Przygotowanie jest bardzo proste. Wystarczy do wrzącej wody wrzucić jedną łyżeczkę nasion, zaczekać do zaparzenia. Tak przygotowany napar zaleca się pić po każdym posiłku.
Regenerację stłuszczonej wątroby wspomoże kuracja ostropestem plamistym. Możemy pić napar lub odwar z tego zioła, a zmielone nasiona dodawać niemal do każdej potrawy.
Ostropest zaleca się też przy kamicy żółciowej i marskości wątroby. Więcej szczegółowych informacji odnośnie dawkowania tej rośliny znajdziesz poniżej. Dieta na wątrobę i trzustkę. Wątroba i trzustka to niezwykle ważne narządy, spełniające liczne funkcje.
Aby działały prawidłowo, trzeba o nie dbać, a kluczem do ich zdrowia jest przede wszystkim właściwa dieta. Jeśli nasz tryb życia zbytnio je obciąża, zaczynają chorować, a to odbija się na całym organizmie. W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu.
Ostropest plamisty - właściwości, przeciwwskazania, dawkowanie i opinie osób zażywających ostropest plamisty. Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena. Zioła to cenny element leczenia chorób trzustki. Wspomagają one pracę narządu i wspierają jego regenerację. Działają przeciwzapalnie i pobudzają wydzielanie enzymów trzustkowych, dzięki czemu pozytywnie wpływają na cały układ pokarmowy.
Do skutecznych ziół na trzustkę, przeznaczonych do przygotow. Nieoceniony w leczeniu trzustki. Odtruwa organizm, wspomaga jego funkcjonowanie. Zapobiega wzdęciom i poprawia trawienie.
Jest składnikiem wielu leków regenerujących wątrobę. Wygląda jak przydrożny oset i jest spokrewniony ze słonecznikiem. To zioło o szerokim spektrum działania. Poznaj właściwości ostropestu, dawkowanie i skutki uboczne. Jego rodziną jest rejon Morza Śródziemnego, skąd stopniowo rozprzestrzenił się najpierw w Europie, później także na innych kontynentach.
Czy ostropest plamisty ma jakieś skutki uboczne. Jak powszechnie wiadomo ostropest plamisty jest niezwykle skuteczny w leczeniu schorzeń wątroby i pęcherzyka żółciowego.
Jednak zdecydowanie za mało osób zna i stosuje tę cudowną roślinkę z rodziny astrowatych, na którą popularnie mówimy “oset”. W trosce o naszą trzustkę musimy wprowadzić do naszego stylu życia dietę wysokobiałkową, charakteryzującą się znikomą zawartością tłuszczów. Jest to podyktowane tym, że spowolnienie pracy trzustki powoduje ograniczone możliwości trawienia tłuszczów. Troszcząc się o siebie, nie należy więc też pod żadnym pozorem zapominać o wątrobie i trzustce.
Skutecznych preparatów w aptekach dostępnych jest naprawdę wiele. Leki na trzustkę i wątrobę zawierają w sobie zwykle specjalne zioła, mające na nie zbawienny wpływ. Szczególnie polecany jest ostropest plamisty. We wcześniejszych artykułach pokazywałem analizy oraz opracowania, z których wynika, że większość przypadków niedoczynności tarczycy (Hashimoto) powstaje na skutek autoimmunologicznej reakcji organizmu na którą klasyczne terapie farmakologiczne stosowane przy leczeniu tarczycy nie działają. Ale nawet (a może zwłaszcza) kiedy leki działają – koniecznie należy wspierać tę.
Jako lek ostropest plamisty znany był już w starożytności. Wspominał o nim grecki uczony i filozof, uczeń i przyjaciel Arystotelesa - Teofrast. Dziś właściwości ostrapestu wykorzystują nie tylko zielarze, ale i przemysł farmakologiczny. Zastosowanie ostropestu w leczeniu dolegliwości wątroby opisywali wybitny angielski zielarz John Gerard oraz botanik Nicholas Culpeper.
Lecznicza roślina, która przyniesie ukojenie zarówno wątrobie, jak i trzustce. Sylimaryna, którą znajdziemy w jej składzie, pomoże w regeneracji i detoksykacji. Zalecana kuracja powinna trwać pięć dni. Trzustka pełni w naszym organizmie dwie ważne funkcje. Po pierwsze, dostarcza do jelita cienkiego enzymy umożliwiające trawienie pożywienia (białek, węglowodanów i tłuszczów).
Po drugie, produkuje hormony regulujące poziom glukozy we krwi - insuline i glukagon. Ponadto wykazuje działanie cytoprotekcyjne, tzn.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.