz po wodzie napój. Dla relaksu – czyli działanie zielonej herbaty. Popijając ją, łatwiej się skoncentrować, szybciej można się nauczyć tekstu na pamięć. Przyzwyczailiśmy się pobudzać nasz organizm „małą czarną”, która działa co prawda szybko, ale krótko.
LDL), pomaga w spalaniu tłuszczu, reguluje poziom cukru we krwi, spowalnia proces starzenia oraz działa pozytywnie na zęby i dziąsła – mówi Marta Falkowska, specjalista ds. Jej dobroczynne działanie daje się zauważyć już w jamie ustnej, bo zawarty w naparze fluor chroni zęby przed próchnicą. Ponadto napar z zielonej herbaty jest polecany osobom cierpiącym na nadkwaśność (ale należy się wystrzegać mocnej herbaty czarnej).
Walory zielonej herbaty doceniają szczególnie mieszkańcy Azji, gdzie ten rodzaj używki stosowany jest od wieków. Regularne picie herbaty z pokrzywy wzmacnia więc włosy i paznokcie, a także wyraźnie poprawia stan skóry. Co więcej, dla chińczyków jej picie to filozofia życia!
Ze względu na działanie moczopędne pomaga szybciej pozbyć się nadmiaru kilogramów.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.