Owoc ostropestu plamistego, g (Herbapol Kraków) w portalu doz. Zobacz opis i cenę produktu, skorzystaj z dostępnych rabatów i niskich cen apteki online! Ostropest plamisty – sposób użycia. Otrzymany z niego olej nie tylko nawilża skórę, ale też przyspiesza jej regenerację. Dodatkowo, kosmetyki zawierające wyciągi z ostropestu będą wzmacniały skórę, spowalniały procesy jej starzenia oraz rozjaśniały przebarwienia.
Sylimaryna działa też żółciopędnie.
Na jego leczniczych właściwościach w pełni poznano się jednak w średniowieczu. Okrzyknięto go wtedy jedną z. Jej owoc to niełupka z puchem kielichowym (razy dłuższy od samego owocu). Poradzi sobie w każdym rodzaju gleby o pH 7-2). Roślina ta jednak ciężko znosi zbytnią wilgotnością podłoża. Najlepsze warunki rozwoju ma na słonecznych i otwartych miejscach.
Jego owoce były stosowane i zalecane przez starożytnego lekarza Disokoridesa i rzymskiego uzdrowiciela Pliniusza. I nie bój się jego skomplikowanej nazwy – odmienia się przez przypadki : ostropest, ostropestu, ostropestowi.
Zawarta w owocach sylimaryna podnosi poziom glutationu (rodzaj białka) w wątrobie, który będąc silnym przeciwutleniaczem (silniejszym niż wit. C i E) przeciwdziała uszkadzaniu komórek wątroby przez wolne rodniki. Poza tym ostropest zawiera garbniki, fitosterole oraz aminy biogenne. W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu.
Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena. Plon rośliny jest w dużym stopniu determinowany czynnikami meteorologicznymi i glebowymi. W latach wilgotnych, ciepłych i na żyznych glebach osiągać może rozmiary do ok. Silne synergiczne działanie sylimaryny i innych flawonoidów bardzo szybko regeneruje wątrobę, stymulując regenerację i wytwarzanie nowych komórek wątroby.
Chroni przed wirusowym zapaleniem wątroby, posiada właściwości przeciwzapalne. Owoce ostropestu plamistego dojrzewają stopniowo od sierpnia do września. Zbieramy je, gdy łuski okrywy koszyczków zeschną i pojawią się pierwsze kosmyki puchu kielichowego, inaczej się wysypią.
Owoce rozkładamy na płaskiej powierzchni, aby doschły i przechowujemy dokładnie ususzone. Ze względu na swoje właściwości od wieków jest cenioną rośliną leczniczą. Wzbudza również duże zainteresowanie świata nauki – ostropest jest jednym z ziół najlepiej.
Jego rodziną jest rejon Morza Śródziemnego, skąd stopniowo rozprzestrzenił się najpierw w Europie, później także na innych kontynentach. Ma kolczaste liście i ciemnoróżowe kwiaty, osiąga wysokość do m. Stosowany leczniczo już od setek lat. Pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego.
Najwięcej aktywnych substancji mają owoce i nasiona. Inne nazwy ostropestu plamistego to dziki karczoch oraz oset Najświętszej Marii Panny. Działając ochronnie na wątrobę utrzymuje jej funkcje oraz dodatkowo wspiera trawienie i oczyszczanie organizmu. Surowcem farmaceutycznym jest owoc ostropestu plamistego (koloru białego, szarego, brązowego lub czarnego), pozbawiony puchu, wielkości owocu słonecznika, zakończony na szczycie charakterystycznym kulistym wyrostkiem. Ziarna ostropestu plamistego to produkt bioekologiczny posiadający szczególnie wysoką wartość biologiczną i. Wszyscy znamy sylimarol.
Jest to preparat dający główne dochody firmie Herbapol Poznań. Zawiera sylimarynę, czyli kompleks flawonoliganów zawarty w ostropeście plamistym (owoc, Fructus Cardui mariani, albo raczej – sive potius Fructus Silybi mariani), a właściwie w łupinie nasiennej) – Carduus marianus L. Silibum marianum Gaaertn. Zobacz inne Zioła i herbaty lecznicze, najtańsze i najlepsze oferty, opinie. Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
Oprócz tego cenne zioła: nasiona chia, ostropest plamisty, babkę płesznik, siemię lniane. Ponadto można u nas znaleźć bakalie, suszone owoce, suszone warzywa a także cenne dla zdrowia oleje roślinne , płatki zbożowe, pestki i przetwory. Jednak zdecydowanie za mało osób zna i stosuje tę cudowną roślinkę z rodziny astrowatych, na którą popularnie mówimy “oset”.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.