Kąpiel w occie jabłkowym niesie ze sobą wiele korzyści — zrelaksuje twoje ciało, wygładzi skórę i załagodzi wysypkę. Dzisiaj postaram się pokazać Ci, dlaczego warto dodać ocet jabłkowy do kąpieli oraz jak krok po kroku przyrządzić taki zabieg, aby zamienić nudną kąpiel w domowe SPA. Istnieje wiele typów kąpieli, które stosuje się do oczyszczania i relaksacji, ale żadna z nich nie przynosi tyle korzyści jak kąpiele w occie jabłkowym.
Ponieważ nasza skóra jest największym organem, możliwe jest szybsze wchłonięcie tych składników do ciała. Razem z sodą oczyszczoną i cytryną tworzą uniwersalny duet.
Dzięki dodaniu go do swojej kąpieli oczyścisz swoją skórę. To dlatego, że ocet jabłkowy zabija bakterie. Ale to nie jedyne z działań. Polecam ocet jabłkowy do maseczek. Glinkę (najlepiej bentoitową wapienną, ale ja użyłam błota z Morza Martwego), wymieszać, zamiast z wodą, właśnie z octem jabłkowym.
Buźka jak marzenie, a wszystko wg przepisu Mindy Kaling (notabene, polecam serial). Dla niektórych osób może wydawać się to dziwne.
Do kąpieli najczęściej dodajemy kule zapachowe. Jednak warto spróbować naszego sposobu. Kąpiel z dodatkiem octu jabłkowego, może okazać się tym, czego potrzebuje Twoja skóra.
Po takiej kąpieli Ty oraz Twoja skóra poczujecie się. Wyglądają seksownie, ale niestety zostawiają na płytce paznokcia nieestetyczne, żółte przebarwienia. Ocet jabłkowy można też dodać do kąpieli.
Receptą na ten problem jest ocet jabłkowy. W średniowieczu ocet jabłkowy królował jako naturalny konserwant żywności oraz środek wspomagający trawienie. Francuzi opatrywali nim rannych i leczyli zarazy. W naszym kraju również jest znany w medycynie ludowej od dawna, np.
Jako, że ocet jabłkowy potrafi rozprawić się z bakteriami i grzybicą, to warto przygotować roztwór, w którym zamoczycie swoje stopy. Zmieszaj go z wodą, wlej do miski i trzymaj tam stopy. Jej podstawowym składnikiem jest ocet jabłkowy.
Aby pozbyć się uporczywych i nawracających bólów stawów, wystarczy zmieszać odrobinę octu jabłkowego z sześcioma filiżankami wody i dodać je do kąpieli. Należy moczyć obolałe stawy.
W przypadku bólu szyi wystarczy zmoczyć bawełnianą ściereczkę i. Kąpiel stóp z octem jabłkowym, solą i cynamonem. Przygotuj od razu ręcznik i jeśli masz bardzo zrogowaciałe pięty, to również przyrząd do usuwania zrogowaceń. Woda będzie się dość szybko wychładzać, więc najlepiej weź ze sobą czajnik z ciepłą wodą, którą w razie potrzeby będziesz mogła. Lubisz ciemne lakiery do paznokci? Włosy przestaną wypadać, zaczną rosnąć szybciej i się zagęszczą.
Możemy też dodać ocet jabłkowy do kąpieli czy płukać rozcieńczonym octem włosy, ale potem lepiej nie wychodzić z domu, bo niestety zapach szybko nie ulatuje. Podczas sprzątania najlepiej sprawdzi się ocet spirytusowy. Nadaje się do mycia okien (nie zostawia smug), płytek, czyszczenia lodówki, dezynfekcji.
Twarz najlepiej przemywać dwa razy dziennie. Można także wypróbować kąpiel z dodatkiem octu, która oczyści i zrelaksuje skórę. Do wanny wlewa się szklankę octu i kąpie się przez minut, lub razy w tygodniu.
Jedna uwaga – nie stosuj bezpośrednio na twarz czystego octu jabłkowego – może popalić skórę. Użyj rozcieńczonej mieszaniny wody i octu jabłkowego i wypróbuj miksturę na dłoni, zanim zastosujesz ją na twarz. W bardzo rzadkich przypadkach może on podrażnić skórę. Jak wiele innych naturalnych substancji, ocet jabłkowy był znany i ceniony tysiące lat temu.
Podobno Kleopatra dodawała go do swoich upiększających kąpieli, Rzymianie wierzyli w jego cudowną moc, a uważany za ojca medycyny Hipokrates wykorzystywał jako naturalny antybiotyk i środek bakteriobójczy. W okresie średniowiecza. Sposób użycia: Wsyp zrobioną sól (podane w przepisie proporcje to jedna kąpiel) pod strumień wody. Wejdź do kąpieli i pozostań w niej około minut.
Olejek eteryczny dodaj już po wejściu do wanny (polecam lawendowy, różany lub grapefruitowy).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.