czwartek, 14 lipca 2016

Olej z ostropestu na skórę

Olej z ostropestu na skórę – korzyści z prostej pielęgnacji. Chroni od szkód z zewnątrz, a z wewnętrznych szkód oczyszcza. Nałożony na skórę olej z ostropestu tworzy barierę, chroniącą przed czynnikami środowiska.


Jednocześnie skóra pięknie sobie oddycha, i jednocześnie jest oczyszczana od wewnątrz. Właściwości oleju z ostropestu - Oleum Silybum marianum.

Stosowane od tysiącleci jako lek na wątrobę. W Niemczech nasiona ostropestu i wyciągi z tej rośliny wpisano do rejestru leków na marskość wątroby. Wykazano również, że preparaty z ostropestu obniżają poziom cukru we krwi u. Chroni tkanki wątroby i nerek, regeneruje i oczyszcza organizm z toksyn. Działa przeciwzapalnie, pomaga w profilaktyce chorób układu krążenia i pokarmowego.


Dziś przedstawiamy leczniczych właściwości, dzięki którym olej z ostropestu jest tak lubiany. Można kupić również czysty olej z ostropestu.

Ostropest plamisty na zmarszczki. Codziennie rano, dosłownie kilka kropli oleju wmasować w lekko wilgotną skórę twarzy. OLEJ Z PESTEK DYNI : Olej z pestek dyni wykazuje wiele właściwości regenerujących, przeciwzapalnych, antyalergicznych i antyseptycznych! Ze względu na to, że ma dość ciemną i intensywną barwę, przed naniesieniem bezpośrednio na skórę należy rozcieńczyć go z niewielką ilością wody. Niektóre z wystawianych na piedestał produktów są rzeczywiście bardzo zdrowe i warto włączyć je do codziennego menu, inne są zupełnie niepotrzebne, mają niekorzystny smak i znacznie wygórowaną cenę.


Zmielone nasiona ostropestu są dobre w przypadku stosowania wewnętrznego, ale ich zewnętrzne użycie jest utrudnione, a wręcz niemożliwe, bo jak nałożyć je na skórę, aby się dobrze wchłonęły? Z olejem nie ma takiego problemu – ma on najszersze zastosowanie, w tym także nawilżające i regenerujące skórę, więc może być. Spożywanie oleju ostropestowego może więc okazać się świetnym sposobem na zachowanie młodości! Sylimaryna ma również zastosowanie w dermatologii i ochronie skóry. W kosmetologii do produkcji kremów stosowany jest olej z ostropestu, który chroni skórę przed działaniem wolnych rodników (odpowiedzialnych z starzenie skóry).


Jednak ten produkt ma jeszcze wiele innych zastosowań w medycynie naturalnej. Ponadto regularne stosowanie oleju z ostropestu wpływa na wygląd naszej skóry oraz włosów. Zastosowanie kosmetyczne oleju ostropestowego. Dzięki swoim właściwościom pomaga dbać o urodę i likwidować wiele dolegliwości.


Jak wskazano w badaniu Zhu i wsp.

Nie zawiera on żadnych sztucznych dodatków chemicznych ani konserwantów, a wytwarzany jest w oparciu o tradycyjną, wypracowaną przez lata recepturę. Swoje zastosowanie znajdzie również w kosmetyce, ponieważ sprawia, że skóra utrzymuje młody wygląd na dłużej. Doskonale widać, że olej z ostropestu ma takie same właściwości jak nasiona, z których jest tłoczony. Ma jednak dodatkowe działanie i jest nim pozytywny wpływ na skórę. Zarówno na skórę jak i na włosy.


Można z powodzeniem stosować go jako kosmetyk. I to właśnie olej ostropestowy ma wyjątkowo szerokie zastosowanie, ponieważ można zażywać go doustnie, a także stosować zewnętrznie – bezpośrednio na skórę. Taki wzmocniony krem można stosować i rano, i wieczorem, w zależności od ilości dodanego oleju. Olej ten jest idealny do skóry tłustej ze skłonnością do trądziku.


Olej otrzymywany z ostropestu zawiera związek zwany SYLIMARYNĄ. Olej można stosować także w celu profilaktyki leczniczej. Może być on również stosowany jako idealny dodatek do kosmetyków. Każdy z tych zabiegów niesie pozytywne skutki dla ludzkiego organizmu. Dba o jak najdłuższe utrzymanie młodego i zdrowego wyglądu.


Jak stosować olej z ostropestu na włosy? Jeśli chodzi o sposób stosowania – istnieją dwie metody. Jedną z nich jest olejowanie włosów olejem z ostropestu polegające na wcieraniu w skórę głowy i pasma na całej długości około 2-łyżek oleju. Taką formę maski należy pozostawić na włosach na około godzinę.


Wytłoczony na zimno, nierafinowany, nieoczyszczony olej ostropestowy zachował. Kupując olej z ostropestu, pamiętaj, aby było on tłoczony na zimno i nierafinowany, czyli pozyskiwany bez użycia wysokich temperatur oraz środków chemicznych niszczących drogocenne składniki odżywcze. Te dwa czynniki sprawią, że olej bogaty jest w witaminy, niezbędne kwasy tłuszczowe. Jest to roślina z rodziny astrowatych, która jest ceniona za działanie antyhepatotoksyczne.


Oznacza to, że zapobiega uszkodzeniom komórek wątroby i nie dopuszcza toksyn do łączenia się z ich powierzchnią.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty