piątek, 10 listopada 2017

Przepis cydr jabłkowy

Wyprodukowanie w domowych warunkach cydru jest bajecznie proste. Wino praktycznie zawsze się udaje. Proces tworzenia tego napoju i odkrywania jego smaku daje dużo radości.


Po pierwsze, trzeba trochę zainwestować na początku, ale sprzęt posłuży ci przez wiele lat, więc koszty rozłożą się w czasie. Wypróbuj przepisy na cydr zwykły i cydr musujący. Cydr to napój alkoholowy z przefermentowanego soku jabłkowego bez dodatku cukru.

Niektórzy mylą cydr z piwem jabłkowym, winem jabłkowym, albo piwem z sokiem jabłkowym. Nie można definiować cydru mówiąc, że to pół piwo, pół wino. Moszcz jabłkowy przelewamy do balona, dodajemy pożywkę i dobrze namnożone drożdże. Cydr przygotowywany najczęściej na bazie soku jabłkowego lub innego owocowego, cieszy się szczególnym powodzeniem wśród damskiej części konsumentów.


Przygotowywany w warunkach domowych jest ciekawym dodatkiem do dań z drobiu lub deserów. Sprawdź nasze przepisy na aromatyczny cydr! Pojęcie cydru jabłkowego nie jest jednoznaczne. W ogromnej części Europy jednak cydr jabłkowy to produkt fermentowany, przez wielu określany jako owocowy kompromis między piwem a szampanem.


Popularny i smaczny, posiada również ciekawe właściwości odżywcze, o ile konsumowany jest z umiarem.

Warto, nie tylko z przyczyn politycznych. Cydr jabłkowy jest napojem alkoholowym i jako taki nie powinien być spożywany przez. Bogate w pektyny oczyszczają organizm z substancji trujących, a dzięki sporej dawce witaminy C wzmacniają system odpornościowy. Słowo cydr pochodzi z francuskiego cidre, co oznacza jabłecznik.


Klasyczny cydr to napój uzyskany ze sfermentowanego moszczu lub soku jabłkowego i. Cydr, czyli jabłecznik, albo jabłkowe piwo to niskoalkoholowy napój musujący. Przepis na cydr - jakie jabłka będą najlepsze? W przepisie na cydr łączy się jabłka słodkie i winne, a dodatkowo dla uzyskania lekko cierpkiego posmaku dodaje także trochę rajskich jabłuszek.


Znakomity smak będzie miał też cydr z jabłek jednego gatunku, np. Jest niskokaloryczny i bardzo prosty w przygotowaniu. Cydr Miłosławski Jabłkowy to cydr produkowany przez Browar Fortuna, posiadający zawartości alkoholu i cieszący się niemałym uznaniem konsumentów. Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych cydrów, chociaż zdecydowanie numerem jeden jest cydr gruszkowy – Perry Miłosławski, ale temu jabłkowemu też niczego nie brakuje. Oprócz nich będziemy potrzebować drożdży specjalistycznych i pożywki dla drożdży.


Kroimy je i wyciskamy w sokowirówce. Wyciśnięty sok oddzielamy od resztek jabłek i piany. W tym momencie najlepiej odstawić sok na kilka godzin do chłodnego miejsca. Jednak jego przygotowanie wymaga cierpliwości.


Dziś pokażę jak samodzielnie zrobić ocet jabłkowy.

Ocet jabłkowy dostępny jest w sklepach, niestety często dość słabej jakości dlatego też lepiej wykonać go w domu. Cydr domowy zwykły z litrów soku jabłkowego. Osiągniemy około Litrów cydru. Nieważne jak go określimy - cydr wyróżnia się. Poniżej przedstawiamy jak zrobić cydr jabłkowy, czyli pyszny napój z jabłek.


Wymieszaj cydr, jabłka, anyż, cynamon w żeliwnej brytfannie do żeberek. Podgrzej wszystkie składniki z pokrętłami palników ustawionymi w połowie i pozostaw do momentu wrzenia. Jeśli zrobiliście domowy cydr z jabłek, to warto oznaczyć go ciekawymi etykietami.


Tutaj znajdują się nalepki na cydr jabłkowy w kilku wersjach, które można wydrukować, powycinać i ponaklejać na butelki z cydrem. Etykieta na cydr jabłkowy - wersja 1. Nalepka na cydr jabłkowy - wersja 2. Wszystkie przepisy na cydr zaczynały się od ” To najprostszy przepis, wystarczą tylko jabłka i kilka drobiazgów” i dopiero daleko, daleko w tekście była mowa o rurkach i kapslach, co odkrywałam zawsze wtedy, gdy już zasiadałam do cydru i myślałam, że wszystko mam. Mikser Kulinarny wyszukuje przepisy z polskich blogów kulinarnych, tym razem wyszukiwany jest przepis na domowy cydr jabłkowy. Gdy cydr będzie gotowy, przechowywac go w czystych, szczelnie zamkniętych butelkach w temp. C, do następnego zbioru jabłek.


Cydr Jabłkowy - Z dala od zgiełku Warszawy, w pięknych okolicznościach przyrody: na skraju Jeziora Zegrzyńskiego, tuż nad Narwią jest ktoś kto od dawna zna i ceni smak słomkowego napoju. Co więcej – wytwarza go z własnych owoców (z prawdziwego moszczu jabłkowego), których smak zainspirował do stworzenia wyjątkowego cydru – Cydru Jabłkowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty