Jak schudnąć stosując suszone figi i ocet jabłkowy ? Następnie zalej figi octem jabłkowym i zostaw napar do zmacerowania się na noc. Rankiem wyciągnij figi z octu, odciśnij nadmiar i zjedz. Wieczorem do słoika z octem włóż nową porcję fig.
Czasem może się zdarzyć, że na powierzchni przygotowanego przez nas octu zrobi się biały, gęsty kożuch. Niestety, wtedy trzeba całą zawartość słoja wyrzucić. Nie zawiera substancji konserwujących.
Ocet jabłkowy posiada słomkową barwę i charakterystyczny dla tego rodzaju octu zapach. Dzięki zawartości makro- i mikroelementów (potas, żelazo, magnez) oraz witamin podniesie walory odżywcze potraw ze świeżych owoców i warzyw, a także urozmaici smak dań z drobiu i ryb. Gotowy ocet ma delikatny zapach i łagodny, jabłkowy smak – ocet jabłkowy możesz bez trudu zrobić również samodzielnie w domu.
Wpływa też na zwiększenie uczucia sytości. Słoj przykryc papierowym recznikiem kuch i umocnic recepturka. Swoją sławę zawdzięczają przede wszystkim dobroczynnemu działaniu na organizm ludzki. Gdy ocet jabłkowy z miodem jest nieprzetworzony, czyli organiczny – korzyści dla zdrowia są jeszcze większe i może służyć jako lekarstwo oraz środek zapobiegawczy na wiele chorób.
Ma charakterystyczny złocisty kolor i jabłkowy zapach. Mam chyba obsesję na punkcie octu jabłkowego…staram się go pić codziennie, bo odkąd zaczęłam to robić regularnie czuję się dużo lepiej, lepiej też wyglądam. Do szklanki wody dolewam łyżeczki octu jabłkowego i tak kilka razy dziennie.
Ze względu na jego właściwości lecznicze, pomaga też. Ceniono go za dobry specyfik na ugaszenie pragnienia a także jako remedium na wiele chorób. Zapiski na temat octu jabłkowego można znaleźć także u Hipokratesa, którego nazywa się ojcem medycyny. Każdy chyba zgodzi się, że ocet jabłkowy nie jest rewelacyjny w smaku.
Często tak bywa, iż osoby zachęcone właściwościami zdrowotnymi octu przestają go pić już po pierwszym łyku. Wszystko za sprawą nieprzyjemnego smaku tego specyfiku. Przepis na domowy ocet jabłkowy jest bardzo prosty, aż ciężko nazywać go przepisem.
Jednak jego przygotowanie wymaga cierpliwości. Dziś pokażę jak samodzielnie zrobić ocet jabłkowy. Ponadto stosując ocet jabłkowy na włosy, oczyścimy je i wypłuczemy wszelkie osady z wody i kosmetyków, dzięki czemu nasze włosy dostaną nowej witalności. Czy ocet jabłkowy jest zdrowy? Z łatwością można znaleźć informację, że ocet jabłkowy pomoże w redukcji masy ciała, obniży poziom cholesterolu, zmniejszy ciśnienie krwi, poprawi trawienie, pomoże w infekcjach m. Candida, problemach skórnych, bólach gardła.
Co jakiś czas pojawiają się badania mające potwierdzić korzystne działanie octu jabłkowego. Przeciwwskazaniem do picia octu jabłkowego są choroby wrzodowe, problemy żołądkowe oraz zalecenia lekarskie zakazujące stosowania produktów spożywczych kwaśnych. Nie powinny po niego sięgać osoby przyjmujące regularnie leki, cierpiące na różnego rodzaju schorzenia przewlekłe. W takich sytuacjach najlepiej jest się skonsultować z lekarzem.
Diety octowej nie zaleca się także stosowania kobietom w ciąży. Jako, że ocet jabłkowy potrafi rozprawić się z bakteriami i grzybicą, to warto przygotować roztwór, w którym zamoczycie swoje stopy. Zmieszaj go z wodą, wlej do miski i trzymaj tam stopy. Szukasz sprawdzonego przepisu na ocet jabłkowy, który wzbogaci smak Twoich potraw?
Daria Ładocha zna na to sposób! Dowiedz się również, jak dzięki niemu pozbyć się zbędnych kilogramów. Napój z dwóch łyżeczek octu jabłkowego i szklanki wody dobrze jest pic dwa razy dziennie, co pozwoli oczyścić organizm z toksyn. Jeżeli stosujesz jakieś leki lub masz problemy z układem pokarmowym, przed zastosowaniem skonsultuj to z lekarzem prowadzącym.
Nie raz słyszeliśmy już o zdrowotnych przepisach zawierających miód i ocet jabłkowy, które zdecydowanie poprawiają zdrowie i samopoczucie. Ocet powstaje podczas fermentacji z dostępem tlenu. Powstały alkohol jest przetwarzany przez bakterie tlenowe (Acterobacter) i drożdże na kwas octowy.
Czyli ocet jabłkowy to zepsute wino jabłkowe, ot cała filozofia. Co jest potrzebne do zrobienia octu?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.