piątek, 19 kwietnia 2019

Ocet jabłkowy opinie lekarzy

Z powodzeniem można stosować go stosować jako dodatek do sałatek, czy też innych dań. Regularne zażywanie octu jabłkowego w zalecanej ilości ma w zasadzie same właściwości prozdrowotne. Niemniej jednak regularny nadmiar octu jabłkowego w diecie może powodować następujące skutki: hipoglikemię (dlatego też osoby chore na cukrzycę powinny ustalać włączenie octu jabłkowego do diety ze swoim lekarzem!), obniżenie poziomu potasu oraz erozję szkliwa. Pomimo wielu historii o zbawiennym działaniu octu jabłkowego na refluks przełyku, które słyszymy na forach od znawców medycyny domowej, jak i osób dotkniętych tą dolegliwością — w środowisku naukowym zdania na ten temat są podzielone.


Podobnie zresztą jak w przypadku innych domowych. Otóż pomaga on pozbyć się nadmiaru wody organizmu - stąd zazwyczaj utrata wagi. Eksperyment z octem jabłkowym.


Shannon Jones z Essex i 24-letnia Charlotte Hughes z Londynu przez tydzień piły rozcieńczony w wodzie ocet jabłkowy z miodem manuka. Chciały w ten sposób na własnej skórze przekonać się czy to, co inni mówią o occie jabłkowym, jest prawdą. Ja chciałabym schudnąć więcej, mam nadzieję, że starczy mi wytrwałości.


I chciałabym dopytać jeszcze czy to prawda, że powinno się pić ocet jabłkowy na czczo? Czytałam opinie, że właśnie ocet jabłkowy na czczo powoduje najlepsze efekty odchudzające, ale wolałabym to zweryfikować. Czy ocet jabłkowy jest zdrowy? Z łatwością można znaleźć informację, że ocet jabłkowy pomoże w redukcji masy ciała, obniży poziom cholesterolu, zmniejszy ciśnienie krwi, poprawi trawienie, pomoże w infekcjach m. Candida, problemach skórnych, bólach gardła.


Co jakiś czas pojawiają się badania mające potwierdzić korzystne działanie octu jabłkowego. Wpływa też na zwiększenie uczucia sytości. Gotowy ocet ma delikatny zapach i łagodny, jabłkowy smak – ocet jabłkowy możesz bez trudu zrobić również samodzielnie w domu.


Prawdą jest, że ocet jabłkowy zawiera potas. Potas pomaga w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej, a tym samym chroni przed ubytkami minerałów, co jest przyczyną powstania osteoporozy. W ciągu dnia powinno się zjadać od czterech do pięciu posiłków dziennie.


To doskonały sposób, aby skutecznie zwiększyć tempo metabolizmu. Stosuje się go na wiele dolegliwości. Niektóre przypisywane mu właściwości znalazły potwierdzenie w badaniach naukowych. Jeżeli stosujesz jakieś leki lub masz problemy z układem pokarmowym, przed zastosowaniem skonsultuj to z lekarzem prowadzącym. Nie raz słyszeliśmy już o zdrowotnych przepisach zawierających miód i ocet jabłkowy, które zdecydowanie poprawiają zdrowie i samopoczucie.


Pani Agnieszko mam pytanie, czy istnieją jakieś normy kwasowości jakie powinien mieć ocet jabłkowy? Czy są jakieś wytyczne, hmmm np… że w skali od do ocet jabłkowy musi mieć daną kwasowość? Widziałem w sieci kwasomierze i zastanawiam się po co one komu (oprócz sprawdzania wina – tam się pewnie przydaje). Dodatkowo picie octu jabłkowego jest wskazane, by przywrócić równowagę kwasowo-zasadową w organizmie, polecany jest on również w różnego rodzaju infekcjach, a także na ból gardła.


Doskonały ocet jabłkowy zrobisz z soku uzyskanego poprzez powolne wytłaczanie owoców – nie w sokowirówce, lecz w wyciskarce wolnoobrotowej lub w prasie. Lepszy ocet uzyskuje się z jabłek późniejszych. Ocet z jabłek wczesnych, np. Witajcie:) Na prośbę moich znajomych z portalu vitalia. Rok temu piłam go przez miesi.


Opinia dietetyka: dieta octowa Sylwia Leszczyńska - mgr dietetyki klinicznej, psychodietetyk, certyfikowany europejski specjalista leczenia otyłości (cert. SCOPE), właścicielka „Sanvita” – Instytutu Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej, redaktor prowadząca czasopisma Współczesna Dietetyka. Czym jest ocet jabłkowy? Każdy chyba zgodzi się, że ocet jabłkowy nie jest rewelacyjny w smaku. Często tak bywa, iż osoby zachęcone właściwościami zdrowotnymi octu przestają go pić już po pierwszym łyku.


Wszystko za sprawą nieprzyjemnego smaku tego specyfiku. Chociaż najlepiej jest znany ze swoich funkcji w kuchni, to w wielu kulturach ceni się go za wysoką zawartość składników odżywczych i substancji aktywnych. Ceniono go za dobry specyfik na ugaszenie pragnienia a także jako remedium na wiele chorób. Zapiski na temat octu jabłkowego można znaleźć także u Hipokratesa, którego nazywa się ojcem medycyny. To ostatni hit dietetyczny, po który sięgają nie tylko osoby pragnące mieć szczupłą sylwetkę, ale również dbające o zdrowie.


Informacje dotyczące diet oraz ich stosowania. Jeśli postawimy na zdecydowanie bardziej wymagającą dyscyplinę, możemy spalić nawet około tysiąc kalorii. Już tysięcy lat przed naszą erą jego lecznicze właściwości wykorzystywali Babilończycy.


Swój rozkwit przeżył w średniowieczu, miał ułatwiać. Wówczas powstaje alkohol w formie octu, zbawienny dla ludzkiego organizmu. Oczywiście jedynie wtedy, gdy racjonalnie go przyjmujemy. Z całą pewnością nie chciałby go doświadczyć nikt, kto rozpoczął walkę z nadwagą. Nie powinny po niego sięgać osoby przyjmujące regularnie leki, cierpiące na różnego rodzaju schorzenia przewlekłe.


W takich sytuacjach najlepiej jest się skonsultować z lekarzem. Diety octowej nie zaleca się także stosowania kobietom w ciąży. Przepis na domowy ocet jabłkowy jest bardzo prosty, aż ciężko nazywać go przepisem.


Jednak jego przygotowanie wymaga cierpliwości. Dziś pokażę jak samodzielnie zrobić ocet jabłkowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty