poniedziałek, 3 października 2016

Ostropest a cukrzyca

Cukrzyca Na podstawie wyników badań stwierdzono, że sylimaryna obecna w ostropeście plamistym może być pomocna przy leczeniu cukrzycy typu II. Przez okres miesięcy systematycznie podawano ostropest osobom cierpiącym na tę chorobę i okazało się, że poziom glukozy w ich krwi się znormalizował. Informacje Czy ostropest plamisty ma jakieś skutki uboczne.


Jak powszechnie wiadomo ostropest plamisty jest niezwykle skuteczny w leczeniu schorzeń wątroby i pęcherzyka żółciowego. I na tym polu spisuje się rewelacyjnie.

Jednak i podczas jego stosowania zanotowano pewne niepożądane działania. Wynik badania glukozy a ryzyko cukrzycy – odpowiada Lek. Wyciąg z owocu ostropestu zawiera kompleks flawonoliganów nazywany sylimaryną. Jest to mieszanina składników aktywnych chemicznie. Cukrzyca jest chorobą przewlekłą, w której organizm nie jest w stanie sterować ilością glukozy (cukier) we krwi, ze względu na brak insuliny (Typu 1) lub z powodu oporności insulinowej (Typu 2).


Insulina to hormon produkcji przez trzustkę, który pomaga przenieść cukru z krwi do komórek. W tym ziole surowcem leczniczym jest owoc oraz liść ,gdzie zbiór tego zioła przeprowadza się pod koniec lata, w.

Nie ma problemu z sąsiadowaniem z innymi roślinami, dlatego też można tworzyć różne. Poza tym ostropest zawiera garbniki, fitosterole oraz aminy biogenne. W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu. Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena. Ostropest występuje pod wieloma postaciami.


Oprócz powyższego, ostropest wpływa regulująco na proces trawienia, zwiększa wydzielanie soków trawiennych i poprawia apetyt. Tą aktywność możemy przypisać zarówno sylimarynie, jak i związkom goryczkowym, które stymulują układ pokarmowy, które zawiera w sobie ostropest plamisty. Niektórzy są jednak zdania, że roślina ta ma znacznie szersze zastosowanie i potrafi pomóc w leczeniu na przykład cukrzycy typu 2. Jeśli we krwi nie ma insuliny, dochodzi do nadprodukcji glikogenu (jest magazynowany w mięśniach), co bardzo obciąża wątrobę. Ostatnio pisałam dietę dla pacjenta, który dziennie otrzymywał jednostek insuliny.


Problemem są też zbyt duże dawki insuliny. Badania medyczne wykazały że ostropest plamisty w połączeniu z tradycyjnym leczeniem może mieć pozytywny wpływ na organizm osób chorych na cukrzycę. Podczas testów wykazano zmniejszenie poziomu cukru we krwi i wpływ na LDL, zły cholesterol u osób z cukrzycą typu 2. W przypadku cukrzycy stosowanie ostropestu obniża poziom glukozy we krwi.


Z tego samego powodu ostropesty wspiera proces redukcji wagi ciała.

Jeśli stosuje się ostropest plamisty odchudzanie jest łatwiejsze, gdyż rzadziej odczuwa się wahania apetytu. By trwale obniżyć poziom cukru we krwi, powinno się pić. Dawkowanie ostropestu plamistego różni się od postaci, w jakiej go przyjmujemy.


W wielu przypadkach dla diabetyków miód stanowi bardzo tani zamiennik cukru. Jednak czy osoby z cukrzycą powinny go spożywać? Zdania na ten temat są podzielone. Często spotkamy się z różnymi opiniami, jednak warto wyjaśnić sobie kilka punktów.


Miód i cukrzyca – najważniejsze fakty. Roślina stosowana jest również w ziołolecznictwie i medycynie naturalnej. Bezpośrednio uszkadza serce, wątrobę i trzustkę, a więc narządy, które uszkadza już sama cukrzyca.


Z wyglądu ostropest przypomina oset, choć może być od niego wyższy. Podczas gdy osty osiągają zazwyczaj około metra wysokości, ostropest może mieć nawet około metrów. Ze względu na występowanie sylimaryny w składzie ostropestu, wykazuje on działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne, rozkurczowe, żółciotwórcze i żółciopędne, a także detoksykujące. Według badań ostropest, a w zasadzie znajdująca się w nim sylimaryna, może stanowić wsparcie przy leczeniu cukrzycy typu II. Ta dobroczynna substancja normuje poziom glukozy we krwi i ma właściwości przeciwzapalne, detoksykujące czy antyoksydacyjne.


Dla kobiet z cukrzycą dodatkowym problemem są częste infekcje, szczególnie w obrębie cewki moczowej. Mocz chorych na cukrzycę zawiera w sobie dużo cukru, którym z kolei żywią się bakterie. Bakterie chętnie kolonizują więc cewkę moczową chorych na cukrzycę i łatwo rozmnażają się w tych sprzyjających warunkach. Dodatkowo ostropest przeciwdziała powstawaniu blaszek miażdżycowych, a badania potwierdziły zdolność sylimaryny do obniżania stężenia cholesterolu LDL i trójglicerydów we krwi u chorych na cukrzycę. Jednym z wielu skutków nieprawidłowej pracy wątroby jest odkładanie tłuszczu w organizmie.


A jak wiadomo to nadmiar zbędnych substancji, takich jak sztuczne dodatki do żywności, tłuszcze trans, pozostałości nawozów chemicznych sprawiają, że trawienie przebiega wolniej, a wartościowe składniki znacznie gorzej się wchłaniają.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty