Nie ma nic gorszego niż przesadzić z opalaniem. Obolała skóra zagwarantuje nam kilka nieprzespanych nocy. Następnym razem, gdy dostaniesz poparzeń słonecznych, zamiast sięgać po chemiczne środki- daj szansę naturze i dodaj odrobinę octu jabłkowego do kąpieli.
Ponieważ nasza skóra jest największym organem, możliwe jest szybsze wchłonięcie tych składników do ciała. Jak przygotować kąpiel w occie jabłkowym? Tego dowiesz się z dalszych kroków.
Istnieje wiele typów kąpieli, które stosuje się do oczyszczania i relaksacji, ale żadna z nich nie przynosi tyle korzyści jak kąpiele w occie jabłkowym. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z octem jabłkowym, ten dział jest dla Ciebie. Połączenie octu jabłkowego z cynamonem?
Doskonały relaks dla zmęczonych a zarazem potrzebujących zmiękczenia stóp. Idealne na jesienne i zimowe wieczory. Zabieg świetnie zmiękczający skórę stóp, pozbawia je przykrego zapachu, doskonały na zrogowaciałe pięty.
Badania na całym świecie potwierdzają i doceniają to, co odkrył Hipokrates 4lat p. Jak zauważył grecki uczony, ocet jabłkowy. Leczył swoich pacjentów naturalnym octem jabłkowym. Jako, że ocet jabłkowy potrafi rozprawić się z bakteriami i grzybicą, to warto przygotować roztwór, w którym zamoczycie swoje stopy. Zmieszaj go z wodą, wlej do miski i trzymaj tam stopy. Potrzebne produkty: ½ szklanki octu jabłkowego balsam do ciała.
Napełnij wannę ciepłą wodą, do wody wlej ocet. Kąpiel z octem jabłkowym. Zanurz się w kąpieli na minut. Wyjdź z wody i osusz się czystym ręcznikiem.
Płuczemy do razy dziennie, a w przypadku migdałków co godzinę. Skurcze mięśni – dzięki zawartości potasu i witaminy E kondycję mięśni możemy wspomóc okładami wody z octem w stosunku 1:1. Byłam tym bardzo zaskoczona i wreszcie postanowiłam dowiedzieć się o co z tym octem tak naprawdę chodzi.
Jeśli masz problemy z grzybicą stóp, rąk czy paznokci, pomocne będzie codzienne moczenie stóp w wodzie z octem jabłkowym. Okazało się, że ocet jabłkowy (oczywiście taki prawdziwy, naturalny, bez chemicznych dodatków) nie jest zwykłym octem, ale prawdziwym eliksirem zdrowia, urody i szczupłej sylwetki. Ocet jabłkowy z wodą stymuluje wydzielanie enzymów trawiennych i pomaga w niestrawności. Dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym rozcieńczony ocet jabłkowy może służyć jako naturalny dezodorant i tonik do twarzy.
Wysoka temperatura sprawia, że pory skóry się otwierają, a ocet jabłkowy przyspiesza usuwanie zanieczyszczeń z organizmu. Woda z octem jabłkowym pita na czczo może zapobiegać zaparciom. Do wanny należy wlać około dwóch filiżanek octu – warto. Po 30-minutowej kąpieli stopy powinny wyglądać na nawilżone i mniej opuchnięte. Na koniec umyj stopy, aby pozbyć się charakterystycznego zapachu octu.
Bardzo skuteczne jest również wcieranie przez chwilę mieszanki z octem jabłkowym. Wykonywanie tego działania regularnie szybko przyniesie oczekiwaną ulgę. Aby zapobiec wystąpieniu zapalenia stawów warto również pić ocet jabłkowy. Najczęściej używanym octem do moczenia stóp jest ocet biały, ale jeśli tylko masz ochotę, śmiało możesz również sięgnąć po ocet jabłkowy.
Przyniesie on ulgę w wielu problemach nękających nasze stopy, które są często przeciążone. Można również samodzielnie przyrządzić mieszankę z octu jabłkowego oraz olejku z drzewa herbacianego i stosować w ten sam sposób. Przyjrzyjmy się nieco bliżej korzyściom płynącym z tego zabiegu.
Kuracja octem jabłkowym skutecznie pomaga pozbyć się łupieżu i innych infekcji skóry głowy. Jeśli ktoś ma problemy z grzybicą (paznokci, stóp) lub z puchnięciem stóp, to pomagają codzienne kąpiele stóp w wodzie z octem jabłkowym (wlać szklankę octu jabłkowego do miski z wodą i moczyć stopy przez kwadrans lub dwa). W przypadku zaś podrażnień skóry wywołanych nadmiarem słońca robimy z roztworu okłady.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.