wtorek, 10 lutego 2015

Na co jest ocet jabłkowy

Co to właściwie jest ocet? Z punktu widzenia reakcji chemicznych to wodny roztwór kwasu octowego powstający w wyniku fermentacji octowej alkoholu. W przypadku octu jabłkowego bakterie octowe wywołują fermentacje owoców.


Badania na całym świecie potwierdzają i doceniają to, co odkrył Hipokrates 4lat p. Leczył swoich pacjentów naturalnym octem jabłkowym.

Jak zauważył grecki uczony, ocet jabłkowy. Zawiera niewielkie ilości witamin oraz minerałów. Przyczynia się do zwiększenia wchłaniania ważnych dla organizmu składników mineralnych zawartych w pożywieniu. Wyróżnia go charakterystyczny kwaśny octowy smak i zapach jabłek.


Ocet jabłkowy ma żółto-brązową barwę i jest lekko mętny. Jak wskazuje nazwa, produkuje się go z jabłek – do rozdrobnionych owoców dodawane są drożdże, które przekształcają cukier zawarty w jabłkach na alkohol. Następnie bakterie fermentacji octowej fermentują alkohol do postaci kwasu octowego.


Czy ocet jabłkowy jest zdrowy?

Z łatwością można znaleźć informację, że ocet jabłkowy pomoże w redukcji masy ciała, obniży poziom cholesterolu, zmniejszy ciśnienie krwi, poprawi trawienie, pomoże w infekcjach m. Candida, problemach skórnych, bólach gardła. Co jakiś czas pojawiają się badania mające potwierdzić korzystne działanie octu jabłkowego. Pomaga w leczeniu grzybicy, reguluje poziom cukru we krwi, wspomaga odchudzanie. Oto naukowo potwierdzone zalety octu jabłkowego oraz pomysły na. Nie można go jednak traktować jako cudownego leku na nadwagę.


Ten żółto-brązowy płyn wykazuje działanie antybakteryjne, jest też zalecany do obniżania poziomu glukozy we krwi pacjentów, a także wspomaga odchudzanie. Choć ma wiele zalet i szerokie zastosowanie, włączając go. Ocet nie pomaga na nic, jest wręcz szkodliwy dla zdrowia, zabija czerwone krwinki.


Po tym co mówisz że lubisz sobie wypić szklankę octu, to tragedia, możesz zachorować na białaczkę. Jest znakomitą przyprawą do sałatek i mięs oraz produktem o właściwościach leczniczych. Zawdzięcza to składnikom, które zawiera jabłko: cennym polifenolom (kwas chlorogenowy i katechina), beta-karotenowi oraz flawonoidom (florydzyna, kwercetyna), a także minerałom, witaminom oraz.


Zdecydowanie niewskazana jest dla osób chorujących na wrzody żołądka. Przepis na ocet jabłkowy. Gotowy ocet ma delikatny zapach i łagodny, jabłkowy smak – ocet jabłkowy możesz bez trudu zrobić również samodzielnie w domu. Dlaczego warto sięgnąć po ocet jabłkowy?


Jak wykonać go samodzielnie w domu i do czego wykorzystać?

Napój z dwóch łyżeczek octu jabłkowego i szklanki wody dobrze jest pic dwa razy dziennie, co pozwoli oczyścić organizm z toksyn. Ocet z jabłek stosowany jest na zgagę, problemy z trawieniem i zaparcia, a także infekcje gardła. Należy pamiętać o rozcieńczaniu octu wodą i odpowiednim dawkowaniu. Czysty ocet może uszkadzać szkliwo, a w nadmiernej ilości podrażniać przełyk. Jednak jego przygotowanie wymaga cierpliwości.


Dziś pokażę jak samodzielnie zrobić ocet jabłkowy. Po ocet jabłkowy nie powinny również sięgać kobiety w ciąży oraz osoby przyjmujące regularnie leki, cierpiące na różnego rodzaju schorzenia przewlekłe. W takich sytuacjach najlepiej jest się skonsultować z lekarzem. Ocet jest wodnym roztworem kwasu octowego, który powstaje w procesie fermentacji octowej alkoholu. Dzięki naturalnym kwasom obecnym w jego składzie, pomaga w walce z łupieżem oraz łagodzi skórę głowy, zmniejszając swędzenie.


Polecany jest również, jako jeden z elementów pielęgnacji ciała, gdyż skutecznie przywraca naturalne pH skóry. To w pełni naturalny produkt, który znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu i profilaktyce wielu chorób. Jego właściwości z powodzeniem można wykorzystać również w celach pielęgnacji ciała oraz włosów. Czy naturalny ocet jabłkowy jest dla każdego? Na dnie znajdziesz w nim naturalny osad owocowy, u góry natomiast z czasem rozwinie się matka octowa.


Nie jest to w żadnym wypadku powód do zmartwień, a znak, że ocet jest ciągle żywy i cały czas przebiega w nim proces fermentacji octowej. Od wielu lat w medycynie ludowej jest używany do walki z problemami ze zdrowiem. Współcześnie doceniamy jego pozytywny wpływ na układ pokarmowy i krążenia.


Jakie właściwości wykazuje ocet jabłkowy? Ponadto stosując ocet jabłkowy na włosy, oczyścimy je i wypłuczemy wszelkie osady z wody i kosmetyków, dzięki czemu nasze włosy dostaną nowej witalności. Fermentacja jest zakończona, kiedy płyn uspokoi się i przybierze jasny kolor.


Ocet przelać do butelek filtrując płyn przez lejek wyłożony gazą. Butelki szczelnie zakorkować, zalać woskiem lub lakiem i przechowywać w ciemnym i chłodnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty