Po obciążeniu glukozą poziom insuliny zwiększa się kilkakrotnie (nie ma dokładnych norm), jego wartość – 16w 1. Uzyskany wynik poziomu insuliny godziny po obciążeniu jest prawidłowy. Po kolejnej pół godziny sprawdzilam poziom cukru i nadal jest niski i idzie na dół dyrastycznie. Skontaktowalam sie z lekarzem, a jego doradzctwem bylo. Kryształki rozpuszczają się bardzo powoli, z tego powodu insulina osiąga swoje najwyższe stężenie we krwiobiegu po około 5-godzinach.
Aby insulina zaczęła działać między iniekcją a posiłkiem musi upłynąć minut.
A pamiętajmy – insulina jest hormonem antagonistycznym do glukagonu, odpowiedzialnego za spalanie tkanki tłuszczowej. Wizyta u lekarza dopiera w piątek, a mnie stres zżera. Cię to nie uspokoi, to możesz oczywiście za jakiś czas powtórzyć te badania, ale wówczas.
Najczęściej wykonuje się je po spożyciu g glukozy, poziom glukozy we krwi oznaczany jest po godzinie. Test insuliny po obciążeniu jest badaniem doustnym. Polega na podaniu pacjentowi odpowiedniej dawki glukozy do wypicia.
W ten sposób sprawdzana jest tolerancja glukozy. Dostałam skierowanie do endokrynologa i zrobiłam córce badania, a oto wyniki: kortyzol godzina 8.
By lek zdążył zadziałać, między zastrzykiem a posiłkiem musi upłynąć 30–minut. Mam lata i dzisiaj odebrałam wyniki badań. Trochę się zaniepokoiłam, ponieważ mój poziom insuliny wynosi 4 natomiast po godzinach wynosi 27 a poziom wyjściowy glukozy to 9 natomiast po 1minutach wynosi 129. Czy może to być cukrzyca? Niezależnie od występowania nadwagi, należałoby zastosować dietę polegającą na częstym spożywaniu małych porcji posiłków o niskim indeksie glikemicznym (IG), tak aby nie pobudzać trzustki do tak dużego wyrzutu insuliny, jaki u Pani występuje, zarówno w 1. Zasadniczo insulina po godzinach powinna wrócić do poziomu na czczo.
Jeśli nie wraca, ale też jest w granicach normy, należy przyjrzeć się pozostałym wynikom pacjenta. Jaka powinna być insulina na czczo? Labolatorium nie podało mi normy ,gdyż moja endokrynolog kazała wyniki zrobić w jej klinice i ona na insulinę nie każe pisać norm.
Wydaje mi się ,że za niska. Niby w normie ,ale nie wygląda to na krzywą. Jak tylko skuszę się na coś słodkiego zaraz. Natomiast cukier na czczo-77. Glukoza naczczo 9 po godzinie 10 a po dwóch 98.
Jestem po nieudanych transferach in vitro. Mam Hashimoto i endometriozę, ostatnio doszło jeszcze PCO. Mam dietę od dietetyki,ale nie spadała mi waga.
Insulina naczczo 16 po godzinie 25a po dwóch 108.
Są sytuacje, w których insulina na czczo jest niska, po godzinie ponad normę i niewiele spada po dwóch godzinach. Bywa też rano jednopunktowa, po godzinie np. Może być rano jednopunktowa, po godzinie np. Pomiar stężenia insuliny na czczo przeprowadza się u osób, które poddawane są badaniu o nazwie krzywa glukozowo-insulinowa. Badania poziomu insuliny.
Chciałabym się dowiedzieć, co to oznacza jeśli wyniki insuliny po 2h są powyżej normy. Krzywa cukrowa – interpretacja wyników. Oznacza to, że organizm poradził sobie z podaną dawką glukozy - trzustka prawidłowo produkuje insulinę. Doktor Krafr podkreślał, że prawidłowa krzywa insulinowa według wzoru I (pattern I) powinna być na czczo niższa niż 1 po minutach do godziny powinien następować największy wyrzut insuliny, a po godzinach wartość insuliny powinna być niższa niż wartość po godzinie.
Insuliny Abasaglar, Lantus i Tresiba przyjmuje się raz dziennie. Niektórzy pacjenci stosują Levemir również raz dziennie. Nie dotyczy to diabetyków z cukrzycą typu w organizmach których lek działa krócej niż godziny. Powinni oni przyjmować Levemir dwa razy na dzień. Wynik przy insulinie na czczo jest dość niski, a po obciążeniu glukozą wzrasta kilkukrotnie.
Bardzo istotne jest jak insulina zachowuje się po dwóch godzinach. Jeśli po godzinie insulina nie jest dość wysoko, ale po dwóch godzinach jest o wiele wyższa, to znaczy, że trzustka dopiero zaczęła produkować insulinę. Trzustka uwalnia insulinę, kiedy poziom cukru we krwi wzrasta, dlatego dużo insuliny pojawia się we krwi po posiłku, kiedy cukry i inne składniki odżywcze zostaną wchłonięte z jelit.
Insulina, działając na receptory znajdujące się w tkankach obwodowych naszego ciała, powoduje zwiększenie wychwytu glukozy z krwi przez komórki organizmu. Skutkiem jest spadek stężenia glukozy w krwiobiegu i nasilenie zużywania tego węglowodanu w procesach wewnątrzkomórkowych. Glikemia godziny po teście doustnego. To insulina „wprowadza” glukozę do komórek organizmu, która dzięki temu może być wykorzystana do produkcji energii.
Jest oczywiste, że po spożyciu posiłku poziom cukru we krwi rośnie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.