czwartek, 2 czerwca 2016

Ostropez wlasciwosci

Jest to kompleks flawonolignanów pochodzenia roślinnego, pozyskiwany z owoców ostropestu. Specjaliści podkreślają dużą skuteczność ostropestu plamistego w leczeniu chorób wątroby. W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu.


Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena. Jego naturalne stanowiska znajdziemy w krajach o śródziemnomorskim klimacie oraz w niektórych rejonach Azji takich jak Pakistan czy Indie. Na jego leczniczych właściwościach w pełni poznano się jednak w średniowieczu. Okrzyknięto go wtedy jedną z. Stosowany leczniczo już od setek lat.


Pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego. Stamtąd rozprzestrzenił się w Europie i innych kontynentach dzięki niedużym wymaganiom co do rodzaju podłoża. Obecnie jest ona stosowana w wielu częściach świata na różnego rodzaju dolegliwości. W dobie ciągłego stresu i pośpiechu jest on szczególnie cenny, jako że jest jednym z najlepszych środków przeznaczonych do przeprowadzenia detoksykacji organizmu. Chroni i regeneruje wątrobę.


Spektrum leczniczego działania ostropestu jest bardzo szerokie. Roślina wspomaga osoby z chorobą alkoholową i przechodzącym leczenie odwykowe poprzez regenerację komórek wątroby oraz ochronę ich przed toksycznym działaniem alkoholu. Można ją pomylić z popularnym ostem. Sylimaryna działa też żółciopędnie.


Ma ostro zakończone, kłujące liście i fioletowe kwiaty. Odróżnia się od ostu wysokością, bo może sięgać ok. Do celów leczniczych wykorzystywane są nasiona (ziarna) rośliny. Posiada ona wiele właściwości leczniczych. Po ostropest należy sięgać, gdy nasza wątroba jest zbyt mocno obciążona – niezdrową dietą, spożywaniem napojów alkoholowym, a także długotrwałym stosowaniem leków.


Zastosowanie ostropestu plamistego ma bardzo szerokie zastosowanie. Głównie jednak zalecany jest w rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby, powstałych m. Jako lek ostropest plamisty znany był już w starożytności. Wspominał o nim grecki uczony i filozof, uczeń i przyjaciel Arystotelesa - Teofrast.


Dziś właściwości ostrapestu wykorzystują nie tylko zielarze, ale i przemysł farmakologiczny. Roślina stosowana jest również w ziołolecznictwie i medycynie naturalnej. Unikać należy ziaren ostropestu zmielonego i odtłuszczonego. Jest to zazwyczaj odpad powstały w procesie tłoczenia na zimno ziaren ostropestu aby otrzymać olej. Właściwości oleju z ostropestu - Oleum Silybum marianum.


W Niemczech nasiona ostropestu i wyciągi z tej rośliny wpisano do rejestru leków na marskość wątroby. Ostropest to roślina z rodziny astrowatych. Wykazano również, że preparaty z ostropestu obniżają poziom cukru we krwi u. Czystek (Cistus) to bardzo popularne zioło. Jednak opinie dotyczące jego właściwości zdrowotnych są podzielone.


W internecie można znaleźć informacje, że herbata z czystka, której bazę stanowi ziele tej rośliny, jest skuteczne w walce z wieloma chorobami i znajduje coraz szersze zastosowanie w medycynie naturalnej. Osoby, które słyszały co nieco o ostropeście plamistym prawdopodobnie kojarzą go z leczeniem wątroby. I słusznie – współcześnie roślina ta wykorzystywana jest przede wszystkim do regeneracji komórek tego narządu. Należy mieć na uwadze fakt, iż ostropest jest suplementem diety, a nie lekiem, dlatego łatwo spotkać się z różnym dawkowaniem, w zależności od zaleceń producenta.


Zazwyczaj dzienna dawka waha się od do 300mg. Należy wziąć pod uwagę również skutki uboczne przyjmowania. Wątroba w życiu dostaje nieźle w kość (a raczej w wątrobę!). Wątroba nie robot, jej też trzeba pomóc i docenić za kawał roboty, który odwala!


Dlatego ostropest może bardzo jej pomóc! Ludzie leczą się ostropestem plamistym już ponad tysiące lat! Od czasów starożytnych Rzymian zioło kojarzone było bardzo słusznie z dobrodziejstwem dla wątroby – narządu, który najdobitniej chyba odczuwa postęp cywilizacyjny.


Roślina wykazuje jednak właściwości lecznicze, dzięki którym można usunąć toksyny z organizmu, poprawić stan wątroby oraz zapobiec namnażaniu się wolnych rodników. Czym jest ostropest plamiasty i kto powinien go stosować? Wspomaga układ trawienny i wytwarzanie enzymów, pobudza wytwarzanie żółci, redukuje stany zapalne, wpływa kojąco na błonę śluzową w organizmie. Ma kolczaste liście i ciemnoróżowe kwiaty, osiąga wysokość do m.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty