Ostropest i olej z ostropestu plamistego – właściwości i zastosowanie. Wątroba to jeden z najważniejszych organów w ciele człowieka. Współczesny tryb życia sprawia, że bardzo często jest mocno obciążona złą dietą, nadużywaniem alkoholu czy regularnym zażywaniem leków.
Właściwości oleju z ostropestu - Oleum Silybum marianum. Ostropest jest to starożytne ziele pochodzące z Samarii i niektórych części Izraela. Stosowane od tysiącleci jako lek na wątrobę. W Niemczech nasiona ostropestu i wyciągi z tej rośliny wpisano do rejestru leków na marskość wątroby. Wykazano również, że preparaty z ostropestu obniżają poziom cukru we krwi u. Ostropest plamisty - właściwości, przeciwwskazania, dawkowanie i opinie osób zażywających ostropest plamisty.
W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu. Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena. Olej z ostropestu - właściwości.
Dodatkowo posiada on wysoką zawartość tłuszczów wielonienasycownych, stanowią one aż 68g na 100g produktu. W przypadku wystąpienia opisanych wyżej dolegliwości lub schorzeń, a także silnych zatruć, warto skonsultować się z lekarzem. Podsumowując olej z ostropestu plamistego daje wiele korzystnych walorów zdrowotnych, a także kosmetycznych. Oprócz profilaktyki nowotworowej, właściwości ochronnych, szczególnie dla wątroby i nerek, zapobiega występowaniu zmarszczek i polepsza kondycję włosów. Surowcem leczniczym ostropestu plamistego są owoce, które zbiera się pod koniec lata (w zielarstwie pozyskuje się je jedynie z upraw).
Najważniejszą substancją aktywną rośliny jest. Chroni tkanki wątroby i nerek, regeneruje i oczyszcza organizm z toksyn. Działa przeciwzapalnie, pomaga w profilaktyce chorób układu krążenia i pokarmowego.
Dziś przedstawiamy leczniczych właściwości, dzięki którym olej z ostropestu jest tak lubiany. Ja od jakiegoś czasu kupuję ten produkt od z linii Oleje Świata Oleofarmu i jestem bardzo zadwowlona. Potwierdzam wszytskie wymienione to zalety oleju – a do tego jest bardzo smaczny!
Jak wskazano w badaniu Zhu i wsp. W jakiej formie można korzystać z ostropestu? Możemy kupić nasiona, nasiona zmielone, olej z ostropestu bądź pić go w postaci tabletek.
Jest na to kilka sposobów. Każdy z tych rodzajów ma swoje wady i zalety. Jeśli zależy nam na praktyczności to z pewnością bliższe będą nam tabletki. Owoc ostropestu jest surowcem oleistym. Otrzymany z niego olej nie tylko nawilża skórę, ale też przyspiesza jej regenerację.
Dodatkowo, kosmetyki zawierające wyciągi z ostropestu będą wzmacniały skórę, spowalniały procesy jej starzenia oraz rozjaśniały przebarwienia. Zawsze z pierwszego tłoczenia, nieoczyszczony, nierafinowany i zawsze świeży. Dzięki tłoczeniu na zimno zachowuje najcenniejsze właściwości nasion. Do celów kosmetycznych wykorzystuje się przede wszystkim olej z nasion ostropestu.
Stosuje się do bezpośrednio na skórę w takich problemach jak przesuszenie, odwodnienie, zwiotczenie, oparzenia słoneczne, widoczne oznaki starzenia się skóry. Dawkowanie Oleju z Ostropestu. Zastosowanie Oleju z Ostropestu. Jeżeli nie będzie on dodatkiem do pożywienia, zaleca się spożywanie ok.
Ostropest regeneruje uszkodzone komórki oraz oczyszcza z toksyn i szkodliwych substancji. Owoce ostropestu stosuje się niekiedy w bólach głowy typu migrenowego, obniżonym ciśnieniu krwi oraz skłonności do choroby morskiej i lokomocyjnej. Liście i ziele ostropestu plamistego. Napar z liści zaleca się przy zapaleniu płuc i opłucnej, białych upławach, kamicy moczowej, po żółtaczce oraz występującej puchlinie wodnej. Zawarte w nim właściwości, skutecznie walczą z wieloma schorzeniami i dolegliwościami.
Na co w szczególności polecany jest olej z ostropestu? Z tego względu wchodzi on w skład kremów, szamponów do włosów i odżywek. Aby poprawić kondycję cery, olej z tej rośliny można stosować bezpośrednio na skórę (jest bardzo wydajny). Pochodzi z okolic Morza Śródziemnego, a jego lecznicze właściwości odkryto już w starożytności.
Opisał je znany grecki lekarz – Dioscorides. Potęgo ostropestu plamistego jest sylimaryna – znany przeciwutleniacz, który działa jak miotła na wolne rodniki w ludzkim organizmie. Jako lek ostropest plamisty znany był już w starożytności.
Wspominał o nim grecki uczony i filozof, uczeń i przyjaciel Arystotelesa - Teofrast. Dziś właściwości ostrapestu wykorzystują nie tylko zielarze, ale i przemysł farmakologiczny. Codziennie rano, dosłownie kilka kropli oleju wmasować w lekko wilgotną skórę twarzy.
Można go wymieszać z kremem, wzbogacając jego właściwości pielęgnacyjne. W jakich ilościach przyjmować olej z ostropestu, żeby nie narazić się na przykre konsekwencje?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.