poniedziałek, 11 grudnia 2017

Zalety herbaty zielonej

A ja już trzeci rok piję tą zieloną herbatę do dwóch litrów dziennie i nie mam żadnych skutków ubocznych tylko same zalety. Zgadzam się w tym artykule, że zielona herbata pomaga w wielu chorobach dodam , że pomaga w jeszcze jednej chorobie tzw. Dna Moczanowa lub Podagra lub Choroba Bogaczy (bo tłusto jedli).


Zalety herbaty zielonej

Zielona herbata - najpopularniejsze gatunki na świecie. Najpopularniejsze zielone herbaty pochodzą z Chin i Japonii. W Chinach zbierane są one w regionach, np. Te wywodzące się z Kraju Kwitnącej Wiśni uprawiane są na wyspach Kiusiu i Sikoku oraz w środkowej partii wyspy Honsiu. Napisano o niej setki artykułów i pewnie drugie tyle prac naukowych.


To, co dla nas jednak najważniejsze, to jej udokumentowane zalety. Jedna filiżanka znacznie więcej dobrego uczyni dla nas i naszego ciała, niż. Główne składniki, zapewniające zielonej herbacie dobroczynny wpływ na nasze ciało to polifenole, które odpowiadają za jej właściwości antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne.


Działanie zielonej herbaty jest bardzo szerokie. Szczególnie “specjalizuje” się w oczyszczaniu. Ale to nie wszystkie jej zalety. Na co konkretnie wpływa zielona herbata? Ten bogaty zestaw składników spowodował, że zielona herbata zyskała ogromne uznanie w oczach naukowców, którzy do dzisiaj pracują nad lepszym poznaniem jej właściwości.


Zawarte w niej polifenole, katechiny, kofeina, witamina B oraz galusan epigalokatechiny (EGCG) skutecznie przyspieszają przemianę materii oraz znacząco zmniejszają nasz apetyt. Smakosze zielonej herbaty mają powody do radości. Ich ulubiony napój jest bombą zdrowych składników, które wpływają na dobrą kondycję całego organizmu i chronią go przed wieloma chorobami. Informacje dotyczące diet oraz ich stosowania.


Parzenie zielonej herbaty nie należy do najłatwiejszych, dlatego w tym artykule chcielibyśmy podzielić się naszym doświadczeniem na ten temat. Ma mnóstwo właściwości prozdrowotnych, a dodatkowo w smaku jest bardzo dobra. Jedni wolą klasyczną czarną z dwoma łyżeczkami cukru i cytryną, a inni czerwoną. W dzisiejszym artykule przedstawie wam zalety picia zielonej herbaty i postaram się zachęcić was do picia właśnie zielonej, zamiast czarnej.


Zawiera dużo cennych dla zdrowia przeciwutleniaczy, które opóźniają procesy starzenia. Ponadto obniża poziom cholesterolu, wykazuje działanie antynowotworowe. Mogłoby się wydawać, że zielona herbata to eliksir zdrowia i młodości. Jednak i ona posiada pewne wady, o których warto pamiętać.


Przede wszystkim nie każdy może pić ten napar. Spożycie zielonej herbaty w nadmiarze nie jest wskazane w podeszłym wieku, a także przy problemach z sercem czy wysokim ciśnieniem. Jeżeli chcesz pić herbatę zieloną przed snem, musisz pamiętać o odpowiednim przygotowaniu naparu. Napar z zielonej herbaty oczyszcza umysł, odpręża i relaksuje.


To doskonały sposób na wyciszenie się po całym dniu. Konieczne jest jednak dłuższe parzenie herbaty. Na rynku możemy spotkać wiele smaków zielonej herbaty np.


Aby wydobyć 1 wartości zielonej herbaty, nie zalewamy jej wrzątkiem (temperatura powinna być poniżej stopni). Przez długi czas znany był on tylko Chińczykom. Naród ten już od czterech tysięcy lat uznaje zieloną herbatę za remedium na prawie wszystko, począwszy od uciążliwych migren, a na stanach depresyjnych skończywszy. Dziś zdrowotne właściwości tego cudownego napoju są przedmiotem badań.


Jak większość produktów herbata zielona ma swoje plusy i minusy. Warto ją z pewnością pić przez wzgląd na przeciwutleniacze, polifenole. Zwalczają one wolne rodniki i chronią komórki organizmu przed uszkodzeniem związanym z utlenianiem. Zalety picia zielonej herbaty. Największe zalety zielonej herbaty.


Zalety herbaty zielonej

Zyskała sobie ogromną popularność nie tylko ze względu na subtelny smak, ale także szereg właściwości prozdrowotnych. Czy warto pić zieloną herbatę? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Jakie są zalety zielonej herbaty?


Chciałabym, abyście mi wymienili jak najwięcej zalet zielonej herbaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty