Ocet jabłkowy oraz miód to dwa naturalne produkty znane na całym świecie. Swoją sławę zawdzięczają przede wszystkim dobroczynnemu działaniu na organizm ludzki. Gdy ocet jabłkowy z miodem jest nieprzetworzony, czyli organiczny – korzyści dla zdrowia są jeszcze większe i może służyć jako lekarstwo oraz środek zapobiegawczy na wiele chorób. Nie bez powodu do leczenia jest stosowany już od starożytności.
Zobacz, co się stanie, gdy codziennie rano będziesz pić łyżkę octu jabłkowego. Nic dziwnego - są dziesiątki.
Trzeba pić go regularnie rano, jeszcze przed pierwszym posiłkiem. Zastosuj podobną kurację, a szybko odczujesz jej efekty. Korzyści zdrowotne syropu z miodu i octu jabłkowego. Ta mieszanka jest dużym wsparciem dla naszego organizmu.
Dla zadowalających rezultatów odchudzania powinno się przyjmować ocet jabłkowy najlepiej 2-razy dziennie (rano na czczo, przed obiadem oraz przed snem). Sam ocet jabłkowy nie sprawi, że schudniemy. Lekarze i naturoterapeuci rekomendują go jako naturalny środek o korzystnym działaniu, głównie ze względu na dużą zawartość potasu, wapnia, fosforu i sodu. W occie jabłkowym jest około najważniejszych substancji mineralnych i mikroelementów, a także kwasy octowy, mlekowy i cytrynowy, cenne substancje.
Rozmieszaj dwie łyżeczki octu jabłkowego w szklance wody, pij trzy razy dziennie, a pomożesz przywrócić.
Fermentacja jest zakończona, kiedy płyn uspokoi się i przybierze jasny kolor. Ocet przelać do butelek filtrując płyn przez lejek wyłożony gazą. Butelki szczelnie zakorkować, zalać woskiem lub lakiem i przechowywać w ciemnym i chłodnym.
Czasem może się zdarzyć, że na powierzchni przygotowanego przez nas octu zrobi się biały, gęsty kożuch. Wpływa też na zwiększenie uczucia sytości. Poznaj ich dobroczynne działanie na organizm ludzki. Ceniono go za dobry specyfik na ugaszenie pragnienia a także jako remedium na wiele chorób. Zapiski na temat octu jabłkowego można znaleźć także u Hipokratesa, którego nazywa się ojcem medycyny.
Należy rozpuścić 2–łyżeczki octu jabłkowego w szklance przegotowanej wody i pić 2–razy dziennie małymi łykami przed posiłkami. Jeśli jego smak nie jest odpowiedni, można dodać do roztworu łyżeczkę miodu. Rozcieńczony ocet jabłkowy można również wykorzystać jako dressing do sałatek czy marynatę do pieczonych warzyw. Każdy chyba zgodzi się, że ocet jabłkowy nie jest rewelacyjny w smaku.
Często tak bywa, iż osoby zachęcone właściwościami zdrowotnymi octu przestają go pić już po pierwszym łyku. Wszystko za sprawą nieprzyjemnego smaku tego specyfiku. Rany, oparzenia – przemycie skóry czystym octem w przypadku oparzenia może zapobiec pęcherzom,. O ile ocet jabłkowy może wpływać korzystnie na ogólny stan organizmu, o tyle stosowanie go w dużej ilości może doprowadzić nawet do wrzodów błony śluzowej żołądka.
Wysoka kwasowość może tę błonę podrażniać. Ponadto stosując ocet jabłkowy na włosy, oczyścimy je i wypłuczemy wszelkie osady z wody i kosmetyków, dzięki czemu nasze włosy dostaną nowej witalności. Jeżeli są problemy z żołądkiem nie powinna Pani stosować octu jabłkowego.
Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań można wypijać rozcieńczony roztwór 2-3razy dziennie. Rano na czczo przed śniadaniem. W okresie jesienno-zimowym obowiązkowo pijam go na czczo z miodem i wodą, dzięki czemu już drugi rok z rzędu nie cierpiałam na żadną infekcję zimową. Zawiera niewielkie ilości witamin oraz minerałów.
Przyczynia się do zwiększenia wchłaniania ważnych dla organizmu składników mineralnych zawartych w pożywieniu. Czy ocet jabłkowy jest zdrowy? Z łatwością można znaleźć informację, że ocet jabłkowy pomoże w redukcji masy ciała, obniży poziom cholesterolu, zmniejszy ciśnienie krwi, poprawi trawienie, pomoże w infekcjach m. Candida, problemach skórnych, bólach gardła. Co jakiś czas pojawiają się badania mające potwierdzić korzystne działanie octu jabłkowego. Przede wszystkim warto go pić – codziennie rano przed pierwszym posiłkiem dobrze jest wypić szklankę wody z dwiema łyżeczkami octu jabłkowego.
OCET JABŁKOWY Chyba nie muszę przestawać, bo ocet jabłkowy jest chyba wszystkim znany. Nie wiem czy znajdzie w swojej szafce żywy ocet jabłkowy tak jak mój, jeśli nie to serdecznie polecam przepis na jego wersję domową. Gotowy ocet ma delikatny zapach i łagodny, jabłkowy smak – ocet jabłkowy możesz bez trudu zrobić również samodzielnie w domu.
Zalecenia techniczne: Typowym problemem w produkcji octu jabłkowego sposobem domowym jest pleśń, która wprawdzie nie wpływa na walory zdrowotne produktu, ale obniża jego walory zapachowe i smakowe.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.