środa, 25 marca 2015

Właściwości octu jabłkowego

Właściwości lecznicze octu jabłkowego. Ocet jabłkowy działa przeciwbakteryjnie. Główny składnik octu jabłkowego – kwas octowy - ma potwierdzone działanie antybakteryjne i antyseptyczne. Zawiera niezbędne składniki do prawidłowego funkcjonowania organizmu takie jak: fosfor, wapń, potas, só kwas mlekowy, cytrynowy i octowy.


W przypadku octu jabłkowego bakterie octowe wywołują fermentacje owoców.

Zachowany zostaje ich zapach, natomiast smak jest zdecydowanie łagodniejszy niż w przypadku octu spirytusowego. Dzięki produktowi bazowemu (jabłkom), ocet jabłkowy jest bogactwem składników odżywczych. Warto również wybierać te suplementy diety, które łączą w sobie właściwości octu jabłkowego i właściwości zielonej herbaty.


Przy stosowaniu octu jabłkowego powinny uważać osoby stosujące leki na obniżenie poziomu glukozy we krwi. Oczywiście najlepszą opcją jest przygotowanie octu samodzielnie. Dostępny jest również w sklepach.


Często podkreśla się właściwości lecznicze i pro zdrowotne octu jabłkowego.

Ceniono go za dobry specyfik na ugaszenie pragnienia a także jako remedium na wiele chorób. Zapiski na temat octu jabłkowego można znaleźć także u Hipokratesa, którego nazywa się ojcem medycyny. Jabłkowa mikstura jest bowiem źródłem wielu substancji odżywczych. W rzeczywistości, Hipokrates (ojciec medycyny) używał tego octu już około 4lat p. Sprawdzone zdrowotne właściwości octu jabłkowego. Wzbogaca smak potraw, niewiele osób jednak wie, że ma również inne cenne właściwości, bardzo korzystne dla zdrowia.


W składzie octu jabłkowego znajdują się cenne dla organizmu przeciwutleniacze,. Ocet ten może mieć zastosowanie nie tylko w kuchni. Sporo mówi się o jego korzyściach zdrowotnych, a wszystko za sprawą właściwości kwasowych, dużej ilości probiotyków oraz wysokiego poziomu potasu. Dziś nieco zapomniany przez gospodynie domowe ocet jabłkowy zyskuje na popularności wśród propagatorów medycyny naturalnej i domowych sposobów leczenia wielu przypadłości. Przedstawiamy najważniejsze właściwości lecznicze octu jabłkowego.


Ilość korzyści zdrowotnych wynikających ze spożywania octu jabłkowego jest większa niż w przypadku picia octu winnego, balsamicznego lub spirytusowego. Może być używany: Profilaktycznie – w tym celu warto codziennie rano na czczo wypijać szklankę ciepłej wody z dodatkiem łyżki octu jabłkowego i łyżeczki naturalnego miodu dla smaku. Dzieci powinny spożywać łyżeczkę octu na szklankę wody z dodatkiem miodu lub syropu klonowego. Przeciwwskazania do stosowania octu jabłkowego i możliwe skutki uboczne: Octu jabłkowego nie powinny spożywać osoby cierpiące na chorobę wrzodową i stany zapalne żołądka.


Chorzy na cukrzycę powinni skonsultować przyjmowanie octu jabłkowego z lekarzem.

Naukowcy udowodnili, że ocet jabłkowy powstrzymuje namnażanie bakterii, jednak w dość wysokich stężeniach, które mogą mieć szkodliwy wpływ na skórę. Czy ocet jabłkowy jest zdrowy? Z łatwością można znaleźć informację, że ocet jabłkowy pomoże w redukcji masy ciała, obniży poziom cholesterolu, zmniejszy ciśnienie krwi, poprawi trawienie, pomoże w infekcjach m. Candida, problemach skórnych, bólach gardła. Co jakiś czas pojawiają się badania mające potwierdzić korzystne działanie octu jabłkowego.


Nałóż kompres z octu jabłkowego na bolesne stawy, albo pij szklankę wody z dwiema łyżeczkami octu jabłkowego i dwiema. Zamiast octu używałam np. Niedawno dowiedziałam się od mojego terapeuty o zdumiewających właściwościach octu, ale. Dowody historyczne wskazują na to, że prozdrowotne właściwości octu jabłkowego były znane już Babilończykom 0lat przed naszą erą.


Korzyści zdrowotne, które za sobą niesie jego spożycie nie umknęło również Hipokratesowi, który stosował go w leczeniu ran i przypisywał mu zdolności leczenia uporczywego kaszlu. Prozdrowotne właściwości octu jabłkowego. Już wtedy Egipcjanie pili rozcieńczony z wodą roztwór octu, gdyż zauważyli jego zbawienny wpływ na trawienie, zwłaszcza po spożyciu ciężkostrawnych potraw.


Już tysięcy lat przed naszą erą jego lecznicze właściwości wykorzystywali Babilończycy. Swój rozkwit przeżył w średniowieczu, miał ułatwiać. Wówczas powstaje alkohol w formie octu, zbawienny dla ludzkiego organizmu.


Ma pozytywny wpływ nie tylko na zdrowie człowieka, ale również na jego figurę, ponieważ sprzyja utracie wagi ciała. Kompresy z roztworu octu likwidują bóle głowy. Przyłożone w miejsce oparzenia zapobiegają powstawaniu bolesnych pęcherzy i łagodzą bóle przy zwichnięciach i bóle mięśniowe spowodowane nadmiernym wysiłkiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty