Kobiety spodziewające się dziecka muszą zwracać baczną uwagę na to, co ląduje na ich talerzu. Szczególną ostrożność należy zachować nie tylko w przypadku serów pleśniowych czy wysoko przetworzonych słonych przekąsek. Dotyczy to również przypraw roślinnych.
Nie wszystkie zioła wpływają kojąco i relaksacyjnie. Groźnymi przykładami jest szałwia, która może doprowadzić do przedwczesnego porodu, aloes, który może wywołać przekrwienie macicy, tymianek, gdyż może wzbudzić działanie poronne, chmiel, gdyż pobudza produkcję estrogenów.
Są jednak zioła absolutnie zakazane w ciąży (lubczyk ogrodowy, serdecznik pospolity), jak również takie, które są bezpieczne, a czasem nawet i polecane ze względu na liczne właściwości redukujące dolegliwości w ciąży (imbir lekarski, żurawina wielkoowocowa, mięta pieprzowa). Rosnące zainteresowanie medycyną naturalną i ziołolecznictwem sprawia, iż coraz więcej kobiet sięga po rozmaite specyfiki, nierzadko na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem. Niestety, leki roślinne choć oparte na surowcach naturalnych nie zawsze są całkowicie bezpieczne w okresie ciąży. Panie na różnych etapach ciąży skarżą na dolegliwości żołądkowe. Tu z pomocą oczywiście przychodzi mięta, którą można bezpiecznie pić w stanie błogosławionym.
Mięta dobrze radzi sobie ze wzdęciami i nudnościami, ma też właściwości uspokajające i relaksujące, dlatego może być stosowana przed snem. Mogą one u ciężarnej wywoływać skutki uboczne, dlatego niektórych z nich zdecydowanie powinnaś unikać będąc w ciąży. W ciąży bez obaw można stosować zioła o właściwościach uspokajających i wspomagających funkcjonowanie układu pokarmowego.
Wśród ziół, po które może sięgać kobieta, spodziewająca się dziecka, można wymienić, m. Oprócz ziół bezpiecznych w ciąży, są również takie, których stosowanie przez kobiety ciężarne jest niewskazane. Zalecane są herbatki ziołowe z melisy, rumianku, mięty czy imbiru, które pomogą na poranne mdłości, na uspokojenie bądź obrzęki. Dieta kobiety, która jest w ciąży, powinna być zróżnicowana, ale i rozsądna, uzupełniana w suplementy diety zalecone przez lekarza. Istnieją jednak produkty niezalecane w ciąży, a także składniki mineralne, przyprawy i zioła, które powinny zostać ograniczone lub całkowicie wyeliminowane. Oprócz ziół, których należy unikać w ciąży, wyróżnia się zioła, które są dla ciężarnych zakazane.
Pierwszą grupą takich ziół jest rozmaryn i tymianek. Pomimo, że przyprawy te są bardzo pożyteczne w kuchni, mogą powodować problemy z sercem matki, ale przede wszystkim wpływają na ryzyko przedwczesnego porodu. Zobacz, których powinnaś unikać! Jakie zioła zakazane w ciąży ? Jakich ziół, herbatek ziołowych nie można pić w ciąży, a jakie trzeba ograniczać? Witam, piszę ponieważ, wielokrotnie na forum pojawia się informacja o ziołach zakazanych przez tzw.
Big pharma, a może by tak listę zrobić, które są zakazane a które mają swoje zastosowanie? Cynamonowiec cejloński nie stosować w czasie ciąży, może wywołać poronienie. Leki w czasie ciąży mogą być bardzo niebezpieczne.
Dletgo lepiej nie próbuj leczyć się samodzielnie, każdy lek konsultuj z lekarzem (również zioła, leki homeopatyczne i witaminy).
Jednak jeśli złapał cię nagły ból lub przeziębienie i chcesz zażyć lekarstwo, musisz wiedzieć, które leki w ciąży nie są dozwolone. Dlaczego warto stosować zioła w czasie ciąży? Jeśli uważasz, że zioła są rozwiązaniem na wszystko lub lubisz dodawać do spożywanych przez ciebie potraw dużo przypraw.
Choć zioła z reguły niosą więcej korzyści niż szkó zdarzają się sytuacje, gdy należy patrzeć na nie podejrzliwie lub w ogóle zaniechać ich stosowania. To zioło ma nie tylko właściwości lecznicze, ale. Faktycznie, nie wszystkie zioła w ciąży są bezpieczne, ale wiele z nich - tak.
I tylko o takich ziołach dziś piszemy. Warto je polubić, bo często bywają bardzo skuteczne. Zastanawiasz się jakie zioła w ciąży warto stosować i dlaczego?
Czytaj na naszym blogu iZielnik. Do ziół stanowczo przeciwwskazanych w tym szczególnym okresie należą: aloes, anyż, boldo, ginkgo biloba,. Zioła zakazane podczas ciąży.
Stosowanie wybranych ziół i przypraw podczas ciąży może odnieść naprawdę zły skutek, w tym zakończyć się porodem przedwczesnym lub poronieniem. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, czego unikać spodziewając się dziecka. Wykorzystywany w tym celu tymianek, a także rozmaryn nie sprzyjają jednak zdrowiu przyszłej mamy i także znajdują się na liście przypraw zabronionych w ciąży.
Zwłaszcza wtedy, gdy ciąża nie przebiega prawidłowo. Przyprawy te, przede wszystkim tymianek, zwiększają niebezpieczeństwo poronienia. Chociaż zioła od lat znajdują szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej, nie po wszystkie powinna sięgać kobieta w ciąży. Ale także wśród ziół są rośliny, których podczas ciąży stosować nie wolno! Okres ciąży to stan, w którym należy zachować szczególną ostrożność, jeśli chodzi o leki, jedzenie, a także zioła.
Jakich ziół unikać w ciąży? Kobieta ciężarna powinna zrezygnować z ziół i mieszanek ziołowych, których skład nie jest dla niej jasny. Niektóre z nich mogą mieć szkodliwy wpływ na. W normalnych warunkach zarówno tymianek jak i rozmaryn są tymi ziołami, które dodają smaku wielu różnym potrawom.
W tym przypadku jednakże również istnieją naukowe dowody na to, że tymianek oraz rozmaryn zwiększają ryzyko wystąpienia poronienia, a zatem kobiety w ciąży nie powinny dodawać tych ziół do przygotowywanych potraw. Dlatego zawsze trzeba je stosować ostrożnie i mądrze w diecie, a więc mając wiedzę o tym, jaki skutek może wywołać konkretna roślina. W czasie karmienia piersią trzeba wykazać szczególną ostrożność, wybierając tylko te zioła, które mogą.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.