Naturalne kwasy zawarte w occie jabłkowym pomagają na łupież i działają kojąco na skórę głowy. Ograniczają swędzenie i łuszczenie się skóry. Pobudza wydalanie toksyn ze skóry dzięki pobudzeniu przemiany materii zachodzącej w skórze, działa również przeciwzapalnie.
Ocet jabłkowy i jego wpływa na skórę. Jedna uwaga – nie stosuj bezpośrednio na twarz czystego octu jabłkowego – może popalić skórę.
Użyj rozcieńczonej mieszaniny wody i octu jabłkowego i wypróbuj miksturę na dłoni, zanim zastosujesz ją na twarz. W bardzo rzadkich przypadkach może on podrażnić skórę. A teraz przejdę do najważniejszego – działania octu jabłkowego na skórę oraz pomysłów na jego wykorzystanie. Zamiast wydawać duże sumy na zakup kosmetyków i środków pielęgnacyjnych, których działanie jest tylko tymczasowe, spróbuj czyścić i pielęgnować skórę twarzy wykorzystując ocet jabłkowy. W kwestii odmładzania skóry twarzy, kwasy alfa-hydroksylowe powinny stać się Twoimi najlepszymi przyjaciółmi.
Działa niczym naturalna odżywka do włosów. Rozcieńczony ocet (pół szklanki wody, pół octu) możesz też kilka razy dziennie nanosić na skórę. Zmęczone i obolałe oczy.
Dodatkowo picie octu jabłkowego jest wskazane, by przywrócić równowagę kwasowo-zasadową w organizmie, polecany jest on również w różnego rodzaju infekcjach, a także na ból gardła. Lepiej zatem nie stosować go bezpośrednio na skórę w wyższej koncentracji,. Wcierką octową jest sam ocet, który należy wetrzeć w skórę i zmyć po minutach delikatnym szamponem. O occie jabłkowym mówi się, że to panaceum na wszystko. I patrząc na jego właściwości oraz możliwości zastosowania oraz działanie śmiało można stwierdzić, że właśnie tak jest.
Dzięki aktywnym składnikom może redukować widoczność, a nawet całkowicie usuwać zmarszczki. Jeśli wcześnie podejmiemy kurację, szanse na wygładzenie skóry wzrastają. Zastosowanie wcierki z octu na skórę głowy, będzie formą dezynfekcji, której nie przetrwa żaden grzyb! Odżywka do włosów z octu jabłkowego.
Stosując ocet jabłkowy na włosy możemy cieszyć się zdrową skórą głowy, lśniącymi i mocnymi włosami oraz pożegnamy łupież raz na zawsze. Przepis na ocet jabłkowy;. Potwierdzone właściwości lecznicze octu jabłkowego to jego działanie antybakteryjne i antyseptyczne. Naukowcy udowodnili, że ocet jabłkowy powstrzymuje namnażanie bakterii, jednak w dość wysokich stężeniach, które mogą mieć szkodliwy wpływ na skórę.
Z tego też powodu nie zaleca się stosowania. Jeszcze więcej informacji o occie jabłkowym i nie tylko. Dzięki temu, że ocet jabłkowy zawiera wiele witamin i minerałów, zapobiega ona starzeniu się skóry.
W pielęgnacji skóry doskonale sprawdzają się antyseptyczne właściwości octu jabłkowego, dzięki którym ocet jabłkowy polecany jest na przykład przy grzybicy stóp. Czy wiesz, że ocet jabłkowy dobrze wpływa również na naszą skórę? A to, że dobrze wpływa na florę jelitową? Dowiedz się więcej o działaniu octu jabłkowego. Ocet pomaga też złagodzić stan zapalny, któremu towarzyszy swędzenie poparzonej skóry.
Spośród octów zaleca się przede wszystkim ocet jabłkowy - ze względów na jego korzystny wpływ na zdrowie. Dzieje się tak z dwóch powodów. Jego wszechstronne właściwości są nie do przecenienia.
Pomaga w odchudzaniu, obniża poziom cukru we krwi, leczy bezsenność. W ostatnim czasie mówi się o nietypowych zastosowaniach wielu popularnych produktów. Znamy działanie sody oczyszczonej, węgla aktywowanego, a nawet plasterka cytryny. Okazuje się, że równie wszechstronny jest ocet jabłkowy - dlatego niektórzy używają go w kosmetyce, do dezynfekcji przedmiotów codziennego użytku, a nawet do zachowania higieny. Może być używany: Profilaktycznie – w tym celu warto codziennie rano na czczo wypijać szklankę ciepłej wody z dodatkiem łyżki octu jabłkowego i łyżeczki naturalnego miodu dla smaku.
Szczególnie dobrze jest skorzystać z produktów łączonych jak ocet jabłkowy z zieloną herbatą Apleplus Forte. Wystarczy stosować się do zaleceń jego spożycia, aby nie narazić się na dolegliwości żołądkowe. Nierozcieńczony ocet można stosować też bezpośrednio na skórę w przypadku pojawienia się zmian uczuleniowych.
Lorraine Massey w swojej książce Curly Girl sugeruje wykorzystanie płukanki z octu jabłkowego jako środka oczyszczającego i nabłyszczającego. Mimo, iż jej zapach nie każdemu przypadnie do gustu, matowe włosy pokochają ją za jedwabistą.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.