wtorek, 12 grudnia 2017

Sok z cytryny do picia

Regularne picie soku z cytryny to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza w miesiącach jesienno – zimowych. Argumentów „za” jest, co najmniej kilka: Odkwasza organizm. Większość produktów w naszej diecie ma działanie kwasotwórcze.


Nie jest to korzystne dla organizmu, powoduje zmęczenie, pogorszenie samopoczucia, ból głowy. Cytryna zawiera składniki niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, takie jak witamina C, potas i błonnik.

Jednak - tak jak wszystko – również woda z cytryną może mieć swoje skutki uboczne. Dzieje się tak wówczas, gdy spożywamy ją w nadmiarze. Nie ma dowodów na to, by sok z cytryny poprawiał trawienie jako takie. Nierzadko ludzie tracą wagę na dietach „oczyszczających”, które uwzględniają picie dużych ilości wody z cytryną i mocne restrykcje kaloryczne.


Czy warto pić wodę z cytryną? Korzyści zdrowotne potwierdzone naukowo. Sok z cytryny jest źródłem flawonoidów – związków o charakterze przeciwutleniaczy, które chronią DNA i białka komórek ciała przed uszkodzeniem przez wolne rodniki.

Sok z cytryny ma szeroki zakres działania na różne dolegliwości. Woda z cytryną zawiera przeciwutleniacze. Po jego wypiciu do żołądka dochodzi kwas cytrynowy i askorbinowy, te dwa kwasy w porównaniu z kwasem solnym zawartym w sokach żołądkowych są tak słabe, że w żadnym wypadku nie mogą zaszkodzić błonie śluzowej żołądka.


Szklanka wody z cytryną wypita na czczo odchudza – to jeden z wielu mitów związanych z odchudzaniem. Nie znaczy to jednak, że wody z sokiem z cytryny nie warto pić – przeciwnie! Szczypta czarnego pieprzu (do zwiększenia biodostępności kurkumy) Miód i syrop klonowy do smaku (opcjonalnie, ja nie dodaję) Szczypta cynamonu cejlońskiego (opcjonalnie: extra efekt anty-cukrzycowy) Do szklanki letniej wody dodaj sok z cytryny, pieprz, kurkumę, miód i cynamon.


Do szklanki wody należy dodać sok z połówki cytryny, a następnie dokładnie wymieszać. Smak napoju można wzbogacać różnymi dodatkami np. Wówczas zyskuje dodatkowe związki aktywne, a także zostaje urozmaicony jej smak. Temperatura wody z cytryną nie jest ściśle określona.


Sok z buraka wspomaga leczenie wielu schorzeń, m. Kwas foliowy zapobiega anemii. Jednym z najważniejszych związków występujących w soku z buraka jest kwas foliowy, który. Szklanka ciepłej wody z dodatkiem soku z cytryny i miodu, wypita na pusty żołądek o poranku, to jeden ze sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów. Okazuje się, że ta mikstura ma wiele innych, dobrych dla zdrowia właściwości.


Przekonaj się, dlaczego warto codziennie pić ciepłą wodę z cytryną i miodem.

Sok z pietruszki zdecydowanie częściej przyrządza się jednak z natki, ponieważ jest łatwiejsza w obróbce niż korzeń. Zwykle dla wzbogacenia i urozmaicenia smaku sok z pietruszki miesza się z sokiem z cytryny oraz dodaje do niego inne owoce, np. Ale ten na pozór doskonały owoc, ma też swoje wady.


Dochodzi do niej wówczas, gdy zwieracz – mięsień w przełyku - nie działa prawidłowo, a. Napar ten możemy zaliczyć do łatwych w przygotowaniu, ale skutecznych w działaniu. Wskazane jest picie go dwa razy w ciągu dnia. Uzyskane w ten sposób soki wlewamy do garnka, dodając szklankę gorącej wody. Każdego rana, zaraz po przebudzeniu, wypij szklankę ciepłej wody z 1-łyżkami soku z cytryny. Możesz ją delikatnie osłodzić miodem.


Pamiętaj, też, że czysty sok z cytryny, może zniszczyć szkliwo zębów, więc, najlepiej go nie pić. Idealna jest właśnie woda z cytryną. Dobre jedzenie to klucz do zdrowego życia. Sok z cytryny poprzez pobudzenie żołądka do wydzielania enzymów i soku żołądkowego, może właśnie swoim działaniem powodować podrażnienie ściany żołądka. W przypadku wątroby to nie ma zagrożenia jeśli chodzi o jej niszczenie, a działanie wynikające z picia takiego napoju są odwrotne.


Oliwa z oliwek z sokiem z cytryny – zadbaj o zdrowie! Jak już pewnie wiesz, oliwa z oliwek jest podstawą najlepszej na świecie diety śródziemnomorskiej. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, niezbędne w walce z cholesterolem.


Jest również kluczem do usunięcia z organizmu toksyn i innych szkodliwych substancji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty