Jest to kompleks flawonolignanów pochodzenia roślinnego, pozyskiwany z owoców ostropestu. Co ważne, nie stwierdzono żadnej toksyczności tej rośliny. Przeciwwskazaniem do jego stosowania jest jednak niedrożność dróg żółciowych. Obecnie na rynku dostępny jest ostropest.
Poza działaniem wymienionym wcześniej, śluz będzie działał powlekająco na układ pokarmowy, co może pomóc przy chorobie wrzodowej czy nadkwasocie, na które w znacznym stopniu pomaga ostropest. Właściwości tego owocu są niezwykle cenne i warto uwzględnić go w swojej diecie.
W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu. Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena. Natura nie zna widełek laboratoryjnych, które są co chwila obniżane, a tym sposobem mamy coraz więcej „chorych” ludzi. Może miał Pan jakiś przewlekły stan zapalny w tym czasie, dlatego cholesterol jest na takim poziomie. Poza tym ostropest zawiera garbniki, fitosterole oraz aminy biogenne.
Roślina stosowana jest również w ziołolecznictwie i medycynie naturalnej. Stosowany leczniczo już od setek lat. Ostropest występuje pod wieloma postaciami.
Pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego. Stamtąd rozprzestrzenił się w Europie i innych kontynentach dzięki niedużym wymaganiom co do rodzaju podłoża. Jednak zdecydowanie za mało osób zna i stosuje tę cudowną roślinkę z rodziny astrowatych, na którą popularnie mówimy “oset”.
Ponadto odtruwa organizm, ma działanie przeciwzapalne i stymuluje regenerację komórek wątroby. Na co jeszcze działa i kiedy warto z niego skorzystać? Dowiedz się, na co pomaga ostropest plamisty i poznaj powody, dla których warto pić napar z jego nasion.
Co to jest ostropest plamisty? Rośnie w wielu rejonach świata, a w Polsce jest rośliną uprawną. Rośnie dziko, dlatego bywa uważany za chwast i usuwany (również przez jego podobieństwo do ostu). Więcej o stosowaniu ostropestu plamistego przeczytasz w tym artykule. Nie stwierdzono żadnej toksyczności ostropestu plamistego, co zapewnia bezpieczne jego stosowanie.
Trzeba wiedzieć, że roślina ta (zwłaszcza nasiona) jest źródłem flawonoidów, fitosteroli, kwasu linolowego, aminów biogennych, garbników, soli mineralnych i witaminy C. Te składniki wspomagają dobroczynne. Można ją pomylić z popularnym ostem. Ma ostro zakończone, kłujące liście i fioletowe kwiaty.
Odróżnia się od ostu wysokością, bo może sięgać ok. Do celów leczniczych wykorzystywane są nasiona (ziarna) rośliny. Na opakowaniu znajdziemy przepis na przygotowanie mieszanki – jest zwykle kilka wariantów, bo ostropest można i parzyć, i ze zmielonych ziaren przygotować kleik, albo po prostu dodawać je do potraw.
Tego obiecać nie możemy, bo niestety jedynym skutecznym lekarstwem na kaca jest stary, dobry i sprawdzony… umiar. Od sprawności tego organu uzależnionych jest ponad tysięcy funkcji życiowych i ponad 5procesów chemicznych, które zachodzą w naszym ciele, m. Czym jest ostropest plamisty? Jest to ważny powód dla którego trzeba o nią szczególnie dbać.
Należy on do astrowatych. Lignan primvitalny – ostropest. Dzięki temu wątroba dostaje dokładnie to czego potrzebuje, bez zbędnych i szkodliwych nawozów, szeroko wykorzystywanej chemii i innych dodatków, które wpływają na ogólny zły stan naszego zdrowia.
Substancją aktywną zawartą w ostropeście jest sylimaryna. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu. Co jest Zweryfikowany recenzent. Ze względu na zawartość kompleksu flawolignanów – sylimaryny, wyciąg z ostropestu jest bardzo częstym składnikiem leków wspierających pracę wątroby i suplementów diety stosowanych w celu detoksykacji organizmu. Jednak ostropest można przyjmować również w naturalnej postaci ziaren (także zmielonych) oraz oleju.
A jak wiadomo to nadmiar zbędnych substancji, takich jak sztuczne dodatki do żywności, tłuszcze trans, pozostałości nawozów chemicznych sprawiają, że trawienie przebiega wolniej, a wartościowe składniki znacznie gorzej się wchłaniają. Znany i ceniony już od starożytności ostropest plamisty coraz częściej wybierany jest jako naturalny środek wspierający pracę wątroby. Co ciekawe, ostropest plamisty można podawać również zwierzętom, gdy mają.
Sylimaryna działa też żółciopędnie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.