Ostropest i olej z ostropestu plamistego – właściwości i zastosowanie. Wątroba to jeden z najważniejszych organów w ciele człowieka. Współczesny tryb życia sprawia, że bardzo często jest mocno obciążona złą dietą, nadużywaniem alkoholu czy regularnym zażywaniem leków.
Olej z ostropestu może być stosowany jak dodatek do pożywienia i zewnętrznie na skórę. Zastosowanie Oleju z Ostropestu.
Ostropest dostępny jest na rynku w wielu postaciach: całych lub zmielonych ziaren, w tabletkach, jako składnik gotowych mieszanek a nawet jako składnik do sałatek (dolne liście rośliny). Dawkowanie ostropestu plamistego różni się od postaci, w jakiej go przyjmujemy. Sugerowana dzienna dawka ostropestu w formie ziaren lub proszku wynosi zwykle około dwóch łyżeczek.
Zaleca się, aby w ciągu doby nie przekraczać dawki 3mg. Spożycie zbyt dużej ilości ostropestu może wywołać efekt przeczyszczający. Tajemnicą oleju z ostropestu jest unikalnych właściwości leczniczych jest wysoka zawartość sylimaryny, która wspiera regenerację wątroby oraz chroni przed kamieniami żółciowymi i marskością wątroby.
Z tego powodu zalecany jest szczególnie osobom borykającym się z problemem alkoholowym. Jak stosować olej z ostropestu?
Można przemywać nim rany, wmasowywać go w skórę. Można stosować go miejscowo na twarzy np. Można też stosować go wewnętrznie pijąc – łyżeczki oleju dziennie. Właściwości oleju z ostropestu.
Dzięki obecności Sylimaryny (jednej z frakcji flawonoidów) chroni miąższ wątroby oraz w pewnym stopniu, nerek. Co ciekawe udowodniono jej skuteczność w walce z truciznami, takimi jak etanol oraz muchomor. Jak wspomniano wcześniej, olej z ostropestu zwalcza wolne rodniki. Można używać go także w formie dodatku do potraw.
Surowcem leczniczym ostropestu plamistego są owoce, które zbiera się pod koniec lata (w zielarstwie pozyskuje się je jedynie z upraw). Najważniejszą substancją aktywną rośliny jest. Ostropest plamisty - właściwości, przeciwwskazania, dawkowanie i opinie osób zażywających ostropest plamisty. W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu.
Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena. Kupując olej z ostropestu, pamiętaj, aby było on tłoczony na zimno i nierafinowany, czyli pozyskiwany bez użycia wysokich temperatur oraz środków chemicznych niszczących drogocenne składniki odżywcze. Te dwa czynniki sprawią, że olej bogaty jest w witaminy, niezbędne kwasy tłuszczowe oraz antyoksydanty.
Wybieraj olej w ciemnych butelkach i przechowuj go w lodówce, aby jak.
Kosmetyczny olej z ostropestu można kupić TUTAJ. Najcenniejsze są owoce ostropestu (wyglądają jak małe nasionka) i w celach leczniczych lub oczyszczających najlepiej jest spożywać świeżo przez nas zmielone. Nasz olej z ostropestu ma słomkowy kolor i wyrazisty, delikatnie ziołowy aromat. To świetne urozmaicenie zdrowej diety.
Można go podawać na zimno lub jako dodatek do potraw ciepłych. Nie należy go używać do gotowania, pieczenia i smażenia, bo poddany obróbce cieplnej traci cenne właściwości. Ostropest jest to starożytne ziele pochodzące z Samarii i niektórych części Izraela. W Niemczech nasiona ostropestu i wyciągi z tej rośliny wpisano do rejestru leków na marskość wątroby. Stosowane od tysiącleci jako lek na wątrobę.
Wykazano również, że preparaty z ostropestu obniżają poziom cukru we krwi u. Jak używać olej z ostropestu do poprawiania urody? Olej, w szczególności tłoczony na zimno, ma najszersze zastosowanie, w tym także nawilżające i regenerujące skórę, więc może być stosowany jako kosmetyk działający ochronnie. W przypadku wystąpienia opisanych wyżej dolegliwości lub schorzeń, a także silnych zatruć, warto skonsultować się z lekarzem. Olej nadaje się również jako dodatek do słodkich i słonych potraw. Mogą używać go zarówno dzieci, jak i osoby starsze, a nawet kobiety w ciąży.
Warto zadbać o to, żeby codziennie przyjąć dawkę oleju z ostropestu. W jakiej formie można korzystać z ostropestu? Jest na to kilka sposobów.
Możemy kupić nasiona, nasiona zmielone, olej z ostropestu bądź pić go w postaci tabletek. Każdy z tych rodzajów ma swoje wady i zalety. Jeśli zależy nam na praktyczności to z pewnością bliższe będą nam tabletki.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.