Właściwości oleju z ostropestu - Oleum Silybum marianum. Stosowane od tysiącleci jako lek na wątrobę. W Niemczech nasiona ostropestu i wyciągi z tej rośliny wpisano do rejestru leków na marskość wątroby.
Wykazano również, że preparaty z ostropestu obniżają poziom cukru we krwi u. Działa też antyutleniająco i przeciwzapalnie, dzięki czemu z powodzeniem wykorzystywany jest przy leczeniu chorób skórnych.
I to właśnie olej ostropestowy ma wyjątkowo szerokie zastosowanie, ponieważ można zażywać go doustnie, a także stosować zewnętrznie – bezpośrednio na skórę. W ziarnach ostropestu, a co za tym idzie w oleju ostropestowym, znajdują się cenne substancje lecznicze, do których. Olej z ostropestu – właściwości i zastosowanie. Wyciąg z ostropestu wesprze też regenerację włosów i rozdwajających się paznokci.
Zawarte w nim właściwości, skutecznie walczą z wieloma schorzeniami i dolegliwościami. Na co w szczególności polecany jest olej z ostropestu? Dieta bogata w ostropest pomoże uchronić się przed kamieniami żółciowymi, wspomoże pracę wątroby i wzmocni jej wydajność. Z tego względu wchodzi on w skład kremów, szamponów do włosów i.
Jak stosować olej z ostropestu? Można go również dodawać do potraw – z racji ziołowego aromatu i orzechowego posmaku będzie lekko wyczuwalny. Osobiście uwielbiam olej z ostropestu. Nadaje ciekawy smak sałatkom.
Teoretycznie jestem zdrowy, podobno jeszcze młody i nie mam żadnych problemów zdrowotnych. Na co dzień współpracuję z lekarzem, który zajmuje się medycyna naturalną. To on przekonał mnie do ostropestu i innych ziół.
Ja uwielbiam olej z ostropestu nadaje ciekawy smak sałatkom. Mam lata i ogólnie żadnych problemów zdrowotnych nie mam, jednak pracuje z lekarzem który zajmuje się medycyna naturalna i odtąd moja szafka kuchenna przepełniona jest ziołami m. Olej można dodawać każdorazowo, przed nałożeniem kosmetyku na twarz lub przygotować wcześniej gotową mieszankę. Taki wzmocniony krem można stosować i rano, i wieczorem, w zależności od ilości dodanego oleju. Jak wskazano w badaniu Zhu i wsp. Chroni od szkód z zewnątrz, a z wewnętrznych szkód oczyszcza.
Nałożony na skórę olej z ostropestu tworzy barierę, chroniącą przed czynnikami środowiska. Jednocześnie skóra pięknie sobie oddycha, i jednocześnie jest oczyszczana od wewnątrz. Wszystkie oleje muszą być przechowywane w opakowaniach szklanych (butelki , słoiki).
Tłuszcze wchodzą w reakcję z tworzywami sztucznymi, co może prowadzić do powstawania niebezpiecznych dla zdrowia związków oraz spowodować utratę cennych wartości odżywczych oleju. Jeden ze związków wyizolowanych z tej rośliny- taksyfolina – prawdopodobnie ma korzystny wpływ na leczenie osteoporozy. Owoc ostropestu jest surowcem oleistym. Ostropest plamisty – sposób użycia.
Otrzymany z niego olej nie tylko nawilża skórę, ale też przyspiesza jej regenerację. Niektóre z wystawianych na piedestał produktów są rzeczywiście bardzo zdrowe i warto włączyć je do codziennego menu, inne są zupełnie niepotrzebne, mają niekorzystny smak i znacznie wygórowaną cenę. Jeżeli nie będzie on dodatkiem do pożywienia, zaleca się spożywanie ok.
Poza tym ostropest zawiera garbniki, fitosterole oraz aminy biogenne. Za te działania odpowiedzialna jest obecna sulimaryna obecna w jego składzie. Można kupić również czysty olej z ostropestu. Codziennie rano, dosłownie kilka kropli oleju wmasować w lekko wilgotną skórę twarzy. Zawiera on także duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, mających wpływ na właściwe funkcjonowanie organizmu.
Przy schorzeniach wątroby lub nerek lub w celu zapobiegania tym chorobom, dorośli powinni zażywać łyżeczkę oleju z ostropestu 2-razy dziennie przed posiłkami. Można dodawać go również do jedzenia, np sałatek czy serów. Sugerowana dzienna dawka ostropestu w formie ziaren lub proszku wynosi zwykle około dwóch łyżeczek. Zaleca się, aby w ciągu doby nie przekraczać dawki 3mg. Spożycie zbyt dużej ilości ostropestu może wywołać efekt przeczyszczający.
Co więcej olej nie tylko chroni, ale wspomaga też regenerację wątroby. Jest niezbędny także przy zatruciach pokarmowych. Co ważne podobnie ochronnie działa na nerki.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.