Produkcja octu na skalę przemysłową. Do efektywnej produkcji kwasu octowego metodami biologicznymi wykorzystywane są najczęściej bakterie z rodzajów Acetobacter i Gluconacetobacter. Kwas octowy można produkować trzema metodami: metodą powierzchniową (orleańską), metodą ociekową (wiązaną) i metodą wgłębną (w fermentorach).
Substratem do jego produkcji może być wino. Dostępne na rynku octy winne zawierają najczęściej ok. Właściwości octu winnego.
Octu winnego nie należy porównywać do octu spirytusowego, gdyż ten drugi jest jałowy i nie zawiera cennych dla naszego zdrowia składników odżywczych. Ocet jest to -1 roztwór kwasu octowego z towarzyszącymi mu pozostałościami składników pochodzących z zacieru octowniczego lub wina ( przy produkcji octu winnego). Zacier octowni czy jest wodnym roztworem etanolu ( 6- obj.) z dodatkiem pożywki mineralnej ( i ewentualnie organicznej). Proces produkcji przebiega w bioreaktorze (generatorze octu, vinegator), w którym zapewnione jest ciągłe mieszanie, napowietrzanie i kontrola temperatury. Do produkcji wyśmienitego octu możemy użyć wina, moszczów owocowych, w szczególności jabłkowego oraz piwa gorszego gatunku.
Ocet powstaje w wyniku fermentacji octowej alkoholu. Film kręcony w ZPS Jamar w Albertowie ukazuje naturalną metodę produkcji octu w ogromnych modrzewiowych kadziach. Film powstał w ramach projektu Marynujemy mającego na celu popularyzację.
Do octu jabłkowego winnego zazwyczaj przy produkcji dodaje się octu spirytusowego inicjującego fermentację a do octu jabłkowego z naturalnej fermentacji biologicznej - nie. Nasz oc et jabłkowy produkowany jest metodą naturalnej fermentacji biologicznej. Nie zawiera żadnych dodatków i polepszaczy. Większość sklepowego octu jabłkowego nie jest produkowane z soku, tylko z jabłek gorszej jakości i wody, i też jest wynikiem bardzo szybkiej produkcji, a tzw.
Modeny), to mieszanka octu winnego, koncentratu moszczu. Początkowo zajmowaliśmy się tylko handlem hurtowym artykułami spożywczymi w Tarnowie. Na skórkach żyją drożdże , bez których ocet nie powstanie. Jeśli zostaną zmyte ze skórki, trzeba będzie dodać drożdży kupnych.
Takich, jakie stosuje się do produkcji wina. B, wyrób ciasta drożdżowego A, kiszeni kapusty C, produkcja serów C. W takim przypadku mamy pewność że nasz produkt jest w 1 naturalny. Szczególnie warto pomyśleć nad produkcją octu jabłkowego jeśli posiadamy własne jabłka. Przepis na ocet jabłkowy znajdziesz w moim ostatnim artykule. Oto cała filozofia produkcji octu jabłkowego.
Przygotowanie nastawu zajmie nie więcej niż minut. Fermentacja kończy się, gdy woda przestaje się pienić i nie tworzą się bąbelki. Ocet jabłkowy nie zawiera żadnych chemicznych dodatków ani konserwantów.
Wyprodukowanie jednej butelki trwa kilka miesięcy. Nie są dodawane specjalne bakterie octowe przyśpieszające fermentację. Czym wyróżnia się ten ocet spośród innych?
Tym, że jego produkcja i leżakowanie odbywały się w tradycyjny sposób, oraz to, że do jego produkcji używano tylko i wyłącznie octu winnego i gotowanego moszczu z winogron. Ciemna barwa octu jest zasługą leżakowania i oryginalnych składników. W znakomitej większości octy. Technika wytwarzania octu. W pełni naturalna technologia bez żadnych chemicznych konserwantów i modyfikatorów, tylko w oparciu o 1 soku z owoców.
Natym filmie pokazujemy jak samemu możemy. Najczęściej wspaniałe właściwości octu jabłkowego wykorzystuje się do konserwacji żywności i przyprawiania potraw. Można też octem jabłkowym zaprawiać sosy i zupy.
Inną ciekawą zaletą żywego octu jabłkowego jest fakt że potrafi on pozbawić żywność zawartych w niej szkodliwych dla nas substancji tj. Nie polecam octu w żadnej postaci na odchudzanie chyba że nie zależy wam na śluzówce żołądka. W rejonie włoskiego miasta Modena z winogron trebbiano wytwarza się słynny ocet winny „Aceto balsamico tradizionale di Modena“.
Albano, biancame, biancone, blanc.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.