Zielona herbata i jej parzenie. Parzenie zielonej herbaty nie należy do najłatwiejszych, dlatego w tym artykule chcielibyśmy podzielić się naszym doświadczeniem na ten temat. Zawarta w zielonej herbacie kofeina zwiększa pobudzenie organizmu i przyspiesza bicie serca. Spożywając dziennie dużą ilość zielonej herbaty, warto zrezygnować z innych napojów, które również zawierają kofeinę, np. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że obecnie panuje medialny boom na ten napar.
Występuje w każdej cud diecie odchudzającej.
Uznawana jest za „napój młodości”, obniżający poziom „złego cholesterolu” i wspomagający odchudzanie. Wielu naukowców twierdzi, że właściwości zielonej herbaty to także działanie przeciwnowotworowe. Chińczycy od pokoleń wiedzą, że zielona herbata ma działanie pobudzające i stymuluje mózg. Zaparzana krótko pomaga się skoncentrować, a dłużej - wyciszyć.
Z kolei osoby, które walczą z nadwagą, cenią sobie działanie moczopędne i odchudzające zielonej herbaty. Spróbuj naparu z liściastej zielonej herbaty i przekonaj się, jak działa na skórę i włosy. Jej lecznicze działanie wykorzystywane jest od wielu lat.
Nie tylko wspomaga odchudzanie, chroni także przed rozwojem wielu nowotworów.
Prozdrowotne właściwości zielonej herbaty i jej lecznicze działanie doceniane jest od tysiącleci. Pochodzący z Chin napar największą popularność zdobył jako wykazujący wysoką skuteczność środek na odchudzanie, nie zawierający kalorii. Herbata parzona dłużej działa relaksująco.
Wyjątkowy zestaw cennych substancji sprawia, że zielona herbata jest nieoceniona w profilaktyce chorób układu krążenia. Przeciwdziała odkładaniu się złogów na ścianach naczyń krwionośnych, przez co zwiększa się ich przepuszczalność. Jej zdrowotne właściwości wpływają na cały organizm. Dowiedz się, jak ją prawidłowo zaparzyć, by jej działanie było najbardziej efektywne.
Dla Chińczyków picie tego cennego naparu jest rytuałem, który dociera swoimi korzeniami w głąb ich samych, pozwalając im na osiągnięcie harmonii i wyciszenia. Polifenole zawarte w jej składzie przyczyniają się do hamowania wchłaniania żelaza z pożywienia, które jest niezbędne do prawidłowej pracy naszego organizmu. Dla relaksu – czyli działanie zielonej herbaty. Szczególnie docenia się działanie pobudzające i odprężające zielonej herbaty. Popijając ją, łatwiej się skoncentrować, szybciej można się nauczyć tekstu na pamięć.
Przyzwyczailiśmy się pobudzać nasz organizm „małą czarną”, która działa co prawda szybko, ale krótko. Przeciwmiażdżycowe działanie zielonej herbaty wynika z dużej zawartości antyoksydantów. Zapobiegają one utlenianiu LDL (złego cholesterolu), dzięki czemu nie gromadzi się on na ścianach tętnic. Zawarte w zielonej herbacie katechiny wspierają działanie śródbłonka, który odpowiada za przenikanie komórek z krwi do tkanek organizmu.
To dobra wiadomość, bowiem zielona herbata redukuje wysokie ciśnienie, obniża poziom cukru i złego cholesterolu we krwi, wzmacnia odporność organizmu, potencjalnie może obniżać ryzyko zachorowalności na raka i miażdżycę.
Ale to tylko niektóre z długiej listy jej walorów. Jak najbardziej warto również stosować wewnętrznie napary z zielonej herbaty, co pozwoli organizmowi szybciej oczyścić się z toksyn, które to najczęściej są przyczyną nieestetycznych zmian skórnych. Napary te świetnie radzą sobie także z opuchlizną.
Rooibos tea: właściwości, działanie uboczne. W rooibosie stwierdzono liczne związki chemiczne z różnych grup. Szczególną uwagę przykuwają polifenole, które także w innych napojach, chociażby w herbacie, odpowiadają za liczne właściwości prozdrowotne. W składzie zielonej herbaty znajdziemy także niewielkie ilości flawonoli (kemferolu, kwercytyny, mirisetyny) oraz kofeinę (trzykrotnie mniej niż w kawie). Działanie antyoksydacyjne zielonej herbaty jest najlepiej i najczęściej opisywane.
Kofeina w zielonej herbacie wiąże się z aminokwasem L-teaniną, która łagodzi działanie kofeiny. Ponad to aminokwas ten ma działanie uspokajające, relaksujące, łagodzące stres i stabilizujące nastrój i nie powoduje senności. Jej unikalne wieloczynnikowe działanie potwierdzają liczne badania naukowe.
Zamień kawę na zieloną herbatę. Poznaj działanie i leki zawierające zielona herbata. Opinie, dawkowanie czy skutki uboczne. Jej dobroczynne działanie daje się zauważyć już w jamie ustnej, bo zawarty w naparze fluor chroni zęby przed próchnicą.
Ponadto napar z zielonej herbaty jest polecany osobom cierpiącym na nadkwaśność (ale należy się wystrzegać mocnej herbaty czarnej).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.