Zamierzam przepuścić przez węgiel aktywny gdyż jest trochę mętny. Ale boję się, że zginie jego posmak i zapach i nie wiem jak go sklarować przed drugą destylacją, może ktoś podpowie, oczekuję rady, za którą dziękuję. Mimo iż nie mam miedzianego wypełnienia, pozwolę sobie na wypowiedź. W ostatnim czasie przelałem bimber pierwszy raz przez węgiel i różnica zdecydowana, może nie jestem obiektywny ale smak procentowego destylatu porównywalny do wódki ze sklepu.
Węgiel aktywny kamienny BG– jeden z najlepszych na rynku węgli aktywnych kamiennych. O ile z węglem płynnym stosowanym przy fermentacji nie ma większego kłopotu, o tyle stosowanie węgla aktywnego po destylacji wymaga postępowania zgodnie z instrukcją. To rozcieńczałem do około i drugi raz. Płyn z drugiego destylowania przelewam przez węgiel.
Efekt jest niesamowity, wlewa się bimber, a wychodzi całkiem sympatyczny alkohol. Doczytałem się w którymś wątku, że filtrować powinno się raczej rozcieńczony do alkohol. Przy oferowanej ilości proponowana opcja oczyszczania destylatu to aktywowanie. Powinien być używany tylko raz.
Już po pierwszym użyciu traci swoje właściwości adsorpcyjne. Są sposoby jego powtórnej aktywacji poprzez płukanie i wielogodzinne gotowanie, lecz jednak nie polecam tych sposobów. Nigdy nie będzie już tak skuteczny jak ten kupiony.
Może znajdzie się grono miłych osób, które mi pomogą? Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Przepuszczając przez węgiel eliminujemy niechciany zapach i posmak drożdży :-). Dla osób, które nigdy nie korzystały z węgla aktywnego może być to nie do uwierzenia, ale naprawdę przy dzisiejszych technologiach, przy użyciu tej tuby zamienimy bimber w monopol;-). Jak filtrować destylat, bimber przez węgiel aktywny za pomocą kolumny filtracyjnej wiszącej Wideo: Wcześniej, gdy zabrania się prowadzenia bimbru, domowe gorzelnie wytwarzały prymitywne urządzenia: aluminiową puszkę z naczyniem i korytem lub patelnię z cewką wykonaną z tego samego materiału lub miedzianej rurki.
Gdyż wyższe zawartości alkoholu, prowadzą do cięższego jego oczyszczenia. Jak wspomniałem, węgiel aktywny nie od razu został użyty do filtracji alkoholu. Początkowo znalazł zastosowanie w medycynie i przemyśle.
Dodatkowo przy użyciu węgla aktywnego temperatura alkoholu powinna być jak najniższa. Ogólnie przyjmuje się, że do oczyszczenia litra spirytusu stosuje się g węgla aktywnego. Również, gdy robimy jakąś nalewkę i na koniec nie jesteśmy zadowoleni z efektów, możemy użyć węgla aktywnego do “uratowania” alkoholu. Od dni mam biegunkę, nie wiem, jakie leki mogę zażyć, a jutro przede mną 2km, nie wiem, jak dam radę jechać, cierpię na zespół jelita drażliwego z biegunką.
Leki, które brałam, musiałam odstawić ze względu na ciążę. Przez lat brałam Loperamid. Drugie i ewentualne trzecie pędzenie odbywa się przy użyciu lepszej jakości sprzętu. Ze względu na swoje właściwości znajduje się w czołówce węgli stosowanych w gorzelnictwie.
Pomysły dla: węgiel aktywny do bimbru. Niezliczone pomysły na aranżacje wnętrz i design w świetnym stylu - w każdym produkcie i każdym detalu. Portal dla osób ceniących sobie niebanalny wystrój wnętrz w domu oraz w miejscu pracy. Przejrzyj najlepsze projekty wnętrz, zobacz jak można się urządzić. Oczyszczanie destylatu DistiPur - mineralny granulat do harmonizacji smaku i zapachu spirytualiów.
Ogłoszenia o tematyce: filtrowanie destylatu węglem aktywnym na Sprzedajemy. Kupuj i sprzedawaj rzeczy używane i nowe w Twojej okolicy. Szybka, łatwa i lokalna sprzedaż rzeczy z drugiej ręki. Nie miała nic do pisania na tak musiał zadowolić się grać to wszystko w jej wyobraźni.
Sposób ten jest bardzo skuteczny natomiast musimy wiedzieć, że ten sposób oczyszczania usunie również z destylatu substancje aromatyczne co przy jakościowych destylatach owocowych. Jak Polska długa i szeroka mimo zakazu bimber pędzi się na potęgę. Samo otrzymanie bimbru to nie problem, ale jego oczyszczenie to już naprawdę trudna sprawa.
Ja jako chemik potrafię go zrektyfikować, ale wymaga to dość skomplikowanej aparatury.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.