piątek, 9 czerwca 2017

Ostropest witalny czy plamisty

Ostropest witalny czy plamisty

Znacząco zmniejsza ona poziom cholesterolu, łagodzi objawy choroby pęcherzyka. Witam, ostropest używam od jakiś miesięcy i muszę powiedzieć że ma zbawienne działanie na wątrobę, nie będe tu wiele tumaczył, kto kolwiek miał problem z wątrobą i związanymi z tym powikłaniami czy konsekwencjami to wie o czym mowię, na szczescie z pomocą ostropastu witalnego po tych tygodniach przyjmowania mogę powiedzieć że czuję się jak człowiek. Czy ostropest plamisty ma jakieś skutki uboczne.


Jak powszechnie wiadomo ostropest plamisty jest niezwykle skuteczny w leczeniu schorzeń wątroby i pęcherzyka żółciowego. I na tym polu spisuje się rewelacyjnie. Jednak i podczas jego stosowania zanotowano pewne niepożądane działania.


Wiele osób zastanawia się jak stosować ostropest plamisty w codziennej diecie, obawiając się, czy ostropest nie będzie w danej dawce dla nich zbyt słaby. Jeśli chcemy wzmocnić organizm i poprawić nasze samopoczucie możemy od razu sięgnąć po ostropest witalny. Jego rodziną jest rejon Morza Śródziemnego, skąd stopniowo rozprzestrzenił się najpierw w Europie, później także na innych kontynentach.


Ostropest plamisty – ostropest witalny. Warto pamiętać, że jeśli chcemy uzyskać efekt ochronny dla komórek wątroby to kuracja musi trwać minimum miesiące, chociaż pierwsze efekty zauważymy na pewno nieco wcześniej. W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu. Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena. Dawkowanie ostropestu plamistego różni się od postaci, w jakiej go przyjmujemy.


Sylimaryna działa też żółciopędnie. Wiele osób wybiera olej z ostropestu plamistego, ponieważ jest zamknięty w poręcznej butelce i nie trzeba mielić ziarenek. Spożywa się go na zimno, najlepiej ok. Można dodać go do posiłku, np.


Posiada ona wiele właściwości leczniczych. Po ostropest należy sięgać, gdy nasza wątroba jest zbyt mocno obciążona – niezdrową dietą, spożywaniem napojów alkoholowym, a także długotrwałym stosowaniem leków. Jako lek ostropest plamisty znany był już w starożytności. Wspominał o nim grecki uczony i filozof, uczeń i przyjaciel Arystotelesa - Teofrast. Zastosowanie ostropestu w leczeniu dolegliwości wątroby opisywali wybitny angielski zielarz John Gerard oraz botanik Nicholas Culpeper.


Dziś właściwości ostrapestu wykorzystują nie tylko zielarze, ale i przemysł farmakologiczny. Jednak zdecydowanie za mało osób zna i stosuje tę cudowną roślinkę z rodziny astrowatych, na którą popularnie mówimy “oset”. Stosowany leczniczo już od setek lat. Pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego. Najwięcej aktywnych substancji mają owoce i nasiona.


Ostropest witalny czy plamisty

Inne nazwy ostropestu plamistego to dziki karczoch oraz oset Najświętszej Marii Panny. Mogą po nią sięgnąć także kobiety zmagające się z endometriozą i przedłużonym miesiączkowaniem. Plon rośliny jest w dużym stopniu determinowany czynnikami meteorologicznymi i glebowymi. W latach wilgotnych, ciepłych i na żyznych glebach osiągać może rozmiary do ok.


Ponieważ zmielony ostropest nie ma określonego smaku, można go dodać jako składnik zup, sosów, dodatek do sałatek, musli czy warzyw na parze. Nasiona ostropestu można używać długotrwale. Polska odmiana czyli „Silybum marianum” to rosnąca dziko roślina i stanowi wspaniałą ozdobę, jednak nie jest to jedyna jej zaleta.


Ten – wcale nie pospolity! Rodzaj ostropest występuje w dwóch gatunkach: Silybum marianum i Silybum eburneum. Silybum marianum jest znany już od czasów starożytnych, gdzie ówcześni wielcy twórcy wspominali o nim w swoich dziełach. Badania medyczne wykazały że ostropest plamisty w połączeniu z tradycyjnym leczeniem może mieć pozytywny wpływ na organizm osób chorych na cukrzycę.


Podczas testów wykazano zmniejszenie poziomu cukru we krwi i wpływ na LDL, zły cholesterol u osób z cukrzycą typu 2. Owsianka czy musli z ostropestem plamistym to sposób na zdrowe śniadanie. Mielonym ostropestem można posypywać pieczywo i pasty kanapkowe, jak również dodawać go do smoothie i koktajli owocowych. Zaleca się stosować do łyżeczek ostropestu plamistego dziennie. Ma kolczaste liście i ciemnoróżowe kwiaty, osiąga wysokość do m.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty