środa, 5 kwietnia 2017

Co to jest ostropest

Jest to kompleks flawonolignanów pochodzenia roślinnego, pozyskiwany z owoców ostropestu. Sylimaryna stabilizuje błony komórkowe hepatocytów wątrobowych, przez co chroni wątrobę przed działaniem związków toksycznych i pobudza jej zdolności regeneracyjne. Jednak zdecydowanie za mało osób zna i stosuje tę cudowną roślinkę z rodziny astrowatych, na którą popularnie mówimy “oset”.


W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu. Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena.

Produkty z tej rośliny są popularne w Europie i Stanach Zjednoczonych. Nasiona wytworzenia flawonoid zwany kompleks sylimaryna, która jest biologicznie czynną zasadą. Cholesterol i hipercholesterolemia rodzinna - co to jest, czym grozi i dlaczego Polacy powinni się regularnie badać dzieciom cholesterol jest konieczny do rozwoju mózgu. Większości osób kojarzy się on jednak z czymś złym, bo zewsząd otaczają nas reklamy z produktami obniżającymi poziom cholesterolu, co sugeruje, że powinno go być jak najmniej.


Oprócz powyższego, ostropest wpływa regulująco na proces trawienia, zwiększa wydzielanie soków trawiennych i poprawia apetyt. Tą aktywność możemy przypisać zarówno sylimarynie, jak i związkom goryczkowym, które stymulują układ pokarmowy, które zawiera w sobie ostropest plamisty. Poza tym ostropest zawiera garbniki, fitosterole oraz aminy biogenne.


Roślina stosowana jest również w ziołolecznictwie i medycynie naturalnej.

Do dziś ostropest jest jednym z najlepszych środków stosowanych w celu odtrucia organizmu, a także w przypadku uszkodzeń, stłuszczeniu i marskości wątroby oraz zaburzeniach pracy woreczka. Ostropest występuje pod wieloma postaciami. Jego rodziną jest rejon Morza Śródziemnego, skąd stopniowo rozprzestrzenił się najpierw w Europie, później także na innych kontynentach.


Dowiedz się, na co pomaga ostropest plamisty i poznaj powody, dla których warto pić napar z jego nasion. Rośnie w wielu rejonach świata, a w Polsce jest rośliną uprawną. Ogrom świata roślin i korzyści płynących z ich naturalnych właściwości jest trudny do wyobrażenia, a co dopiero do ogarnięcia. Wśród niezliczonej ilości gatunków flory pojawia się ostropest. Czym jest oraz jakimi cechami charakteryzuje się ten gatunek?


Zapraszamy po informacje do poniższego artykułu. Trzeba wiedzieć, że roślina ta (zwłaszcza nasiona) jest źródłem flawonoidów, fitosteroli, kwasu linolowego, aminów biogennych, garbników, soli mineralnych i witaminy C. Te składniki wspomagają dobroczynne. Powszechnie spotyka się go na południu Europy, na północy Afryki oraz w środkowej części Azji.


Gatunek należy do roślin introdukowanych, co oznacza, że przypadkowo rozpowszechniono go w różnych regionach świata. Lignan primvitalny – ostropest. Dzięki temu wątroba dostaje dokładnie to czego potrzebuje, bez zbędnych i szkodliwych nawozów, szeroko wykorzystywanej chemii i innych dodatków, które wpływają na ogólny zły stan naszego zdrowia.


W średniowieczu o ostropeście pisała również św.

Stosowany leczniczo już od setek lat. Pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego. Stamtąd rozprzestrzenił się w Europie i innych kontynentach dzięki niedużym wymaganiom co do rodzaju podłoża. Co to jest ostropest plamisty?


Z tego co mi wiadomo główne działanie wyciągów z ostropestu dotyczy stabilizacji błon hepatocytów, co stwarza warunki korzystne dla regeneracji wątroby, przy jednoczesnym braku działania żółciopędnego, czy żołciotwórczego, co miałoby wskazywać na wpływ na kamice żółciową. Należy mieć na uwadze fakt, iż ostropest jest suplementem diety, a nie lekiem, dlatego łatwo spotkać się z różnym dawkowaniem, w zależności od zaleceń producenta. Zazwyczaj dzienna dawka waha się od do 300mg.


Należy wziąć pod uwagę również skutki uboczne przyjmowania. Rodzaj ostropest występuje w dwóch gatunkach: Silybum marianum i Silybum eburneum. Jego stosowanie jest wyjątkowo łatwe, ponieważ nie posiada on właściwie żadnego smaku i można go dodać zarówno do słonych, jak i słodkich potraw.


W niektórych krajach Europy nasiona i wyciągi z tej rośliny zostały nawet wpisane do oficjalnego rejestru leków na marskość wątroby. Wywodzi się z rejonu krajów basenu Morza Śródziemnego, lecz jej uprawa nie wymaga specjalnych warunków, więc rośnie też dziko w innych regionach świata. Z wyglądu przypomina oset i jest z nim często mylona.


Swoim wyglądem może przypominać pospolity oset, ale jego moc jest ogromna. Ta lecznicza roślina o fioletowych kwiatach znana jest od przeszło dwóch tysięcy lat. Początkowo rosła w rejonie Morza Śródziemnego, aby z czasem rozprzestrzenić się na północ, a potem na cały świat.


A jak wiadomo to nadmiar zbędnych substancji, takich jak sztuczne dodatki do żywności, tłuszcze trans, pozostałości nawozów chemicznych sprawiają, że trawienie przebiega wolniej, a wartościowe składniki znacznie gorzej się wchłaniają.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty