poniedziałek, 18 września 2017

Zastosowanie ostropestu

Liście i ziele ostropestu plamistego. Napar z liści zaleca się przy zapaleniu płuc i opłucnej, białych upławach, kamicy moczowej, po żółtaczce oraz występującej puchlinie wodnej. Korzenie ostropestu plamistego. W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu. Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena.


Owoc ostropestu działa również przeciwutleniająco, przeciwzapalnie oraz zmniejsza syntezę cholesterolu i utlenianie lipidów, co ma duże znaczenie w zapobieganiu powstawania zmian miażdżycowych.

Wpływ ostropestu plamistego na skórę. Wyciąg z ostropestu ma swoje zastosowanie również w kosmetykach. Stosuje się go w preparatach przeciwzmarszczkowych takich jak maseczki, kremy do twarzy oraz balsamy do ciała. Chroni również organizm przed negatywnym wpływem produktów przemiany materii. Olej z ostropestu plamistego – zastosowanie.


Dawkowanie ostropestu plamistego różni się od postaci, w jakiej go przyjmujemy. Zastosowanie oleju z ostropestu. Spożywanie oleju ostropestowego może więc okazać się świetnym sposobem na zachowanie młodości!


Sylimaryna ma również zastosowanie w dermatologii i ochronie skóry.

W kosmetologii do produkcji kremów stosowany jest olej z ostropestu, który chroni skórę przed działaniem wolnych rodników (odpowiedzialnych z starzenie skóry). Jak wskazano w badaniu Zhu i wsp. Ludzie leczą się ostropestem plamistym już ponad tysiące lat! Od czasów starożytnych Rzymian zioło kojarzone było bardzo słusznie z dobrodziejstwem dla wątroby – narządu, który najdobitniej chyba odczuwa postęp cywilizacyjny.


Jako lek ostropest plamisty znany był już w starożytności. Wspominał o nim grecki uczony i filozof, uczeń i przyjaciel Arystotelesa - Teofrast. Dziś właściwości ostrapestu wykorzystują nie tylko zielarze, ale i przemysł farmakologiczny. Następnie wsypać do butelki i zalać spirytusem.


Trzymać w miejscu ciepłym i zacienionym przez dni. Po tym czasie przefiltrować i przenieść w chłodne miejsce. Zawarta w nich sylimaryna skutecznie ratuje życie nawet przy zatruciu śmiertelną dawką muchomora sromotnikowego. Istnieją grupy osób, dla których produkt ten niestety nie jest zalecany, są to m. Poza tym owoce ostropestu mają szereg innych właściwości leczniczych. Roślina bywa także sadzona w ogrodach dla ozdoby, a zasuszone kwiatostany można wykorzystać do dekoracji suchych bukietów.


Surowcem leczniczym ostropestu plamistego są owoce, które zbiera się pod koniec lata (w zielarstwie pozyskuje się je jedynie z upraw). Najważniejszą substancją aktywną rośliny jest. Do celów kosmetycznych wykorzystuje się przede wszystkim olej z nasion ostropestu. Stosuje się do bezpośrednio na skórę w takich problemach jak przesuszenie, odwodnienie, zwiotczenie, oparzenia słoneczne, widoczne oznaki starzenia się skóry.


Poza tym ostropest zawiera garbniki, fitosterole oraz aminy biogenne.

Ostropest występuje pod wieloma postaciami. Ma także zastosowanie w kuchni, jako element licznych dań - niektórzy dodają go na przykład do pieczywa. Nasiona ostropestu mogą być również jedzone na surowo.


Jeśli chodzi stosowanie, może on mieć kilka forSzybki detoks organizmu – należy przyjąć dziennie ok. Jednak ten produkt ma jeszcze wiele innych zastosowań w medycynie naturalnej. Ponadto regularne stosowanie oleju z ostropestu wpływa na wygląd naszej skóry oraz włosów. I to właśnie olej ostropestowy ma wyjątkowo szerokie zastosowanie, ponieważ można zażywać go doustnie, a także stosować zewnętrznie – bezpośrednio na skórę.


W ziarnach ostropestu, a co za tym idzie w oleju ostropestowym, znajdują się cenne substancje lecznicze, do których. Tymczasem warto docenić lecznicze właściwości ostropestu, które czynią go cennym składnikiem zielarskim. Zobacz jakie zastosowanie ma ostropest plamisty w leczeniu różnych schorzeń, a także przekonaj się jak łatwa jest uprawa ostropestu w ogrodzie, dzięki której można pozyskać sporo tego zioła. Niektóre z wystawianych na piedestał produktów są rzeczywiście bardzo zdrowe i warto włączyć je do codziennego menu, inne są zupełnie niepotrzebne.


Wskazana dawka ostropestu to 2-łyżeczki nasion dziennie. Nie ma górnej granicy, która przekroczona może powodować trwałe skutki uboczne. Ważne by stosować regularnie, 3-razy dziennie przynajmniej przez 2-miesiące, a potem 1-razy dziennie – nawet stale.


Regularne stosowanie ostropestu pomaga osiągnąć sukces w odchudzaniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty