czwartek, 21 lutego 2019

Olej z ostropestu właściwości lecznicze

Właściwości oleju z ostropestu - Oleum Silybum marianum. Ostropest jest to starożytne ziele pochodzące z Samarii i niektórych części Izraela. Stosowane od tysiącleci jako lek na wątrobę.


W Niemczech nasiona ostropestu i wyciągi z tej rośliny wpisano do rejestru leków na marskość wątroby. Wykazano również, że preparaty z ostropestu obniżają poziom cukru we krwi u. Ostropest plamisty swoje właściwości lecznicze zawdzięcza sylimarynie.

Sylimaryna stabilizuje błony komórkowe hepatocytów wątrobowych, przez co chroni wątrobę przed działaniem związków toksycznych i pobudza jej zdolności regeneracyjne. Chroni tkanki wątroby i nerek, regeneruje i oczyszcza organizm z toksyn. Działa przeciwzapalnie, pomaga w profilaktyce chorób układu krążenia i pokarmowego.


Dziś przedstawiamy leczniczych właściwości, dzięki którym olej z ostropestu jest tak lubiany. Tajemnicą oleju z ostropestu jest unikalnych właściwości leczniczych jest wysoka zawartość sylimaryny, która wspiera regenerację wątroby oraz chroni przed kamieniami żółciowymi i marskością wątroby. Z tego powodu zalecany jest szczególnie osobom borykającym się z problemem alkoholowym. Przede wszystkim mają zbawienny wpływ na wątrobę i drogi żółciowe, a także oczyszczają organizm z toksyn.


Poznaj lecznicze właściwości oleju z nasion ostropestu.

Dodatkowo posiada on wysoką zawartość tłuszczów wielonienasycownych, stanowią one aż 68g na 100g produktu. Surowcem leczniczym ostropestu plamistego są owoce, które zbiera się pod koniec lata (w zielarstwie pozyskuje się je jedynie z upraw). Najważniejszą substancją aktywną rośliny jest. Ja uwielbiam olej z ostropestu nadaje ciekawy smak sałatkom. Mam lata i ogólnie żadnych problemów zdrowotnych nie mam, jednak pracuje z lekarzem który zajmuje się medycyna naturalna i odtąd moja szafka kuchenna przepełniona jest ziołami m. W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu.


Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena. Zawarte w nim właściwości, skutecznie walczą z wieloma schorzeniami i dolegliwościami. Na co w szczególności polecany jest olej z ostropestu? Jeżeli nie będzie on dodatkiem do pożywienia, zaleca się spożywanie ok. Z tego względu wchodzi on w skład kremów, szamponów do włosów i odżywek.


Aby poprawić kondycję cery, olej z tej rośliny można stosować bezpośrednio na. Dzięki obecności Sylimaryny (jednej z frakcji flawonoidów) chroni miąższ wątroby oraz w pewnym stopniu, nerek. Co ciekawe udowodniono jej skuteczność w walce z truciznami, takimi jak etanol oraz muchomor. Ostropest regeneruje uszkodzone komórki oraz oczyszcza z toksyn i szkodliwych substancji. Cena ostropestu plamistego w ilości 100g nasion wynosi około złotych, natomiast olej z ostropestu to wydatek rzędu złotych za 100ml.


Roślina posiada mnóstwo cennych dla organizmu właściwości, a jej zastosowanie nie kończy się tylko na wątrobie, choć to na niej chcemy się w tej chwili skupić.

W jakiej formie można korzystać z ostropestu? Możemy kupić nasiona, nasiona zmielone, olej z ostropestu bądź pić go w postaci tabletek. Jest na to kilka sposobów. Każdy z tych rodzajów ma swoje wady i zalety.


Jeśli zależy nam na praktyczności to z pewnością bliższe będą nam tabletki. Ostropest i olej z ostropestu plamistego – właściwości i zastosowanie. Wątroba to jeden z najważniejszych organów w ciele człowieka.


Współczesny tryb życia sprawia, że bardzo często jest mocno obciążona złą dietą, nadużywaniem alkoholu czy regularnym zażywaniem leków. Na Bliskim Wschodzie olej z czarnuszki znalazł zastosowanie jako środek na liczne dolegliwości żołądkowe, takie jak nieżyt żołądka, grypa żołądkowa, refluks oraz wrzody żołądka i dwunastnicy. Jak wykazały badania analityczne, nasiona ostropestu plamistego są szczególnie zasobne w wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega – które stanowią połowę całej frakcji tłuszczowej. Z punktu widzenia kosmetologii najważniejszy jest olej pozyskiwany z ostropestu.


Olej z nasion ostropestu – właściwości. Zawiera on między innymi kwasu linolenowego, a także niewielkie ilości sylimaryny. Olej można stosować samodzielnie – bezpośrednio na skórę, może być on również składników kremów, balsamów. Ale wygląd ostropestu to jedno, a jego wnętrze – czyli właściwości lecznicze – to druga, zupełnie odrębna kwestia. Ziołolecznictwo wykorzystuje olej z ostropestu i zmielon yostropest.


Warto pamietać, że oleju z ostropestu nie powinny stosować osoby, które są leczone metronidazolem, lekami przeciwlękowymi, antykoncepcyjnymi, przeciwzakrzepowymi czy statynami, ponieważ może on osłabić ich działanie. Poza tym nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania oleju z ostropestu plamistego. Ostropest a także suplementy z jego zawartością nie powinny być podawane dzieciom, które nie ukończyły 12.


Na konsultację lekarską w celu stosowania tej rośliny leczniczej powinny także się zgłosić osoby, które przewlekle chorują i przyjmują leki. Można kupić całe ziarna, ziarna zmielone, tabletki lub kapsułki oraz olej z ostropestu. Najwięcej właściwości zachowują całe ziarna.


Można je dodawać do sałatek, do ciasta chlebowego, do owsianki, jogurtu, zup itd. Sugerowana dzienna dawka ostropestu w formie ziaren lub proszku wynosi zwykle około dwóch łyżeczek. Zaleca się, aby w ciągu doby nie przekraczać dawki 3mg.


Spożycie zbyt dużej ilości ostropestu może wywołać efekt przeczyszczający.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty