wtorek, 13 września 2016

Imbir z cytryną działanie

Napar z cytryną, miętą i grejpfrutem lub pomelo. Napar ten możemy zaliczyć do łatwych w przygotowaniu, ale skutecznych w działaniu. Wskazane jest picie go dwa razy w ciągu dnia. Właściwości wody z cytryną i imbirem. Jest to doskonały przeciwutleniacz, wykorzystywany jako naturalny antybiotyk na wiele schorzeń i dolegliwości.


Powszechnie znana bylica jest doskonałym lekarstwem na poranne mdłości, szczególnie uciążliwe u kobiet w ciąży.

W badaniach przeprowadzonych na działaniu imbiru. Poza tym nie wolno zapominać o tym, iż w wielu kulturach świata imbir uchodzi za jeden z najbardziej skutecznych afrodyzjaków. Pomimo swoich niezaprzeczalnych zdrowotnych zalet, imbir posiada także działania niepożądane. Trzeba podkreślić, że nie zawsze one występują, a niektóre z nich nie są do końca potwierdzone. Zastosowanie syropu z imbiru, cytryny i miodu.


Domowy syrop z imbiru, cytryny i miodu stosuje się najczęściej w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych oraz przy przeziębieniach. Przyczynia się do złagodzenia stanu zapalnego i bólu gardła oraz ułatwia zwalczanie kaszlu. Działa rozgrzewająco oraz napotnie.

Woda z imbirem działa także na migreny. Specjaliści donoszą, że regularne spożywanie wody z imbirem i cytryną zmniejsza liczbę ataków intensywnego bólu głowy. Badacze podkreślają jej właściwości przeciwbakteryjne i aktywność przeciwutleniającą. Przyspiesza krążenie, dzięki czemu rozgrzewa zimne stopy i dłonie.


C z organizmu i uszczelnia naczynia krwionośne, - jest także dobrym źródłem beta-karotenu, witamin z grupy B, E, potasu, magnezu, sodu i żelaza. Korzeń imbiru zawiera cenne substancje o działaniu leczniczym. Napoje, napary, olejki, syropy i preparaty przygotowane na jego bazie mają właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz łagodzące dolegliwości związane ze stanami zapalnymi dróg oddechowych. Nie powinno łączyć się tej rośliny z beta-blokerami. Powinny zrezygnować z niego kobiety, które często wymiotują i nie są w stanie tego powstrzymać.


Pijemy od dawna sok z buraków kwaszonych jest pycha czasami dodaję też seler i zawsze czosnek. Moja córka w przedszkolu nie choruje nawet w sezonie grypy. Uwielbiam imbir i polecam konfiturę z żurawiny suszonej ,duszoną ,później zmiksowaną do tego starty imbir , skórka z cytryny starta i sok z cytryny. W polskiej kuchni, w sproszkowanej postaci, dodawała smaku jedynie flakom, pasztetowi z zająca i piernikowi.


Do niedawna wiele osób sądziło, że imbir wykorzystuje się jako środek o właściwościach leczniczych, afrodyzjak, przyprawę, dodatek do kosmetyków i perfum, surowiec do. Syrop z imbiru, miodu i cytryny. Najlepiej zacząć przyjmować go zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów infekcji. Podejrzewam, że imbir jest ci znany.


Ale czy znasz jego wszystkie zalety?

Dziś chcę Ci opowiedzieć dlaczego warto jeść imbir, z czym jeść imbir i jak działa. Przez długi czas imbir kojarzył mi się z sushi – marynowany imbir i wasabi to nieodłączne dodatki do sushi, nieprawdaż? Przygotowaną wcześniej herbatę na bazie imbiru i cynamonu możesz wykorzystać dodając do niej plasterek cytryny.


Jego niezwykłe właściwości cenione są już od ponad tys. Zawarte w kłączu imbiru olejki eteryczne. Cytrynę sparz, z jednej połowy wyciśnij sok, a drugą, podobnie jak imbir, pokrój w plasterki. Napój możemy dosłodzić miodem i dodać sok z cytryny.


W ten sposób nie tylko wzbogacimy smak naszej mikstury, ale wzmocnimy działanie odchudzające (cytryna zwiększa metabolizm i ma działanie detoksykujące). Imbir z cytryną na odchudzanie. Zaleca się picie wody z imbirem przez kilka miesięcy po około litrze na dobę. W moim rodzinnym domu powtarzało się, że zalanie na noc łyżki miodu z kilkoma kroplami cytryny, a rano po dolaniu ciepłej wody wypicie takiego roztworu na czczo, oczyszcza organizm z toksyn, działa dobroczynnie na serce i odporność. Ja mojej rodzinie dodaję do tego jeszcze plasterek imbiru.


Piję herbatkę z imbirem, chyba mi nie pomaga, dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że stosujesz ją w nieodpowiedni sposób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty