piątek, 19 czerwca 2015

Ostropest na co

Jest to kompleks flawonolignanów pochodzenia roślinnego, pozyskiwany z owoców ostropestu. Na jego leczniczych właściwościach w pełni poznano się jednak w średniowieczu. Okrzyknięto go wtedy jedną z. W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu. Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena.


Oprócz powyższego, ostropest wpływa regulująco na proces trawienia, zwiększa wydzielanie soków trawiennych i poprawia apetyt.

Tą aktywność możemy przypisać zarówno sylimarynie, jak i związkom goryczkowym, które stymulują układ pokarmowy, które zawiera w sobie ostropest plamisty. Poza tym ostropest zawiera garbniki, fitosterole oraz aminy biogenne. Ostropest występuje pod wieloma postaciami. Ze względu na zawartość kompleksu flawolignanów – sylimaryny, wyciąg z ostropestu jest bardzo częstym składnikiem leków wspierających pracę wątroby i suplementów diety stosowanych w celu detoksykacji organizmu.


Jednak ostropest można przyjmować również w naturalnej postaci ziaren (także zmielonych) oraz oleju. Ponadto odtruwa organizm, ma działanie przeciwzapalne i stymuluje regenerację komórek wątroby. Na co jeszcze działa i kiedy warto z niego skorzystać?


Obecnie jest ona stosowana w wielu częściach świata na różnego rodzaju dolegliwości.

Należy jednak pamiętać, że z tego względu ostropest nie zawsze jest wskazany, gdy już dojdzie do wystąpienia tak zwanej kolki wątrobowej. W dobie ciągłego stresu i pośpiechu jest on szczególnie cenny, jako że jest jednym z najlepszych środków przeznaczonych do przeprowadzenia detoksykacji organizmu. Jednak zdecydowanie za mało osób zna i stosuje tę cudowną roślinkę z rodziny astrowatych, na którą popularnie mówimy “oset”. Więcej o stosowaniu ostropestu plamistego przeczytasz w tym artykule. Nie stwierdzono żadnej toksyczności ostropestu plamistego, co zapewnia bezpieczne jego stosowanie.


Należy do rodzaju roślin introdukowanych, czyli takich, które przypadkowo zawleczone, uległy rozprzestrzenieniu się na pozostałe części świata. Na chwilę obecną jest rośliną zarówno uprawną (np. w Polsce), jak i dziko rosnącą. Na opakowaniu znajdziemy przepis na przygotowanie mieszanki – jest zwykle kilka wariantów, bo ostropest można i parzyć, i ze zmielonych ziaren przygotować kleik, albo po prostu dodawać je do potraw. Tego obiecać nie możemy, bo niestety jedynym skutecznym lekarstwem na kaca jest stary, dobry i sprawdzony… umiar.


A jak wiadomo to nadmiar zbędnych substancji, takich jak sztuczne dodatki do żywności, tłuszcze trans, pozostałości nawozów chemicznych sprawiają, że trawienie przebiega wolniej, a wartościowe składniki znacznie gorzej się wchłaniają. Potwierdzają to badania naukowe, ale także setki opinii osób, które stosują ostropest plamisty na problemy z wątrobą spowodowaną nadmiernym spożywaniem alkoholu czy leków, nieprawidłową dietą oraz innymi obciążeniami tego organu. Sylimaryna działa też żółciopędnie. Swoje właściwości lecznicze roślina zawdzięcza sylimarynie, która stabilizuje błony komórkowe hepatocytów wątrobowych. Dzięki temu pobudza jej zdolności regeneracyjne oraz chroni ją przed działaniem związków toksycznych.


Jego dobroczynny wpływ ostropestu na wątrobę i drogi żółciowe, znany był już wieki temu. Można ją pomylić z popularnym ostem. Ma ostro zakończone, kłujące liście i fioletowe kwiaty.

Odróżnia się od ostu wysokością, bo może sięgać ok. Do celów leczniczych wykorzystywane są nasiona (ziarna) rośliny. Charakteryzuje się silnymi właściwościami odtruwającymi organizm, dzięki czemu pośrednio wpływa na prawie wszystkie funkcje ustroju.


Nie robiłem żadnych przerw w dawkowaniu. Jestem palaczem , alkohol okazjonalnie , tabletki sporadycznie. Najlepszym dowodem na to, że ostropest plamisty naprawdę działa wspomagająco jest fakt, że po jego stosowaniu obserwuje się poprawę parametrów wątrobowych, takich jak AST i ALT. Zbawienny wpływ ostropestu plamistego na wątrobę, jest o tyle istotny, że jest ona jednym z najważniejszych narządów.


Trzeba wiedzieć, że roślina ta (zwłaszcza nasiona) jest źródłem flawonoidów, fitosteroli, kwasu linolowego, aminów biogennych, garbników, soli mineralnych i witaminy C. Te składniki wspomagają dobroczynne. Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje. Wejdź i znajdź to, czego szukasz! Co to jest ostropest plamisty?


Jego właściwości są znane ludzkości od tysięcy lat, ale obecnie jest odkrywany na nowo. Roślina wspomaga leczenie chorób cywilizacyjnych. Sprawdzi się też jako naturalny suplement diety, zwłaszcza, jeśli Twoja wątroba potrzebuje wsparcia. Posiada ona wiele właściwości leczniczych.


Po ostropest należy sięgać, gdy nasza wątroba jest zbyt mocno obciążona – niezdrową dietą, spożywaniem napojów alkoholowym, a także długotrwałym stosowaniem leków. Jeśli szukasz zioła o właściwościach silnie odtruwających to ostropest plamisty (silybum marianum) jest panaceum na wszelkie Twoje dolegliwości. Ma kolczaste liście i ciemnoróżowe kwiaty, osiąga wysokość do m. Na koniec czteromiesięcznego badania, odnotowali znaczne zmniejszenie poziomu cukru na czczo, parametru HbA1c oraz cholesterolu LDL.


Różne badania na zwierzętach oraz w laboratoriach sugerują, że ostropest może obniżać cholesterol i polepszać ogólne zdrowie serca. Znany i ceniony już od starożytności ostropest plamisty coraz częściej wybierany jest jako naturalny środek wspierający pracę wątroby. Co ciekawe, ostropest plamisty można podawać również zwierzętom, gdy mają.


To prawdziwy fenomen ziołolecznictwa znany od kilku tysięcy lat! Szczególnie, że z roku na rok rośnie liczba osób, które chorują na wątrobę lub mają z nią jakieś problemy. Co ciekawe to właśnie na bazie tej rośliny od lat powstają znane i skuteczne leki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty