piątek, 6 maja 2016

Ocet jablkowy wlasciwosci i dzialanie

Ocet jabłkowy – właściwości. Dzięki produktowi bazowemu (jabłkom), ocet jabłkowy jest bogactwem składników odżywczych. W jego skład wchodzi duża grupa minerałów i pierwiastków śladowych, takich jak np. Oczywiście najlepszą opcją jest przygotowanie octu samodzielnie.


Dostępny jest również w sklepach.

Często podkreśla się właściwości lecznicze i pro zdrowotne octu jabłkowego. Wyróżnia go charakterystyczny kwaśny octowy smak i zapach jabłek. Jak wskazuje nazwa, produkuje się go z jabłek – do rozdrobnionych owoców dodawane są drożdże, które przekształcają cukier zawarty w jabłkach na alkohol. Następnie bakterie fermentacji octowej fermentują alkohol do postaci kwasu octowego. To bogate źródło witamin, np.


Zawiera także witaminy A, C, E, P oraz beta-karoten, kwas mlekowy, cytrynowy i octowy. Kuracja ta pozwala oczyścić organizm i przy okazji schudnąć. Ma on również wiele innych cennych wartości, które zachęcą każdego do jego stosowania.

Nałóż kompres z octu jabłkowego na bolesne stawy, albo pij szklankę wody z dwiema łyżeczkami octu jabłkowego i dwiema. Dostarczy cennych na diecie składników i będzie zapobiegał niedoborom witamin. Przy okazji obniży nasz poziom cholesterolu, co poprawi nasze wyniki laboratoryjne.


Jakie są właściwości octu jabłkowego w odchudzaniu? W rzeczywistości, Hipokrates (ojciec medycyny) używał tego octu już około 4lat p. Czy ocet jabłkowy jest zdrowy? Z łatwością można znaleźć informację, że ocet jabłkowy pomoże w redukcji masy ciała, obniży poziom cholesterolu, zmniejszy ciśnienie krwi, poprawi trawienie, pomoże w infekcjach m. Candida, problemach skórnych, bólach gardła. Co jakiś czas pojawiają się badania mające potwierdzić korzystne działanie octu jabłkowego.


Dzięki naturalnym kwasom obecnym w jego składzie, pomaga w walce z łupieżem oraz łagodzi skórę głowy, zmniejszając swędzenie. Polecany jest również, jako jeden z elementów pielęgnacji ciała, gdyż skutecznie przywraca naturalne pH skóry. Zawiera niezbędne składniki do prawidłowego funkcjonowania organizmu takie jak: fosfor, wapń, potas, só kwas mlekowy, cytrynowy i octowy.


Chcesz dbać o swoją twarz i cerę? Jeśli zmagasz się z pryszczami, miej butelkę octu jabłkowego zawsze pod ręką. Podobno Scarlett Johansson leczy nim wypryski.


Gwiazda wie, co robi, bo ocet jabłkowy ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne.

W dodatku nie przesusza skóry. Jak stosować ocet jabłkowy. Ze względu na swoje właściwości produkt ten łagodzi nerwy, bóle i inne dolegliwości towarzyszące tym schorzeniom.


Poza tym świetnie czyści rany oraz pomaga pozbyć się skurczy nóg. Już starożytni wiedzieli, że ma on również cenne właściwości zdrowotne. Hipokrates zalecał stosowanie kwasu octowego jako remedium na wiele popularnych chorób i dolegliwości.


Od wielu lat w medycynie ludowej jest używany do walki z problemami ze zdrowiem. Współcześnie doceniamy jego pozytywny wpływ na układ pokarmowy i krążenia. Jakie właściwości wykazuje ocet jabłkowy?


Ten żółto-brązowy płyn wykazuje działanie antybakteryjne, jest też zalecany do obniżania poziomu glukozy we krwi pacjentów, a także wspomaga odchudzanie. Choć ma wiele zalet i szerokie zastosowanie, włączając go. Ze wzgledu na silne dzialanie na szkliwo zebów zarówno ocet jablkowy jak i wode z cytryna (duza ilosc) nalezy pic przez slomke.


Takie picie równiez pomaga przelknac pierwsze próby z octem, poniewaz plyn nie rozlewa sie po calym jezyku i nie podraznia wszystkich receptorow smaku. Okazuje się, że ocet octowi nie równy. Ma charakterystyczny jabłkowy zapach i bursztynowy kolor. Chętnie używany jest jako dodatek do dań mięsnych, sałatek, majonezów i sosów, ze względu na wyjątkowe walory smakowe i prozdrowotne właściwości.


Nie wszystkie jego właściwości lecznicze zostały potwierdzone naukowo - część z nich wynika z tradycyjnej medycyny ludowej, z której jednak dziś coraz chętniej korzystamy. Ceniono go za dobry specyfik na ugaszenie pragnienia a także jako remedium na wiele chorób. Zapiski na temat octu jabłkowego można znaleźć także u Hipokratesa, którego nazywa się ojcem medycyny. Wśród cudownych eliksirów mających wspomagać redukcję tkanki tłuszczowej zajmuje dość wysokie miejsce, ale czy aby na pewno jest skuteczny? Znany ze swoich prozdrowotnych właściwości, stosunkowo niedrogi, powoli wypiera ocet spirytusowy i coraz częściej pojawia się w kuchni i na stołach.


Z całą pewnością zdecydowana większość osób ocet jabłkowy docenia przede wszystkim ze względu na jego właściwości odchudzające. Regularne zażywanie octu jabłkowego w zalecanej ilości ma w zasadzie same właściwości prozdrowotne. Niemniej jednak regularny nadmiar octu jabłkowego w diecie może powodować następujące skutki: hipoglikemię (dlatego też osoby chore na cukrzycę powinny ustalać włączenie octu jabłkowego do diety ze swoim lekarzem!), obniżenie poziomu potasu oraz erozję szkliwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty