Poza tym ma także liczne właściwości zdrowotne. Sprawdź, dlaczego warto stosować ocet winny w kuchni. W większości przypadków traktujemy ocet jedynie jako dodatek do dań lub zaprawę do marynowania grzybów czy warzyw. Mało kto, wie jak cenne właściwości dla sprawnego funkcjonowania naszego organizmu ma ocet.
Ocet winny – właściwości zdrowotne.
Lecznicze właściwości octu winnego to między innymi: obniżanie poziomu cukru we krwi, walka z nadwagą, a nawet właściwości antyrakowe. W tym artykule dowiesz się, do czego stosować ocet winny w kuchni, a także pokażę Ci, jakie ma on zastosowania lecznicze. Pierwsze wzmianki o nim znajdują się w Starym Testamencie. Starożytni mieszkańcy Bliskiego Wschodu wyrabiali ocet z wina z winogron, granatów, daktyli i fig.
Stosowano go powszechnie jako przyprawę do potraw, a także jako środek marynujący i konserwujący inne produkty spożywcze. Ocet jabłkowy - właściwości i zastosowanie:. Ze względu na jego właściwości lecznicze, pomaga też szybko pozbyć się biegunki.
Do szklanki wody dodaj łyżeczkę octu jabłkowego.
Naturalny ocet winny, otrzymany w procesie fermentacji winogron lub wina, posiada wiele właściwości zdrowotnych i składników odżywczych. Stąd też nie należy go mylić z octem spirytusowym, który jest produktem zupełnie jałowym. Oczywiście najlepszą opcją jest przygotowanie octu samodzielnie.
Dostępny jest również w sklepach. Często podkreśla się właściwości lecznicze i pro zdrowotne octu jabłkowego. Właściwości lecznicze octu jabłkowego. Główny składnik octu jabłkowego – kwas octowy - ma potwierdzone działanie antybakteryjne i antyseptyczne. Biały ocet winny jest idealnym dodatkiem do surówek, sałatek oraz dań rybnych.
Z kolei czerwony wykorzystuje się do marynowania mięs. Ma właściwości bakteriobójcze, wspomaga trawienie i przyspiesza metabolizm. Mający wiele z winem wspólnego, ocet winny, ma wiele cennych właściwości. Przyprawa ta stanowi popularny składnik sosów, marynat i deserów. Ponadto wzmacnia jej walory smakowe oraz nadaje potrawom niepowtarzalny aromat.
Dziś nieco zapomniany przez gospodynie domowe ocet jabłkowy zyskuje na popularności wśród propagatorów medycyny naturalnej i domowych sposobów leczenia wielu przypadłości. Przedstawiamy najważniejsze właściwości lecznicze octu jabłkowego. Jego właściwości lecznicze były znane już w starożytności, kiedy.
Wynika to z jego kwasowego odczyny, który niejako dezynfekuje nasz układ pokarmowy pozbywając się zbędnych produktów przemiany materii oraz szkodliwych bakterii.
Dla zadowalających rezultatów odchudzania powinno się przyjmować ocet jabłkowy najlepiej 2-razy dziennie (rano na czczo, przed obiadem oraz przed snem). Sam ocet jabłkowy nie sprawi, że schudniemy. Naukowcy udowodnili, że ocet jabłkowy powstrzymuje namnażanie bakterii, jednak w dość wysokich stężeniach, które mogą mieć szkodliwy wpływ na skórę. Ocet to chyba najbardziej niedoceniany produkt, znajdujący się w twojej kuchni.
Znasz zapewne jego kulinarne zastosowania, ale pewnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, że ma on również bardzo korzystny wpływ na twoje zdrowie. Zastosowań octu jest bardzo wiele. Poniżej znajdziesz te najbardziej praktyczne. To bogate źródło witamin, np. Zawiera także witaminy A, C, E, P oraz beta-karoten, kwas mlekowy, cytrynowy i octowy.
Jednakże nie każdy może pić ocet winny i jabłkowy, ponieważ ocet może modyfikować działanie leków oraz suplementów diety (witaminowo-mineralne preparaty, kwasy omega- preparaty wspomagające odchudzanie). Wówczas może nastąpić zwiększenie lub osłabienie działania leków. Octu winnego nie można pić dłużej niż miesiące.
O zdrowotnych właściwościach octu balsamicznego wiedziano już w średniowieczu, kiedy to traktowany był jako środek leczniczy. Od tego czasu na stałe gości w kuchni polskich rodzin. Przekonaj się, jakie zdrowotne właściwości wykazuje ocet balsamiczny.
Jakie właściwości ma ocet winny? Ocet posiada właściwości oczyszczające, tonizujące, odkażające, odchudzające i wiele innych – więcej o właściwościach octu przeczytasz TU (kliknij ten link) Ocet przywraca właściwą florę bakteryjną jelit. Ceniono go za dobry specyfik na ugaszenie pragnienia a także jako remedium na wiele chorób. Zapiski na temat octu jabłkowego można znaleźć także u Hipokratesa, którego nazywa się ojcem medycyny. Do właściwości octu jabłkowego zalicza się działanie antybakteryjne i antyseptyczne - wszystko to za sprawą kwasu octowego.
Medycyna naturalna do dziś odkrywa nowe właściwości lecznicze winogron. Oprócz wspaniałych właściwości odchudzających i wspomagających organizm od środka, ocet jabłkowy świetnie sprawdza się jako leczniczy kosmetyk. Tonizuje skórę, działa antybakteryjnie i antygrzybicznie, lecząc trądzik i inne choroby skórne (domowy tonik – pół na pół z wodą).
Wspaniale nabłyszcza włosy (w postaci płukanki).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.