W ten sposób zapobiega przewlekłemu zapaleniu wątroby, także temu na tle cukrzycowym oraz będącym skutkiem złej diety. To działanie zawdzięczamy właśnie obecności sylimaryny. Ostropest plamisty – działanie.
Oprócz powyższego, ostropest wpływa regulująco na proces trawienia, zwiększa wydzielanie soków trawiennych i poprawia apetyt. Tą aktywność możemy przypisać zarówno sylimarynie, jak i związkom goryczkowym, które stymulują układ. Na jego leczniczych właściwościach w pełni poznano się jednak w średniowieczu.
Okrzyknięto go wtedy jedną z. Swoje właściwości lecznicze roślina zawdzięcza sylimarynie, która stabilizuje błony komórkowe hepatocytów wątrobowych. Dzięki temu pobudza jej zdolności regeneracyjne oraz chroni ją przed działaniem związków toksycznych. Jego dobroczynny wpływ ostropestu na wątrobę i drogi żółciowe, znany był już wieki temu.
Obecnie w wielu rejonach świata ostropest traktowany jest jako środek na wiele różnych dolegliwości. Poznaj i wypróbuj dobroczynne działanie ostropestu! Działanie i właściwości ostropestu plamistego.
Na rynku znaleźć możemy oset w wielu różnych postaciach, takich jak kapsułki, tabletki czy nawet drażetki.
Dowiedz się więcej o ostropeście plamistym – właściwościach, przeciwwskazaniach, skutkach ubocznych oraz sposobie użycia. Roślina stosowana jest również w ziołolecznictwie i medycynie naturalnej. Ponadto odtruwa organizm, ma działanie przeciwzapalne i stymuluje regenerację komórek wątroby.
W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu. Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena. Dzienna dawka 1-łyżeczek zmielonych ziaren przyjmowanych regularnie usprawni działanie organizmu. Na efekty trzeba jednak poczekać kilka tygodni.
Ogólnie Spektrum działania ostropestu. Może być stosowany min przy: metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych czynnikami toksycznymi takimi jak: długotrwałe kuracje antybiotykowe, nadużywanie alkoholu, chemioterapia, zatrucia grzybami leczeniu marskości. Należy jednak pamiętać, że z tego względu ostropest nie zawsze jest wskazany, gdy już dojdzie do wystąpienia tak zwanej kolki wątrobowej. Możemy również włączyć ostropest plamisty na stałe do naszej suplementacji dziennej jako profilaktyka wspomagająca pracę wątroby.
Należy wtedy stosować od miligramów do 1miligramów jeden raz dziennie. Jak powszechnie wiadomo ostropest plamisty jest niezwykle skuteczny w leczeniu schorzeń wątroby i pęcherzyka żółciowego. I na tym polu spisuje się rewelacyjnie. Jednak i podczas jego stosowania zanotowano pewne niepożądane działania. Dodatkowo działa profilaktycznie poprzez usuwanie wolnych rodników, co zabezpiecza tkanki przed powstawaniem nowotworu.
Co na odtrucie i detoks organizmu?
Czy słyszałeś o eksperymencie, który przeprowadzono z użyciem ostropestu i silnej trucizny pochodzącej z muchomora sromotnikowego? Okazało się, że wyciąg z ostropestu był w stanie zablokować działanie tej niezwykle toksycznej substancji i uratował tym samym ludzkie życie. A jak wiadomo to nadmiar zbędnych substancji, takich jak sztuczne dodatki do żywności, tłuszcze trans, pozostałości nawozów chemicznych sprawiają, że trawienie przebiega wolniej, a wartościowe składniki znacznie gorzej się wchłaniają.
Ze względu na zawartość kompleksu flawolignanów – sylimaryny, wyciąg z ostropestu jest bardzo częstym składnikiem leków wspierających pracę wątroby i suplementów diety stosowanych w celu detoksykacji organizmu. Na co działa ostropest plamisty? Jednak ostropest można przyjmować również w naturalnej postaci ziaren (także zmielonych) oraz oleju. Do apteczki pierwszej pomocy dołączamy ostropest, bo naprawdę działa! Sylimaryna działa ochronnie na błonę śluzową żołądka, pobudza wydzielanie żółci i soków żołądkowych, wspomagając trawienie.
Ale jej najważniejszą rolą jest regeneracja i ochrona wątroby. Co ważne, ostropest wykazuje też korzystne działanie na skórę - warto go stosować w przypadku łuszczycy i przy różnych stanach zapalnych skóry. Otóż ostropest zapobiega nadmiernemu wytracaniu przez organizm ważnego związku (podobnego do aminokwasu) – glutationu, który odgrywa kluczową role w odtruwaniu organizmu i metabolizmie toksycznych substancji. Jednak zdecydowanie za mało osób zna i stosuje tę cudowną roślinkę z rodziny astrowatych, na którą popularnie mówimy “oset”. Nie jest to szczególnie wymagająca roślina pod względem różnorodności glebowej, ponieważ dobrze sobie radzi w każdym rodzaju żyznej przepuszczalnej ziemi (o pH 7−2).
Najlepiej wzrasta i rozwija się na słonecznym i otwartym stanowisku. Witam, ostropest używam od jakiś miesięcy i muszę powiedzieć że ma zbawienne działanie na wątrobę, nie będe tu wiele tumaczył, kto kolwiek miał problem z wątrobą i związanymi z tym powikłaniami czy konsekwencjami to wie o czym mowię, na szczescie z pomocą ostropastu witalnego po tych tygodniach przyjmowania mogę powiedzieć że czuję się jak człowiek.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.