Ocet jabłkowy na włosy można stosować tak jak odżywkę do włosów. Ponadto stosując ocet jabłkowy na włosy, oczyścimy je i wypłuczemy wszelkie osady z wody i kosmetyków, dzięki czemu nasze włosy dostaną nowej witalności. Wpływa też na zwiększenie uczucia sytości. Zalecana dzienna dawka octu jabłkowego to łyżki, a nie zaleca się spożywać więcej niż 3-łyżki. Pamiętajmy, że wartości te zależą od uwarunkowań osobistych, takich jak masa ciała, czy wiek.
W czym pić ocet jabłkowy?
W większości artykułów ocet jabłkowy ma same zalety i picie octu jabłkowego jest wręcz zalecane. Nigdzie nie piszą o jego wadach. Stąd moje pytanie: Jakie skutki uboczne ma picie octu jabłkowego?
Czy w ogóle jakiekolwiek istnieją? A może picie octu jabłkowego to środek cu który przyspiesza utratę wagi, ale poza tym nie niesie. Ceniono go za dobry specyfik na ugaszenie pragnienia a także jako remedium na wiele chorób.
Zapiski na temat octu jabłkowego można znaleźć także u Hipokratesa, którego nazywa się ojcem medycyny. Wówczas powstaje alkohol w formie octu, zbawienny dla ludzkiego organizmu. Oczywiście jedynie wtedy, gdy racjonalnie go przyjmujemy.
Potem robimy miesiąc przerwy i znowu możemy wrócić do kuracji. Woda z octem jabłkowym – właściwości. A jakie właściwości ma ocet jabłkowy i woda z octem jabłkowym? Przede wszystkim, tak jak wspominaliśmy, ocet jabłkowy przyspiesza spalanie tłuszczu. Czasem może się zdarzyć, że na powierzchni przygotowanego przez nas octu zrobi się biały, gęsty kożuch.
Jest znakomitą przyprawą do sałatek i mięs oraz produktem o właściwościach leczniczych. Zawdzięcza to składnikom, które zawiera jabłko: cennym polifenolom (kwas chlorogenowy i katechina), beta-karotenowi oraz flawonoidom (florydzyna, kwercetyna), a także minerałom, witaminom oraz. Przeczytałam wiele blogów, na których autorzy polecali pić rozcieńczony ocet jabłkowy na czczo. Nie mogłam uwierzyć, że to może być zdrowe i skonsultowałam to ze znajomą dietetyczką, której reakcja była bardzo stanowcza: ‘’Dorota, nie rób tego sobie. Najlepiej zdecydować się na ten ekologiczny i najwyższej jakości.
Może on posłużyć jako przyprawa do sałatek i dań, ale również można wykorzystać jego lecznicze właściwości. Zawiera niewielkie ilości witamin oraz minerałów. Przyczynia się do zwiększenia wchłaniania ważnych dla organizmu składników mineralnych zawartych w pożywieniu.
Dodatkowo picie octu jabłkowego jest wskazane, by przywrócić równowagę kwasowo-zasadową w organizmie, polecany jest on również w różnego rodzaju infekcjach, a także na ból gardła. Czy ocet jabłkowy jest zdrowy? Z łatwością można znaleźć informację, że ocet jabłkowy pomoże w redukcji masy ciała, obniży poziom cholesterolu, zmniejszy ciśnienie krwi, poprawi trawienie, pomoże w infekcjach m. Candida, problemach skórnych, bólach gardła. Co jakiś czas pojawiają się badania mające potwierdzić korzystne działanie octu jabłkowego.
Miód i ocet jabłkowy to dwa naturalne produkty o fenomenalnym wpływie na zdrowie.
Pierwszy to doskonały naturalny antybiotyk, drugi pomaga schudnąć i usunąć toksyny z organizmu. Swoją sławę zawdzięczają przede wszystkim dobroczynnemu działaniu na organizm ludzki. Gdy ocet jabłkowy z miodem jest nieprzetworzony, czyli organiczny – korzyści dla zdrowia są jeszcze większe i może służyć jako lekarstwo oraz środek zapobiegawczy na wiele chorób.
Jeśli masz problemy ze stawami , borykasz się ze stanami zapalnymi czy bólami reumatycznymi, warto wypróbować działanie octu jabłkowego. Ma wiele cennych witamin i minerałów, niezwykle istotnych dla ludzkiego organizmu. Można go kupić już za zł, ale o wiele lepiej sprawdzi się ten, który przygotujemy samodzielnie. Ze względu na jego właściwości lecznicze, pomaga też. Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec) Czy picie octu jabłkowego może być szkodliwe?
Zawierający niezbędne suplementy odżywcze ocet jabłkowy stosuje się w celu przyśpieszenia procesu odchudzania oraz wzmocnienia. Jeżeli stosujesz jakieś leki lub masz problemy z układem pokarmowym, przed zastosowaniem skonsultuj to z lekarzem prowadzącym. Nie raz słyszeliśmy już o zdrowotnych przepisach zawierających miód i ocet jabłkowy, które zdecydowanie poprawiają zdrowie i samopoczucie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.