Stosowanie oleju z ostropestu polecane jest szczególnie osobom chorym na chorobę alkoholową, gdyż doskonale zalecza marskość wątroby i dolegliwości ze strony nerek. Oprócz witaminy E, K i C, posiada w swym składzie między innymi garbniki, białka, cukry, tłuszcze, fitosterole i minerały. Regularne stosowanie oleju z ostropestu. Wątroba to jeden z najważniejszych organów w ciele człowieka. Współczesny tryb życia sprawia, że bardzo często jest mocno obciążona złą dietą, nadużywaniem alkoholu czy regularnym zażywaniem leków.
W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu.
Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena. Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się podawania leków na bazie ostropestu dzieciom poniżej roku życia, jak również kobietom w czasie ciąży i czasie laktacji. Olej z ostropestu spowalnia proces starzenia się. Spożywanie oleju ostropestowego może więc okazać się świetnym sposobem na zachowanie młodości! Sylimaryna ma również zastosowanie w dermatologii i ochronie skóry.
W kosmetologii do produkcji kremów stosowany jest olej z ostropestu, który chroni skórę przed działaniem wolnych rodników (odpowiedzialnych z starzenie skóry). Dawkowanie oleju z ostropestu. Zaleca się picie – łyżeczek oleju dziennie, czy też stosowanie do sałatek i innych potraw na zimno.
Charakteryzuje się lekko gorzkim, orzechowym smakiem, stąd nie każdemu może przypaść do gustu. Rewelka, postanowiłem odstawić tego dnia sterydy. Z dnia na dzień było coraz lepiej i lepiej i lepiej. Nie przypisuję ostropestowi cudów, mnie pomógł , nie polecam oleju w ogóle. A ziarna tylko mielone świeżo.
Przede wszystkim mają zbawienny wpływ na wątrobę i drogi żółciowe, a także oczyszczają organizm z toksyn. Poznaj lecznicze właściwości oleju z nasion ostropestu. A co do dziewczyn, które twierdzą, że picie oleju solo nie jest normalne to chciałam powiedzieć, że między innymi we Włoszech już od dawien dawna znane jest picie oliwy z oliwek rano na czczo w celu poprawy przemiany materii :).
Tak naprawdę technik i sposobów jest wiele. W związku z tym, że ja nie potrafię przełknąć solo tłustej konsystencji oleju, postanowiłam skorzystać z metody Aliny. W dużej, 4ml szklance „łączę” przegotowaną, ciepłą wodę z łyżką stołową wybranego oleju i syropem owocowym. Picie oleju może pozornie wydawać się dosyć obrzydliwe, a wręcz niewykonalne. Jeśli jesteście wyjątkowo wrażliwe, to pierwsze próby przełknięcia takiej oleistej substancji mogą być traumatyczne.
Zapewniam, że z każdym kolejnym razem będzie lepiej. Sama miałam z tym problem, ale wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. W celu złagodzenia objawów zaleca się picie naparu z ostropestu trzy razy dziennie przed posiłkami.
Warto zadbać o to, żeby codziennie przyjąć dawkę oleju z ostropestu.
Można go pić tak, jak syrop, na łyżce, choć dla wielu osób jest to nie do przyjęcia – jeśli picie oleju wywołuje u nas odruch wymiotny, możemy go dodać do sałatki, dolać do kaszy, czy posmarować nim chleb. Poza tym ostropest zawiera garbniki, fitosterole oraz aminy biogenne. Ostropest może zatrzymać rozwój nowotworu płuca.
Wybór olejów na rynku jest ogromny. Najbardziej popularne oleje do picia to lniany, z czarnuszki, oliwa z oliwek, arachidowy, z czarnego kminku, z oregano, arganowy, z nasion wiesiołka, czy olej konopny. Każdy ma inny smak i inne właściwości.
Warto przetestować parę aby znaleźć ten, który będzie nam najbardziej służył i smakował. Jaki olej jest najzdrowszy? Najcenniejsze są oleje tłoczone na zimno – otrzymywane za pomocą mechanicznego wyciskania roślin oleistych. Znamy oliwę z oliwek i olej z rzepaku oraz olej sojowy, ale są także oleje z orzechów, z konopii, a nawet pestek śliwek.
Takie oleje mają wysoką wartością odżywczą i jakość. Są jednak mało odporne na przechowywanie. W tej roli znakomicie odnajduje się też olej z nasion ostropestu plamistego. Nasz sklep internetowy poleca również olej ostropestowy tłoczony na zimno jako omastę do potraw typu risotto czy spaghetti.
Objętość oleju z ostropestu: 1ml. Skład: ostropest plamisty olej 1. W zastosowaniu wewnętrznym zaleca się picie – łyżeczek oleju na dobę (w przypadku mocnych zatruć stosuje się większe dawki). Olej lniany przez wielu ludzi uważany jest za jeden z najzdrowszych olejów roślinnych, które możemy pozyskiwać z nasion. W przypadku nasion (już zmielonych lub przeznaczonych do samodzielnego zmielenia) dzienne dawkowanie to 2-łyżeczki ostropestu na dobę (chyba, że producent zaleca inaczej).
Ponieważ zmielony ostropest nie ma.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.