poniedziałek, 12 września 2016

Olej ostropestowy właściwości

Po olej ostropestowy z pewnością powinny sięgać osoby skarżące się na dolegliwości ze strony układu trawiennego i cierpiące z powodu schorzeń wątroby. Wątroba to jeden z najważniejszych organów w ciele człowieka. Współczesny tryb życia sprawia, że bardzo często jest mocno obciążona złą dietą, nadużywaniem alkoholu czy regularnym zażywaniem leków.


Właściwości oleju z ostropestu - Oleum Silybum marianum. Stosowane od tysiącleci jako lek na wątrobę. W Niemczech nasiona ostropestu i wyciągi z tej rośliny wpisano do rejestru leków na marskość wątroby.


Wykazano również, że preparaty z ostropestu obniżają poziom cukru we krwi u. I to właśnie olej ostropestowy ma wyjątkowo szerokie zastosowanie, ponieważ można zażywać go doustnie, a także stosować zewnętrznie – bezpośrednio na skórę. W ziarnach ostropestu, a co za tym idzie w oleju ostropestowym, znajdują się cenne substancje lecznicze, do których. Dzięki obecności Sylimaryny (jednej z frakcji flawonoidów) chroni miąższ wątroby oraz w pewnym stopniu, nerek. Co ciekawe udowodniono jej skuteczność w walce z truciznami, takimi jak etanol oraz muchomor. Oprócz powyższych właściwości, warto wspomnieć o leczniczym działaniu oleju z ostropestu przy hamowaniu krwawień z narządów rodnych kobiet, z nosa i jelita grubego.


Tajemnicą oleju z ostropestu jest unikalnych właściwości leczniczych jest wysoka zawartość sylimaryny, która wspiera regenerację wątroby oraz chroni przed kamieniami żółciowymi i marskością wątroby. Z tego powodu zalecany jest szczególnie osobom borykającym się z problemem alkoholowym. Olej ostropestowy – zastosowanie. Zazwyczaj tłoczy się go na zimno. Recepturę na niego wymyślono już w starożytnej Grecji, a stosuje się ją również w czasach.


Jak wykazały badania analityczne, nasiona ostropestu plamistego są szczególnie zasobne w wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega – które stanowią połowę całej frakcji tłuszczowej. Dzięki temu olej chroniony jest przed światłem słonecznym i temperaturą. Dlaczego warto mieć go zawsze pod ręką? Zastosowanie Oleju z Ostropestu.


Warto pić łyżeczkę oleju z ostropestu przed posiłkiem razy dziennie. Cena ostropestu nie jest wysoka i wynosi ok. Resztę, czyli aż proc. To właśnie do oleju rydzowego odnosi się powiedzenie lepszy rydz niż nic.


Ostropest bez problemu można dostać w każdym sklepie zielarskim. Jestem zmuszony do brania leków przeciwbólowych dlatego też zdecydowałem się na zakup oleju z ostropestu który pomaga w pracy wątroby oraz ją regeneruje. Po zakupie u Państwa nie byłem pewny czy faktycznie jest olej jest taki rewelacyjny ale teraz z przyjemnością to potwierdzam i to napewno nie jest mój ostatni zakup. Ze wszystkich właściwości oleju z czarnuszki najbardziej interesują mnie te dwie: regulacja poziomu cukru we krwi oraz obniżanie ciśnienia krwi i ochrona przed rozwojem miażdżycy.


U mnie w rodzinie miażdżyca dotyka praktycznie każdego mężczyznę po 50. Podobnie problem z podwyższonym cukrem. Dzięki właściwościom regenerującym oraz przeciwzapalnym olej z ostropestu jest wspaniałym naturalnym kosmetykiem.


Sprawdzi się jako lek wspomagający walkę z atopowym zapaleniem skóry oraz łuszczycy. Jest on szeroko stosowany w produktach drogeryjnych, jednak możesz stosować go samodzielnie, nakładając go bezpośrednio na skórę. Jest to roślina z rodziny astrowatych, która jest ceniona za działanie antyhepatotoksyczne. Oznacza to, że zapobiega uszkodzeniom komórek wątroby i nie dopuszcza toksyn do łączenia się z ich powierzchnią. Pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego.


Stamtąd rozprzestrzenił się w Europie i innych kontynentach dzięki niedużym wymaganiom co do rodzaju podłoża. Zalety oleju z żywokostu doceniane są przez kolejne pokolenia. Lecznicze właściwości kryje w sobie korzeń, który zawiera duże ilości alantoiny, posiadającej właściwości przyspieszające regenerację komórek skóry i działanie przeciwzapalnie. Dodatkowo kleje roślinne łagodzą ból, a. Coraz częściej występuje jako składnik maseczek i odżywek, gdyż wzmacnia strukturę włosa, nawilża oraz likwiduje problem rozdwajających się końcówek. W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu.


Poznaj nasze porady i ciekawostki na temat leków, kosmetyków, wyrobów medycznych oraz zdrowego stylu życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty