poniedziałek, 20 marca 2017

Ocet jabłkowy ze skórek przepis

Ocet jabłkowy ze skórek jabłkowych. Można go kupić w sklepie, jednak zrobiony w domu będzie mieć znacznie wyższą jakość. Prezentujemy sprawdzony domowy przepis na ocet jabłkowy.


Możesz też zrobić ocet ze skórek z jabłek i ogryzków (bez ogonków), a miąższu użyć do kompotu czy marmolady. Otwór słoja obwiązać gazą.

Słój postawić w ciepłym miejscu. Po czterech tygodniach ocet przecedzić przez sito i płótno, zlać do butelek. Ja swój ocet wykonałam jesienią z samych skórek, które były produktem ubocznym produkcji jabłkowego musu. Potrzebne nam będą ekologiczne jabłka (najlepiej z własnego ogrodu lub od sadownika, czy z targu), np.


Przepis na ocet jabłkowy ze skórek z jabłek. Szefowie kuchni, lubiący maksymalnie wykorzystywać wszystkie składniki, opracowali przepis na ocet jabłkowy ze skórek. Nadają się do tego obierki, które pozostały po przygotowaniu innych jabłkowych specjałów.


Sam proces fermentacji wygląda tam samo, jak przy użyciu całych owoców.

Ma wiele cennych właściwości i wpływa na nasze zdrowie. Naturalny, organiczny ocet jabłkowy - PRZEPIS, zastosowanie, WŁAŚCIWOŚCI, działanie lecznicze. Jak zrobić ocet jabłkowy krok po kroku? Co jest potrzebne do zrobienia octu? Lista oczekujących Poinformujemy Cię, kiedy produkt pojawi się w magazynie.


Po prostu zostaw swój adres e-mail poniżej. Chodzi o to, żeby było jasno i wyraźnie napisane na butelce, że jest to ocet jabłkowy naturalny, a nie zwykły ocet o smaku jabłkowym, bo takie też są dostępne w sprzedaży. I jak wspominałam wcześniej, pamiętajcie o ciemnym szkle, bo widziałam już przebarwiony ocet jabłkowy w przezroczystych butelkach na sklepowych półkach. Niektórzy wolą unikać cukru, ale jak zrobić ocet jabłkowy z obierek, nie dodając tego składnika?


Przecież proces fermentacji go wymaga. Najpopularniejszy przepis domowy radzi zamienić cukier na miód. Dzisiaj przepis na domowy ocet jabłkowy i ocet gruszkowy. Oba zrobiliśmy jesieną zeszłego roku, sporo na nie czekaliśmy, tak jak receptura czekała na zamieszczenie tutaj. Pochmurne, zimne dni to dobry czas na nadrobienie zaległości, więc teraz opiszemy Wam, jak zrobić ocet z jabłek i ocet z gruszek.


Jednak jego przygotowanie wymaga cierpliwości. Dziś pokażę jak samodzielnie zrobić ocet jabłkowy.

Powstaje w wyniku naturalnej fermentacji obierek (najwięcej cennych substancji znajduje się tuż pod skórką owocu). Jeśli pieczesz szarlotkę, nie wyrzucaj jabłkowych skórek i gniazd nasiennych. Zrób z nich zdrowy ocet jabłkowy.


Może to dziwne, ale ja lubię “mój” ocet pić rano nawet sam – jest PYCHA. Zrobiłam też bardzo fajny ocet ze skórek kiwi i myślę, że będę próbowała z innych owoców. Wybierz najbardziej interesujący przepis i zacznij gotować! Podaję przepis ze skórek i ogryzków, czyli do wersji ekonomicznej, ale możecie użyć całych jabłek. Jabłka porządnie umyć i sparzyć.


Składniki: półtora kg jabłek (mogą to być także skórki, okrawki, pulpa jabłkowa – do wyboru). Ogryzków jabłek nie polecamy ze względów higienicznych. Moja mama robi ocet od wielu już lat i dość duże ilości. Skórki i ogryzki umieścić w wyparzonym np. Może on zastąpić cytrynę dodaną do herbaty.


Podobno dobrze oczyszcza organizm z toksyn, trzeba pić codziennie rozcieńczony z wodę. Dobrze jest również nim posmarować miejsca po ukąszeniu owadów czy miejsca alergiczne. A to przepis na domowy ocet jabłkowy: 1. Nie wiem czy znajdzie w swojej szafce żywy ocet jabłkowy tak jak mój, jeśli nie to serdecznie polecam przepis na jego wersję domową.


OCET JABŁKOWY Chyba nie muszę przestawać, bo ocet jabłkowy jest chyba wszystkim znany. Jeżeli chcemy zupełnie naturalnego produktu, wówczas należy pokusić się o stworzenie domowego octu jabłkowego. Domowy przepis na ocet jeżynowy Aby… Prawdziwy, zdrowy ocet jabłkowy.


Hej, uzupełnisz przepis?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty