W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu. Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena. Ma działanie przeciwzapalne, stymuluje regenerację komórek wątroby i odtruwa organizm, a stosować mogą go nawet kobiety w ciąży! Zobacz, jak możesz wykorzystać go dla zdrowia.
Stosuje się do bezpośrednio na skórę w takich problemach jak przesuszenie, odwodnienie, zwiotczenie, oparzenia słoneczne, widoczne oznaki starzenia się skóry. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym ostropest sprawdza się również w łagodzeniu objawów dermatoz (na przykład łuszczycy, rumienia). Jak stosować ostropest plamisty? Roślinę możemy spotkać najczęściej w dwóch postaciach – wyróżniamy ostropest plamisty mielony oraz jego owoce.
Z całych owoców, ze względu na wygląd pospolicie nazywanych nasionami, możemy przygotować macerat , poprzez zalanie surowca zimną lub letnią wodą i pozostawienie na kilkanaście. Jego stosowanie jest wyjątkowo łatwe, ponieważ nie posiada on właściwie żadnego smaku i można go dodać zarówno do słonych, jak i słodkich potraw. Dowiedz się czym jest ostropest, poznaj właściwości sylimarolu oraz sprawdź jak stosować ostropest w formie oleju, tabletek i mielony do detoksu i leczenia. Najlepiej jest sięgnąć po własnoręcznie zmielone ziarno. Mielony ostropest, bardzo szybko traci swoje cenne właściwości.
Na jego leczniczych właściwościach w pełni poznano się jednak w średniowieczu. Okrzyknięto go wtedy jedną z. Działanie ostropestu można zauważyć po około tygodniach. Aby kuracja była skuteczna, powinna być stosowana przez długi czas (min. miesiąc). Jednak zdecydowanie za mało osób zna i stosuje tę cudowną roślinkę z rodziny astrowatych, na którą popularnie mówimy “oset”. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup suchych nasion i mielenie ich bezpośrednio.
Ale zmielone ziarenka możemy dodawać także. Musisz pamiętać o tym, że ostropest plamisty jest suplementem diety i nie może zastąpić codziennych posiłków. Wiele osób robi błą traktując tę roślinę jako lek.
Jest to jedynie suplement, który może wspomóc funkcjonowanie, ale na pewno nie wyleczy naszych schorzeń. Ostropest mielony świetnie sprawdza się do przygotowywania naparu. Na co działa ostropest plamisty? Swoje właściwości lecznicze roślina zawdzięcza sylimarynie, która stabilizuje błony komórkowe hepatocytów wątrobowych. Dzięki temu pobudza jej zdolności regeneracyjne oraz chroni ją przed działaniem związków toksycznych.
Sylimaryna jest słabo rozpuszczalna w wodzie więc ekstrakty i nalewki zawierają jej znacznie więcej niż napary. Najlepsze efekty osiąga się przy dłuższym stosowaniu ostropestu, po około 2-miesiącach. Posiada ona wiele właściwości leczniczych. Po ostropest należy sięgać, gdy nasza wątroba jest zbyt mocno obciążona – niezdrową dietą, spożywaniem napojów alkoholowym, a także długotrwałym stosowaniem leków. Dawkowanie ostropestu plamistego – jak go stosować?
Ten pierwszy znajdziemy głównie aptekach, sklepach zielarskich oraz ze zdrową żywnością, drugi nawet na półce w supermarkecie. Charakteryzuje się silnymi właściwościami odtruwającymi organizm, dzięki czemu pośrednio wpływa na prawie wszystkie funkcje ustroju. Każdy kto zastanawia się nad tym jak stosować ostropest plamisty zainteresuje się pewnie pewnymi spostrzeżeniami osoby, która stosuje go systematycznie. Być może nie wszyscy wiedzą, ale najlepszy jest ostropest, który został świeżo zmielony.
Powstały granulat należy spożywać w ilość do łyżeczek dziennie. Można go spożywać na sucho, popijając płynem bądź stosować jako dodatek do potraw (np. sałatek). Sprawdź przeciwwskazania oraz zastosowanie. I tu przejdziemy do kolejnego tematu. W jakich postaciach możemy spotkać ostropest plamisty?
Olej z ostropestu plamistego. Ponieważ ostropest plamisty jest rośliną występującą lokalnie, jego cena jest zadziwiająco niska. Można je stosować same lub jako dodatek do różnych kompozycji żywieniowych w postaci sałatek, czy dodatku do nabiału. Młode liście ostropestu dodawano do sałatek i przyrządzano podobnie jak szpinak, koszyczki kwiatowe miały przypominać minikarczochy. Jak wiadomo, ostropest jest rośliną.
Przyjmowanie rośliny wzmaga wydzielanie żółci, dlatego jej stosowanie nie jest zalecane w przypadku niedrożności kanałów żółciowych. Ze stosowania ostropestu plamistego zrezygnować powinny również kobiety w ciąży i karmiące matki. Wątroba to jeden z najważniejszych organów w ciele człowieka.
Współczesny tryb życia sprawia, że bardzo często jest mocno obciążona złą dietą, nadużywaniem alkoholu czy regularnym zażywaniem leków.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.