Wykorzystywane jest do tego zarówno wino białe, jak i czerwone wino. Smak octu winnego zależny jest od czasu, w jakim ten dojrzewał, tj. Czy ocet jabłkowy jest zdrowy? Z łatwością można znaleźć informację, że ocet jabłkowy pomoże w redukcji masy ciała, obniży poziom cholesterolu, zmniejszy ciśnienie krwi, poprawi trawienie, pomoże w infekcjach m. Candida, problemach skórnych, bólach gardła.
Co jakiś czas pojawiają się badania mające potwierdzić korzystne działanie octu jabłkowego.
Rozmieszaj dwie łyżeczki octu jabłkowego w szklance wody, pij trzy razy dziennie, a pomożesz przywrócić. Wpływa też na zwiększenie uczucia sytości. Pani Agnieszko mam pytanie, czy istnieją jakieś normy kwasowości jakie powinien mieć ocet jabłkowy? Czy są jakieś wytyczne, hmmm np… że w skali od do ocet jabłkowy musi mieć daną kwasowość?
Widziałem w sieci kwasomierze i zastanawiam się po co one komu (oprócz sprawdzania wina – tam się pewnie przydaje). W większości przypadków traktujemy ocet jedynie jako dodatek do dań lub zaprawę do marynowania grzybów czy warzyw. Mało kto, wie jak cenne właściwości dla sprawnego funkcjonowania naszego organizmu ma ocet.
Doskonały ocet jabłkowy zrobisz z soku uzyskanego poprzez powolne wytłaczanie owoców – nie w sokowirówce, lecz w wyciskarce wolnoobrotowej lub w prasie.
Lepszy ocet uzyskuje się z jabłek późniejszych. Czy jednak ocet jabłkowy jest panaceum dla odchudzających się? Ocet z jabłek wczesnych, np. Zdrowotne korzyści z jedzenia jabłek.
Na początku kuracji octem jabłkowym waga rzeczywiście szybko idzie w dół. Ale jest to efekt odwadniających właściwości octu jabłkowego. Jednakże nie każdy może pić ocet winny i jabłkowy, ponieważ ocet może modyfikować działanie leków oraz suplementów diety (witaminowo-mineralne preparaty, kwasy omega- preparaty wspomagające odchudzanie). Wówczas może nastąpić zwiększenie lub osłabienie działania leków. Octu winnego nie można pić dłużej niż miesiące.
Naturalne kwasy zawarte w occie jabłkowym pomagają na łupież i działają kojąco na skórę głowy. Ograniczają swędzenie i łuszczenie się skóry. Ceniono go za dobry specyfik na ugaszenie pragnienia a także jako remedium na wiele chorób.
Zapiski na temat octu jabłkowego można znaleźć także u Hipokratesa, którego nazywa się ojcem medycyny. Ponadto stosując ocet jabłkowy na włosy, oczyścimy je i wypłuczemy wszelkie osady z wody i kosmetyków, dzięki czemu nasze włosy dostaną nowej witalności. Oczywiście, pod warunkiem, że będzie to dobrej jakości, nieklarowany ocet pochodzący ze sprawdzonego źródła. Zawiera niewielkie ilości witamin oraz minerałów. Przyczynia się do zwiększenia wchłaniania ważnych dla organizmu składników mineralnych zawartych w pożywieniu.
Swoją sławę zawdzięczają przede wszystkim dobroczynnemu działaniu na organizm ludzki.
Gdy ocet jabłkowy z miodem jest nieprzetworzony, czyli organiczny – korzyści dla zdrowia są jeszcze większe i może służyć jako lekarstwo oraz środek zapobiegawczy na wiele chorób. Na początek polecam wypróbować metodę krótszą, gdyż pozwoli nam to ominąć błędy, które mogą wpłynąć na jakość octu podczas fermentacji. Możemy też dodać ocet jabłkowy do kąpieli czy płukać rozcieńczonym octem włosy, ale potem lepiej nie wychodzić z domu, bo niestety zapach szybko nie ulatuje. Podczas sprzątania najlepiej sprawdzi się ocet spirytusowy.
Nadaje się do mycia okien (nie zostawia smug), płytek, czyszczenia lodówki, dezynfekcji. Dobry, polecany ocet winny jabłkowy 500ml. Produkt naturalnej fermentacji octowej przygotowany tradycyjnymi metodami. Bez octu spirytusowego, konserwantów i wzmacniaczy smaku.
Skład: sok i mus jabłkowy, sok z cytryn. Stosowanie: w zależności od potrzeb do łyżek dziennie octu rozcieńczonego w szklance letniej wody. Poza tym ma także liczne właściwości zdrowotne. Sprawdź, dlaczego warto stosować ocet winny w kuchni.
Jako, że ocet jabłkowy potrafi rozprawić się z bakteriami i grzybicą, to warto przygotować roztwór, w którym zamoczycie swoje stopy. Zmieszaj go z wodą, wlej do miski i trzymaj tam stopy. Regularne zażywanie octu jabłkowego w zalecanej ilości ma w zasadzie same właściwości prozdrowotne. Niemniej jednak regularny nadmiar octu jabłkowego w diecie może powodować następujące skutki: hipoglikemię (dlatego też osoby chore na cukrzycę powinny ustalać włączenie octu jabłkowego do diety ze swoim lekarzem!), obniżenie poziomu potasu oraz erozję szkliwa. Lorraine Massey w swojej książce Curly Girl sugeruje wykorzystanie płukanki z octu jabłkowego jako środka oczyszczającego i nabłyszczającego.
Mimo, iż jej zapach nie każdemu przypadnie do gustu, matowe włosy pokochają ją za jedwabistą.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.