Ostropest i olej z ostropestu plamistego – właściwości i zastosowanie. Wątroba to jeden z najważniejszych organów w ciele człowieka. Współczesny tryb życia sprawia, że bardzo często jest mocno obciążona złą dietą, nadużywaniem alkoholu czy regularnym zażywaniem leków.
Chroni tkanki wątroby i nerek, regeneruje i oczyszcza organizm z toksyn. Działa przeciwzapalnie, pomaga w profilaktyce chorób układu krążenia i pokarmowego.
Dziś przedstawiamy leczniczych właściwości, dzięki którym olej z ostropestu jest tak lubiany. W przypadku wystąpienia opisanych wyżej dolegliwości lub schorzeń, a także silnych zatruć, warto skonsultować się z lekarzem. Właściwości oleju z ostropestu - Oleum Silybum marianum. Ostropest jest to starożytne ziele pochodzące z Samarii i niektórych części Izraela.
Stosowane od tysiącleci jako lek na wątrobę. W Niemczech nasiona ostropestu i wyciągi z tej rośliny wpisano do rejestru leków na marskość wątroby. Wykazano również, że preparaty z ostropestu obniżają poziom cukru we krwi u. Dodatkowo posiada on wysoką zawartość tłuszczów wielonienasycownych, stanowią one aż 68g na 100g produktu.
Surowcem leczniczym ostropestu plamistego są owoce, które zbiera się pod koniec lata (w zielarstwie pozyskuje się je jedynie z upraw). Najważniejszą substancją aktywną rośliny jest. Ostropest plamisty mielony ma dużo mniej wartości odżywczych niż świeżo mielone ziarna ostropestu. Niestety wiele osób nadal z lenistwa decyduje się na zakup zmielonego ostropestu.
Warto pić łyżeczkę oleju z ostropestu przed posiłkiem razy dziennie. Ja od jakiegoś czasu kupuję ten produkt od z linii Oleje Świata Oleofarmu i jestem bardzo zadwowlona. Potwierdzam wszytskie wymienione to zalety oleju – a do tego jest bardzo smaczny! W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu.
Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena. Jak wykazały badania analityczne, nasiona ostropestu plamistego są szczególnie zasobne w wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega – które stanowią połowę całej frakcji tłuszczowej. Olej z nasion ostropestu – właściwości.
Jeżeli nie będzie on dodatkiem do pożywienia, zaleca się spożywanie ok. Podsumowując olej z ostropestu plamistego daje wiele korzystnych walorów zdrowotnych, a także kosmetycznych. Oprócz profilaktyki nowotworowej, właściwości ochronnych, szczególnie dla wątroby i nerek, zapobiega występowaniu zmarszczek i polepsza kondycję włosów.
Jest to także znakomity wspomagacz trawienia i apetytu. Jest on składnikiem wielu leków o działaniu protekcyjnym i regeneracyjnym na wątrobę. Ostropest regeneruje uszkodzone komórki oraz oczyszcza z toksyn i szkodliwych substancji.
Dawkowanie Oleju z Ostropestu. Zastosowanie Oleju z Ostropestu. Zawsze z pierwszego tłoczenia, nieoczyszczony, nierafinowany i zawsze świeży. Dzięki tłoczeniu na zimno zachowuje najcenniejsze właściwości nasion. Owoc ostropestu jest surowcem oleistym.
Otrzymany z niego olej nie tylko nawilża skórę, ale też przyspiesza jej regenerację. Dodatkowo, kosmetyki zawierające wyciągi z ostropestu będą wzmacniały skórę, spowalniały procesy jej starzenia oraz rozjaśniały przebarwienia. Zawarte w nim właściwości, skutecznie walczą z wieloma schorzeniami i dolegliwościami.
Na co w szczególności polecany jest olej z ostropestu? Przy tego rodzaju chorobach należy pić olej z ostropestu 2-razy w ciągu doby, a w przypadku poważniejszych zaburzeń zaleca się częstsze dawkowanie oleju. Jak stosować ostropest plamisty? Z tego względu wchodzi on w skład kremów, szamponów do włosów i odżywek. Aby poprawić kondycję cery, olej z tej rośliny można stosować bezpośrednio na skórę (jest bardzo wydajny).
Tajemnicą oleju z ostropestu jest unikalnych właściwości leczniczych jest wysoka zawartość sylimaryny, która wspiera regenerację wątroby oraz chroni przed kamieniami żółciowymi i marskością wątroby. Z tego powodu zalecany jest szczególnie osobom borykającym się z problemem alkoholowym. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym ostropest sprawdza się również w łagodzeniu objawów dermatoz (na przykład łuszczycy, rumienia). Polecany jest zwłaszcza w przypadku zniszczonych, suchych i wypadających włosów.
Owoce ostropestu zawierają bardzo cenną substancję czynną, którą jest sylimaryna. Sylimaryna to mieszanina flawonolignianów. Już jedna łyżeczka spożywana dziennie pozwoli uchronić przed nowotworami czy chorobami układu moczowego. Liście i ziele ostropestu plamistego.
Napar z liści zaleca się przy zapaleniu płuc i opłucnej, białych upławach, kamicy moczowej, po żółtaczce oraz występującej puchlinie wodnej.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.