środa, 22 kwietnia 2015

Ostropest plamisty właściwości lecznicze

Sprawdź, jakie jeszcze właściwości lecznicze ma ostropest plamisty. Specjaliści podkreślają dużą skuteczność ostropestu plamistego w leczeniu chorób wątroby. Obecnie jest ona stosowana w wielu częściach świata na różnego rodzaju dolegliwości.


Ostropest plamisty – właściwości lecznicze. W dobie ciągłego stresu i pośpiechu jest on szczególnie cenny, jako że jest jednym z najlepszych środków przeznaczonych do przeprowadzenia detoksykacji organizmu.

Głównie jednak zalecany jest w rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby, powstałych m. Osoby, które słyszały co nieco o ostropeście plamistym prawdopodobnie kojarzą go z leczeniem wątroby. I słusznie – współcześnie roślina ta wykorzystywana jest przede wszystkim do regeneracji komórek tego narządu. Na jego leczniczych właściwościach w pełni poznano się jednak w średniowieczu.


Okrzyknięto go wtedy jedną z. Stosowany leczniczo już od setek lat. Pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego.

Stamtąd rozprzestrzenił się w Europie i innych kontynentach dzięki niedużym wymaganiom co do rodzaju podłoża. W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu. Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena.


Sylimaryna działa też żółciopędnie. Niezwykłe właściwości lecznicze ostropest plamisty zawdzięcza sylimarynie. Dzięki zawartości flawonolignanów chroni wątrobę przed działaniem związków toksycznych i pobudza ją do regeneracji.


Właściwości, zastosowanie. Jego rodzimym terenem jest basen Morza Śródziemnego i to stamtąd. Zapewne wiele z nas po usłyszeniu nazwy ostropestu plamistego ma na myśli kwiat albo zioło ale zwykle nie wiemy, jakie właściwości ma ta roślina. Opisał je znany grecki lekarz – Dioscorides. Można ją pomylić z popularnym ostem.


Ma ostro zakończone, kłujące liście i fioletowe kwiaty. Odróżnia się od ostu wysokością, bo może sięgać ok. Do celów leczniczych wykorzystywane są nasiona (ziarna) rośliny.


Wykorzystuje się ją przede wszystkim do odtruwania organizmu i stymulowania procesów regeneracji wątroby.

Dowiedz się, kiedy i jak stosować ostropest plamisty. Spektrum leczniczego działania ostropestu jest bardzo szerokie. Roślina wspomaga osoby z chorobą alkoholową i przechodzącym leczenie odwykowe poprzez regenerację komórek wątroby oraz ochronę ich przed toksycznym działaniem alkoholu.


Istnieją różne możliwości, bowiem ostropest plamisty posiada wiele cennych właściwości. W aptekach możemy kupić bardzo wiele preparatów z wyciągiem z sylimaryny bądź całe lub zmielone nasiona ostropestu. Warto pamiętać, że jeśli chcemy uzyskać efekt ochronny dla komórek wątroby to kuracja.


Poznaj lecznicze właściwości oleju z nasion ostropestu. Od czasów starożytnych Rzymian zioło kojarzone było bardzo słusznie z dobrodziejstwem dla wątroby – narządu, który najdobitniej chyba odczuwa postęp cywilizacyjny. Wykazuje on cenne właściwości lecznicze, dlatego może stanowić alternatywę dla medycyny konwencjonalnej.


Największym przyjacielem dla ostropestu plamistego jest wątroba. Roślina ta ma bardzo silne właściwości odtruwające, potrafi zneutralizować nawet toksyny muchomora sromotnikowego! Roślina ta jest głównie stosowana po toksycznych uszkodzeniach komórek wątroby.


Po roślinę powinny sięgać nie tylko osoby uskarżające się na bóle wątroby, lecz także cierpiące z powodu kolki oraz wzdęć. W Polsce ostropest plamisty jest chętnie uprawiany ze względu na swoje lecznicze działanie. Wygląda niepozornie, łatwo go ominąć, pomylić z ostem zwyczajnym. Tymczasem niezwyczajne właściwości lecznicze ostropestu plamistego znali już starożytni i średniowieczni medycy.


Roślina wykazuje jednak właściwości lecznicze, dzięki którym można usunąć toksyny z organizmu, poprawić stan wątroby oraz zapobiec namnażaniu się wolnych rodników. Czym jest ostropest plamiasty i kto powinien go stosować?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty