środa, 10 sierpnia 2016

Produkcja octu jabłkowego

Oto cała filozofia produkcji octu jabłkowego. Przygotowanie nastawu zajmie nie więcej niż minut. Fermentacja kończy się, gdy woda przestaje się pienić i nie tworzą się bąbelki.


Ocet jabłkowy Ojca Mateusza powstaje na podstawie starozakonnej receptury. Produkcja octu jabłkowego Ojca Mateusza przebiega w sposób naturalny. Wyprodukowanie jednej butelki trwa kilka miesięcy.

Kwas octowy zawarty w occie jabłkowym niszczy bakterie, grzyby i wirusy. Jednak już twierdzenia, że ocet jabłkowy obniża cholesterol, hamuje apetyt - ułatwiając tym samym odchudzanie - i poprawia pracę układu krążenia, nie znajdują potwierdzenia w badaniach. Zewnętrznie, ocet jabłkowy był tradycyjnie stosowany do okładów na bóle głowy, jako dodatek do przygotowanych w domu. Ten sposób produkcji wykorzystywany jest między innymi przez producentów octu jabłkowego, a więc propozycji, której cudowne właściwości są już znane na całym świecie. Jak przygotować ocet jabłkowy.


Do octu jabłkowego winnego zazwyczaj przy produkcji dodaje się octu spirytusowego inicjującego fermentację a do octu jabłkowego z naturalnej fermentacji biologicznej - nie. Nasz oc et jabłkowy produkowany jest metodą naturalnej fermentacji biologicznej. Nie zawiera żadnych dodatków i polepszaczy.


Czy ocet jabłkowy jest zdrowy?

Z łatwością można znaleźć informację, że ocet jabłkowy pomoże w redukcji masy ciała, obniży poziom cholesterolu, zmniejszy ciśnienie krwi, poprawi trawienie, pomoże w infekcjach m. Candida, problemach skórnych, bólach gardła. Co jakiś czas pojawiają się badania mające potwierdzić korzystne działanie octu jabłkowego. Do wykonania domowego octu jabłkowego najlepsze są stare odmiany jabłek: papierówki, antonówki, reneta, kronselka, kosztel).


Takie bez chemii i oprysków, które mają zdrową, wartościową skórkę. Miąższ można wykorzystać do innych celów, a skórki zachować do przygotowania domowego octu jabłkowego. Technika wytwarzania octu. W pełni naturalna technologia bez żadnych chemicznych konserwantów i modyfikatorów, tylko w oparciu o 1 soku z owoców. Natym filmie pokazujemy jak samemu możemy.


Proces produkcji octu jest bardzo delikatny, dlatego podczas pracy koniecznie trzeba zachować szczególną higienę, bo jej brak często właśnie kończy się spleśnieniem nastawu, który bezwzględnie trzeba wtedy wylać! Słój, łyżkę do mieszania oraz butelki, do których przelewamy gotowy ocet muszą być dokładnie wyparzone wrzątkiem. Najczęściej wspaniałe właściwości octu jabłkowego wykorzystuje się do konserwacji żywności i przyprawiania potraw.


Można też octem jabłkowym zaprawiać sosy i zupy. Inną ciekawą zaletą żywego octu jabłkowego jest fakt że potrafi on pozbawić żywność zawartych w niej szkodliwych dla nas substancji tj. Wskazane jest jednak robienie przerw w spożywaniu octu raz na jakiś czas.


Otrzymuje się go w wyniku fermentacji cukrów zawartych w jabłku. Istnieje również inna technika produkcji, która polega na pozyskiwaniu octu jabłkowego bezpośrednio z cydru. Smak i zapach octu są intensywne, ponieważ ocet charakteryzuje się wysoką zawartością kwasu jabłkowego.

Picie dowolnego rodzaju octu nie jest korzystne dla zdrowia. Choć w internecie, a nawet w książkach znaleźć można diety odchudzające i oczyszczające związane właśnie z piciem octu, to z dietetycznego i medycznego punktu widzenia jest to całkowicie niewskazane. Ocet (dowolnej produkcji) to rozcieńczony roztwór kwasu octowego. RODZAJE OCTU - PRODUKCJA I WYKORZYSTANIE W KUCHNI.


Jeśli wierzyć historykom, ocet towarzyszy ludzkości od pięciu tysięcy lat. Odkryć go mieli babilończycy. Ku swojemu zdziwieniu zauważyli, że bezbarwny płyn, który otrzymali z daktyli świetnie konserwuje żywność. Później wytwarzano go z innych surowców.


W occie pływają „farfocle” – może do produkcji octu zostały użyte zioła, które zawierają śluz, potrafi się on w ten sposób oddzielać i tworzyć nitki. Może to być też oznaka zepsucia octu. Zadawajcie pytania w komentarzach, może jeszcze jakieś uwagi się wyklarują. Wszystko to zapewnia białostocki przetwórca, który jest sprawdzonym i cenionym dostawcą octu.


Ocet (od łac. acetum) – wodny roztwór kwasu octowego o charakterystycznym ostrym zapachu i kwaśnym smaku, zwykle 6-procentowy lub 10-procentowy. Powstaje w wyniku fermentacji octowej alkoholu. Stosowany jako przyprawa zakwaszająca.


Spożywany w nadmiarze jest szkodliwy, w niewielkich ilościach pobudza apetyt i sprzyja lepszemu trawieniu ciężkostrawnych potraw.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty