Ostropest plamisty - właściwości, przeciwwskazania, dawkowanie i opinie osób zażywających ostropest plamisty. W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu. Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena.
Stosowanie oleju z ostropestu polecane jest szczególnie osobom chorym na chorobę alkoholową, gdyż doskonale zalecza marskość wątroby i dolegliwości ze strony nerek. Oprócz witaminy E, K i C, posiada w swym składzie między innymi garbniki, białka, cukry, tłuszcze, fitosterole i minerały. Regularne stosowanie oleju z ostropestu.
Ostropest w postaci gotowych suplementów diety należy stosować zgodnie z zaleceniami podanymi na etykiecie preparatu. W przypadku nasion (już zmielonych lub przeznaczonych do samodzielnego zmielenia) dzienne dawkowanie to 2-łyżeczki ostropestu na dobę (chyba, że producent zaleca inaczej). Ponieważ zmielony ostropest nie ma.
Napar spożywaj razy dziennie. Nalewkę z ostropestu: 1g świeżo zmielonych ziaren umieść w szklanej butelce i zalej 5ml spirytusu. Szczelnie zakręć i odstaw w ciepłe i ciemne miejsce na dni.
Stosuje się je przy krwiopluciu, krwiomoczu, krwawieniach z nosa, jelita grubego, hemoroidach, niektórych krwawieniach macicznych oraz przedłużonym miesiączkowaniu. Owoce ostropestu stosuje się niekiedy w bólach głowy typu migrenowego, obniżonym ciśnieniu krwi oraz skłonności do choroby morskiej i lokomocyjnej. Ostropest i olej z ostropestu plamistego – właściwości i zastosowanie.
Wątroba to jeden z najważniejszych organów w ciele człowieka. Współczesny tryb życia sprawia, że bardzo często jest mocno obciążona złą dietą, nadużywaniem alkoholu czy regularnym zażywaniem leków. Surowcem leczniczym ostropestu plamistego są owoce, które zbiera się pod koniec lata (w zielarstwie pozyskuje się je jedynie z upraw). Najważniejszą substancją aktywną rośliny jest.
Poprzez eliminację wolnych rodników spowalnia starzenie się tego organu zapobiegając alzheimerowi. Wspomaga także radzenie sobie z chorobami takimi jak ból migrenowy czy zawrotom głowy. Osoby ciężko pracujące umysłowo, studenci.
Zaczął stosowanie oleju z ostropestu jakieś miesiące temu, ostatnio zapytałam jak mu idzie i czy widzi efekty, a on zastanowił się i po chwili powiedział, że chyba już dawno nie miał zgagi. Efektem stosowania ostropestu są, w moim przypadku, pojawiające się piegi na dłoniach i przedramionach, które jednak okropnie szpecą. Może być to wynikiem oczyszczania wątroby.
Czuję się lepiej jeśli chodzi o. Olej z ostropestu dla urody Kilka kropel oleju z ostropestu spotęguje odżywcze i nawilżające właściwości kremów. Olej można dodawać każdorazowo, przed nałożeniem kosmetyku na twarz lub przygotować wcześniej gotową mieszankę. Taki wzmocniony krem można stosować i rano, i wieczorem, w zależności od ilości dodanego oleju. Otrzymany z niego olej nie tylko nawilża skórę, ale też przyspiesza jej regenerację. Dodatkowo, kosmetyki zawierające wyciągi z ostropestu będą wzmacniały skórę, spowalniały procesy jej starzenia oraz rozjaśniały przebarwienia.
Ponadto będą chroniły przed promieniowaniem UV, zatem świetnie sprawdzą się do stosowania na dzień. Jego stosowanie jest wyjątkowo łatwe, ponieważ nie posiada on właściwie żadnego smaku i można go dodać zarówno do słonych, jak i słodkich potraw.
Wytwarzany z nasion ostropestu lek stosuje się m. Lek jest całkowicie nieszkodliwy i może być stosowany nawet przez kobiet w ciąży oraz karmiące matki. Moja znajoma robi sobie właśnie teraz taką kurację ze względu na wysoki cholesterol. Przez miesiące zamierza przyjmować po jednej łyżeczce zmielonego ostropestu rano i wieczorem.
Po upływie tego czasu zamierza zrobić badania. Jak stosować olej z ostropestu? Stosować można go zewnętrznie, nakładając go na miejsca ze zmianami chorobowymi.
Można przemywać nim rany, wmasowywać go w skórę. Można stosować go miejscowo na twarzy np. Można też stosować go wewnętrznie pijąc – łyżeczki oleju dziennie. Nalewka ostropestowaSkładniki:100g owoców ostropestu plamistego500ml spirytusu PrzygotowanieNasiona ostropestu należy zmielić najlepiej w młynku do kawy.
Następnie wsypać do butelki i zalać spirytusem. Trzymać w miejscu ciepłym i zacienionym przez dni. Po tym czasie przefiltrować i przenieść w chłodne miejsce.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.