środa, 4 maja 2016

Jak stosować olej z ostropestu plamistego

Wątroba to jeden z najważniejszych organów w ciele człowieka. Współczesny tryb życia sprawia, że bardzo często jest mocno obciążona złą dietą, nadużywaniem alkoholu czy regularnym zażywaniem leków. Wszyscy znamy dobroczynne działanie ostropestu plamistego.


Coraz więcej osób stosuje go systematycznie. Można kupić ostropest w ziarnach, mielony, w tabletkach. Ostropest występuje pod wieloma postaciami. Jest też na rynku olej z ostropestu.


Surowcem leczniczym ostropestu plamistego są owoce, które zbiera się pod koniec lata (w zielarstwie pozyskuje się je jedynie z upraw). Najważniejszą substancją aktywną rośliny jest. Do celów kosmetycznych wykorzystuje się przede wszystkim olej z nasion ostropestu. W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu.


Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena. Wpływ ostropestu plamistego na skórę. Wyciąg z ostropestu ma swoje zastosowanie również w kosmetykach. Olej z ostropestu plamistego – zastosowanie. Chroni również organizm przed negatywnym wpływem produktów przemiany materii.


Kosmetyczny olej z ostropestu można kupić TUTAJ. Najcenniejsze są owoce ostropestu (wyglądają jak małe nasionka) i w celach leczniczych lub oczyszczających najlepiej jest spożywać świeżo przez nas zmielone. Ma działanie przeciwzapalne, stymuluje regenerację komórek wątroby i odtruwa organizm, a stosować mogą go nawet kobiety w ciąży! Zobacz, jak możesz wykorzystać go dla zdrowia.


Jak stosować olej z ostropestu plamistego

Jak stosować olej z ostropestu? Można go również dodawać do potraw – z racji ziołowego aromatu i orzechowego posmaku będzie lekko wyczuwalny. W przypadku wystąpienia opisanych wyżej dolegliwości lub schorzeń, a także silnych zatruć, warto skonsultować się z lekarzem. Olej nadaje się również jako dodatek do słodkich i słonych potraw. Dodatkowo posiada on wysoką zawartość tłuszczów wielonienasycownych, stanowią one aż 68g na 100g produktu.


Jeżeli nie będzie on dodatkiem do pożywienia, zaleca się spożywanie ok. W wypadku stosowania zewnętrznego nie ma żadnych konkretnych zaleceń dotyczących dawkowania. Owoc ostropestu jest surowcem oleistym. Otrzymany z niego olej nie tylko nawilża skórę, ale też przyspiesza jej regenerację. Dodatkowo, kosmetyki zawierające wyciągi z ostropestu będą wzmacniały skórę, spowalniały procesy jej starzenia oraz rozjaśniały przebarwienia.


Kupując olej z ostropestu, pamiętaj, aby było on tłoczony na zimno i nierafinowany, czyli pozyskiwany bez użycia wysokich temperatur oraz środków chemicznych niszczących drogocenne składniki odżywcze. Te dwa czynniki sprawią, że olej bogaty jest w witaminy, niezbędne kwasy tłuszczowe oraz antyoksydanty. Wybieraj olej w ciemnych butelkach i przechowuj go w lodówce, aby jak. Olej, w szczególności tłoczony na zimno, ma najszersze zastosowanie, w tym także nawilżające i regenerujące skórę, więc może być stosowany jako kosmetyk działający ochronnie. Jak wskazano w badaniu Zhu i wsp.


Olej można dodawać każdorazowo, przed nałożeniem kosmetyku na twarz lub przygotować wcześniej gotową mieszankę. Taki wzmocniony krem można stosować i rano, i wieczorem, w zależności od ilości dodanego oleju. Przy tego rodzaju chorobach należy pić olej z ostropestu 2-razy w ciągu doby, a w przypadku poważniejszych zaburzeń zaleca się częstsze dawkowanie oleju. Jak dawkować olej z ostropestu plamistego?


Codziennie rano, dosłownie kilka kropli oleju wmasować w lekko wilgotną skórę twarzy. Można go wymieszać z kremem, wzbogacając jego właściwości pielęgnacyjne. Stosujemy go systematycznie.


Owoce ostropestu plamistego tłuczemy w moździerzu na proszek lub mielimy. Proszek wsypujemy do szklanego naczynia i zalewamy alkoholem w proporcji 1:10. Pozostawiamy nastaw na tygodnie, regularnie wstrząsamy, po czym wyciąg odfiltrowujemy i przelewamy do butelki z zakraplaczem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty